PIKNIK RODZINNY - fotorelacja

   zabawa W sobotę 20.05.2023 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 w naszej szkole odbył się kolejny Piknik Rodzinny.

  W programie znalazły się m.in:

  •   zabawy z wodzirejem;
  •   loteria fantowa i wypieki ciast rodziców;
  •   zabawy na dmuchanym placu zabaw i dmuchanej zjeżdżalni;
  • malowanie twarzy;
  • pokazy Straży Pożarnej, Policji, Państwowej Inspekcji Ruchu Drogowego
  • pokazy taneczne uczniów nasze szkoły;
  • grill z pysznymi kiełbaskami;
  • kiermasz Szkolnego Koła Caritas

Koniecznie obejrzyjcie naszą fotorelację!

Zapisy na świetlicę szkolną na rok 2023/2024

Zainteresowanych rodziców proszę o złożenie kart zapisu na świetlicę szkolną na rok szkolny 2023/2024 do dnia 15.06.2023 w nieprzekraczalnym terminie w sekretariacie szkoły. Po tym terminie karty zapisu na świetlicę szkolną nie będą przyjmowane.

Świetlica w Szkole Sióstr Pijarek jest dla uczniów klas I-IV. 

Karta zapisu na świetlicę do pobrania tutaj.  

Liceum Sióstr Pijarek Szkołą Roku 2023!!!

W szóstym roku swojej działalności, nasze Liceum, zostało docenione w Ogólnopolskim Plebiscycie Portalu WaszaEdukacja.pl  i zdobyło tytuł Szkoły Roku 2023. Jest to już drugi z kolei sukces naszej szkoły w plebiscycie organizowanym w podziale na osiemnaście miast wojewódzkich - przypomnijmy, że w ubiegłym - 2022 roku prowadzone przez Siostry Pijarki Liceum znalazło się na drugim miejscu.

 Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i zaufanie,
których efektem jest tegoroczne zwycięstwo!

szkola roku 2023

 

Pomocna dłoń - akcja SKC

📣 NIE WYRZUCAJ - POMYŚL O INNYCH!!! ♻️
 
Szkolne Koło Caritas ogłasza akcję, dzięki której możesz wyciągnąć do Bliźniego pomocną dłoń 🤝💚.
 
Jeżeli w Twojej szafie zalega odzież 👕👚👖👗🧥🧦🧤 dziecięca, damska lub męska -  ZAPAKUJ ją 📦, PODPISZ 🖍(np. Dziecięca rozmiar 110-116, Damska rozmiar M) i PRZYNIEŚ do szkoły 🏫 do strefy Rodzica 👨‍👩‍👧.
 
Złożone dary zostaną przeznaczone dla podopiecznych  "POMAGAM RZESZÓW".
 
🗓 Czas trwania akcji: 3 października - do odwołania.
 
IMG 4551

Politechnika Rzeszowska i LO Sióstr Pijarek w jednej drużynie

W roku, który decyzją Sejmu RP został ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza, nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Rzeszowską noszącą imię tej wybitnej postaci. Dokumenty sygnowali Siostra Dyrektor mgr Joanna Tajduś oraz rektor największej w Rzeszowie uczelni technicznej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Sformalizowana współpraca stwarza uczniom naszego pijarskiego liceum nowe możliwości poczynając od dostępności do specjalistycznych urządzeń i laboratoriów a kończąc na spotkaniach z naukowcami i badaczami. Wspomniane inicjatywy w znaczącej części realizowane będą przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej, który objął swoim patronatem klasy licealne profilu politechnicznego. Licząc na owocną współpracę, mamy nadzieję, że podjęte działania pomogą w rozwijaniu talentów i pasji naszych uczniów, co przełoży się w przyszłości na świetne wyniki maturalne i łatwiejszy start w życie zawodowe.

IMG 4421

IMG 4422

Wyniki Egzaminu Maturalnego

Kochani Absolwenci!

Serdecznie gratulujemy Wam wysokich wyników maturalnych. Mamy nadzieję, że otworzą Wam one drzwi do wymarzonych uczelni. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy Wam dalszych sukcesów w dorosłym już życiu. 

