Ubezpieczenie uczniów w Inter Risku 2023/2024

Tak jak w tamtym roku szkolnym można ubezpieczyć swoje dziecko w Inter Risku do końca września 2023 r.

Link do logowania i warunki ubezpieczenia w załączonych załącznikach.

MUNDURKI SZKOLNE. WAŻNE

Od tego roku wpłata za mundurki będzie na konto szkoły o numerze: BNP Paribas 18160014621875721020000002 

Tytułem wpłaty: imię i nazwisko dziecka, klasa.

Mundurki szkolne będzie można odbierać po dokonaniu wpłaty na konto. Informację o kwocie za mundurki otrzymacie Państwo przez dziennik elektroniczny, a rodzice nowych uczniów przez pocztę elektroniczną szkoły. Przy odbiorze mundurków proszę mieć do wglądu fakt dokonanego przelewu.

Uczniów klas pierwszych naszego LO prosimy dodatkowo, aby do końca miesiąca września nabyli mundurki galowe. W sprawie szycia kamizelek proszę kontaktować się z p. krawcową. Krawaty są z kolei do odbioru w sekretariacie szkoły. Na początku października w szkole będzie mieć miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych, stąd prośba o nabycie mundurków galowych do końca września.

Bardzo wysokie wyniki uczniów z egzaminu klas ósmych. Gratulujemy.

Miło nam poinformować o tegorocznym sukcesie naszych uczniów z egzaminu ósmoklasisty. Ich wyniki dały szkole w każdym z przedmiotów egzaminacyjnych najwyższy 9-ty stanin. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie naszych uczniów to tegoż egzaminu. Uczniom życzymy sukcesów w dalszym etapie edukacyjnym. Dziękujemy im za osiem lat wytrwałej pracy.

wyniki zestawienie

Sukcesy uczniów Liceum w roku szkolnym 2022/2023.

 • Bartosz KożuszekIV miejsce w Ogólnopolskim konkursie historycznym „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. 
 • Miłosz Sitek - Finalista w II edycji Konkursu Historycznego "Polska-Węgry. Historia Przyjaźni". 
 • Laureaci XXIV Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK „KARTON” to Kamil Płoch zajął I miejsce w kategorii –opowiadanie-reportaż, Martyna Urban zajęła II miejsce w kategorii – opowiadanie.

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2022/2023

 • Szymon OżógLaureat Konkursu z Matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, II miejsce na szczeblu Ogólnopolskim w Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLOgik 2022/23 .
 • Bartłomiej Wrona- Finalista Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
 • Dawid Wilk- Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego dla Juniorów.
 • Bartosz Orzechowski - Finalista Konkursu z Informatyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
 • Łukasz Szczepanik i Aleksandra Szczepanik- Laureat Tematycznego Konkursu Podkarpacki Baltie 2023. 
 • Zofia Witek – Finalista Konkursu z Chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
 • Mateusz Majewski, Bartosz Orzechowski, Dawid Wilk, Adam Niedziałek, Szymon Kasprzyk Finalista Podkarpackiego Konkursu wiedzy o Chorwacji
 • Jan Bysiewicz - Finalista Tematycznego Konkursu Podkarpacki Baltie 2023. 
 • Hanna Gdula - Nagroda w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Słońce woda i przyroda". 
 • Chór - II miejsce w XIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Gran Prix w konkursie Laudate Deo
 • III miejsce chłopców w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej VII-VIII. 
 • IV miejsce chłopców w półfinale wojewódzkim w Koszykówce IV-VI. 
 • IV miejsce chłopców w półfinale wojewódzkim w Piłce Ręcznej IV-VI.
 • Kornelia Niemczyk, Mira Pilch, Petrus Lidia - III miejsce w IV Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej dla uczniów klas siódmych. 

100% zdawalność!!! Maturzyści A.D. 2023 - GRATULUJEMY!!!

Kochani Maturzyści!
Z ogromną przyjemnością odebraliśmy informację o Waszym maturalnym sukcesie. Gratulujemy wysokich wyników, jakie uzyskaliście podczas tegorocznych egzaminów maturalnych. Jesteśmy z Was dumni! Mamy nadzieję, że skrzydła wiedzy i umiejętności, które wykształciliście pod czujnym okiem nauczycieli naszego liceum, pozwolą Wam dofrunąć do wymarzonego gniazda, czyli na wybrany kierunek studiów.

Z pamięcią w sercu i darem modlitwy -
Dyrekcja i Nauczyciele Liceum Sióstr Pijarek

 

IMG 9428

wyniki2023

 

Liceum Sióstr Pijarek Szkołą Roku 2023!!!

W szóstym roku swojej działalności, nasze Liceum, zostało docenione w Ogólnopolskim Plebiscycie Portalu WaszaEdukacja.pl  i zdobyło tytuł Szkoły Roku 2023. Jest to już drugi z kolei sukces naszej szkoły w plebiscycie organizowanym w podziale na osiemnaście miast wojewódzkich - przypomnijmy, że w ubiegłym - 2022 roku prowadzone przez Siostry Pijarki Liceum znalazło się na drugim miejscu.

 Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i zaufanie,
których efektem jest tegoroczne zwycięstwo!

szkola roku 2023

 

Politechnika Rzeszowska i LO Sióstr Pijarek w jednej drużynie

W roku, który decyzją Sejmu RP został ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza, nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Rzeszowską noszącą imię tej wybitnej postaci. Dokumenty sygnowali Siostra Dyrektor mgr Joanna Tajduś oraz rektor największej w Rzeszowie uczelni technicznej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Sformalizowana współpraca stwarza uczniom naszego pijarskiego liceum nowe możliwości poczynając od dostępności do specjalistycznych urządzeń i laboratoriów a kończąc na spotkaniach z naukowcami i badaczami. Wspomniane inicjatywy w znaczącej części realizowane będą przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej, który objął swoim patronatem klasy licealne profilu politechnicznego. Licząc na owocną współpracę, mamy nadzieję, że podjęte działania pomogą w rozwijaniu talentów i pasji naszych uczniów, co przełoży się w przyszłości na świetne wyniki maturalne i łatwiejszy start w życie zawodowe.

IMG 4421

IMG 4422

Zamawianie obiadów - WANGOG CATERING

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianie organizacji żywienia dzieci w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, przy ul. Sanockiej 70 w Rzeszowie.

m-legitymacja SP

96863849 3204902429574487 6622920247097688064 n

Informacje dla osób zainteresowanych m-Legitymacją.

Dzięki współpracy z OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) oraz Ministerstwem Cyfryzacji mamy przyjemność udostępnić w Publicznej Szkole Podstawowej i Liceum m-Legitymację. Dzięki aplikacji nie jest już konieczne noszenie tradycyjnego dokumentu, gdyż m-Legitymacja w pełni zastępuje dokument papierowy.

Podstawa prawna funkcjonowania m-Legitymacji:

Wydanie mLegitymacji w szkole odbywa się na pisemny wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia (opiekuna prawnego) na każdy rok szkolny. Wniosek należy pobrać ze strony szkoły, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły lub czytelny skan na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze zdjęciem ucznia.

Pracownik szkoły w ciągu 5 dni roboczych wprowadza dane ucznia do systemu i generuje kod QR wraz z kodem zabezpieczającym, który zostanie wysłany na przypisany do dziennika elektronicznego VULCAN adres e-mail rodzica lub pełnoletniego ucznia. Kody można również odebrać osobiście w sekretariacie szkoły. 

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności m-Legitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty m-Legitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aplikacja m-Obywatel może być pobrana ze sklepu Google Play. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel 

Po zainstalowaniu aplikacji należy wybrać pozycję m-Legitymacja i dodać dokument skanując kod QR i wpisując uzyskany kod zabezpieczający. Poniżej zamieszczono przykładowy widok z m-Legitymacji w aplikacji mobilnej.

komorka mlegitymacja

Kreator do robienia zdjęć.

Wystawa plastyczna – „Wszędzie można znaleźć sztukę.”

„Wszędzie można znaleźć sztukę” towystawa prac plastycznych uczniów klas siódmych szkoły podstawowej, wykonanych na lekcjach plastyki podczas zdalnego nauczania pod kierunkiem nauczycielki Renaty Puszkarewicz w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego: „Sztuka wokół nas”. Celem projektu było wykonanie plakatu – „Wszędzie można znaleźć sztukę” w którym trzeba było wskazać miejsca, mogące świadczyć o obecności różnych dziedzin sztuki.

Sukces uczniów na egzaminie ósmoklasisty

Gratulujemy sukcesu na egzaminie ósmoklasisty naszym absolwentom. Osiągnęli bardzo wysokie wyniki z matematyki i języka angielskiego - 9 stanin i języka polskiego - 8 stanin (zabrakło jednego punktu do 9) w skali 9 stopniowej. Wierzymy, że z takimi wynikami dostaniecie się do waszych wymarzonych szkół średnich.

Wygrana naszej uczennicy Zofii Mazur z kl. 3 b w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem

Z radością informujemy, iż nasza uczennica Zofia Mazur z kl. 3b wraz ze swoimi siostrami zwyciężyła w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem organizowanym przez PGE Energia Ciepła. Zadaniem konkursowym było przedstawienie tytułowego bohatera w dowolnej formie, który wyjaśnia nam, jak powstaje ciepło, a także doradza, jak je oszczędzać i dbać o czyste powietrze.

Kolejny sukces Szkolnego Koła Caritas w konkursie grantowym!

Z wielką radością informujemy, że Szkolne Koło Caritas klas starszych wygrało w konkursie grantowym „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” organizowanym przez Caritas Polska.

Zespół projektowy pod opieką p. Anny Wańcickiej i p. Doroty Trzeciak napisał projekt „Wodę filtrujesz – Świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si’ promujesz!”

i uzyskał akceptację komisji konkursowej.
Działania projektowe zostaną dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Realizację projektu rozpoczniemy wraz z nowym rokiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań. RAZEM ZADBAJMY O NASZ WSPÓLNY DOM!

 

 

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png