Z darem pamięci i wsparcia modlitewnego,
Dyrekcja i nauczyciele LO Sióstr Pijarek

WYNIKI MATUR Z PRZEDMIOTÓW OBOWIĄZKOWYCH - MAJ 2022

wyniki matur

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych CKE

 

PROCENTOWE ZESTAWIENIE WYNIKÓW MATURALNYCH - MAJ 2022

wyniki matur tabela

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych CKE

Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych ósmoklasistów. Ich wyniki są bardzo wysokie. Gratulujemy każdemu absolwentowi szkoły i nauczycielom za wkład pracy jaki włożyli aby uzyskać takie wyniki. Szkoła z języka polskiego i języka angielskiego osiągnęła 9 stanin, a z matematyki 8 stanin. Zabrakło dwóch punktów aby osiągnąć 9 stanin.

Życzymy dostania się do wymarzonych szkół średnich. 

wyniki E8

Zamawianie obiadów - WANGOG CATERING

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianie organizacji żywienia dzieci w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, przy ul. Sanockiej 70 w Rzeszowie.

m-legitymacja SP

96863849 3204902429574487 6622920247097688064 n

Informacje dla osób zainteresowanych m-Legitymacją.

Dzięki współpracy z OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) oraz Ministerstwem Cyfryzacji mamy przyjemność udostępnić w Publicznej Szkole Podstawowej i Liceum m-Legitymację. Dzięki aplikacji nie jest już konieczne noszenie tradycyjnego dokumentu, gdyż m-Legitymacja w pełni zastępuje dokument papierowy.

Podstawa prawna funkcjonowania m-Legitymacji:

Wydanie mLegitymacji w szkole odbywa się na pisemny wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia (opiekuna prawnego) na każdy rok szkolny. Wniosek należy pobrać ze strony szkoły, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły lub czytelny skan na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze zdjęciem ucznia.

Pracownik szkoły w ciągu 5 dni roboczych wprowadza dane ucznia do systemu i generuje kod QR wraz z kodem zabezpieczającym, który zostanie wysłany na przypisany do dziennika elektronicznego VULCAN adres e-mail rodzica lub pełnoletniego ucznia. Kody można również odebrać osobiście w sekretariacie szkoły. 

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności m-Legitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty m-Legitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aplikacja m-Obywatel może być pobrana ze sklepu Google Play. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel 

Po zainstalowaniu aplikacji należy wybrać pozycję m-Legitymacja i dodać dokument skanując kod QR i wpisując uzyskany kod zabezpieczający. Poniżej zamieszczono przykładowy widok z m-Legitymacji w aplikacji mobilnej.

komorka mlegitymacja

Kreator do robienia zdjęć.

Wystawa plastyczna – „Wszędzie można znaleźć sztukę.”

„Wszędzie można znaleźć sztukę” towystawa prac plastycznych uczniów klas siódmych szkoły podstawowej, wykonanych na lekcjach plastyki podczas zdalnego nauczania pod kierunkiem nauczycielki Renaty Puszkarewicz w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego: „Sztuka wokół nas”. Celem projektu było wykonanie plakatu – „Wszędzie można znaleźć sztukę” w którym trzeba było wskazać miejsca, mogące świadczyć o obecności różnych dziedzin sztuki.

Sukces uczniów na egzaminie ósmoklasisty

Gratulujemy sukcesu na egzaminie ósmoklasisty naszym absolwentom. Osiągnęli bardzo wysokie wyniki z matematyki i języka angielskiego - 9 stanin i języka polskiego - 8 stanin (zabrakło jednego punktu do 9) w skali 9 stopniowej. Wierzymy, że z takimi wynikami dostaniecie się do waszych wymarzonych szkół średnich.

Wygrana naszej uczennicy Zofii Mazur z kl. 3 b w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem

Z radością informujemy, iż nasza uczennica Zofia Mazur z kl. 3b wraz ze swoimi siostrami zwyciężyła w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem organizowanym przez PGE Energia Ciepła. Zadaniem konkursowym było przedstawienie tytułowego bohatera w dowolnej formie, który wyjaśnia nam, jak powstaje ciepło, a także doradza, jak je oszczędzać i dbać o czyste powietrze.

Kolejny sukces Szkolnego Koła Caritas w konkursie grantowym!

Z wielką radością informujemy, że Szkolne Koło Caritas klas starszych wygrało w konkursie grantowym „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” organizowanym przez Caritas Polska.

Zespół projektowy pod opieką p. Anny Wańcickiej i p. Doroty Trzeciak napisał projekt „Wodę filtrujesz – Świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si’ promujesz!”

i uzyskał akceptację komisji konkursowej.
Działania projektowe zostaną dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Realizację projektu rozpoczniemy wraz z nowym rokiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań. RAZEM ZADBAJMY O NASZ WSPÓLNY DOM!

 

 

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png