I miejsce SP Sióstr Pijarek w rankingu wasza edukacja rzeszowskich szkół.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w rankingu szkół waszaedukacja.pl w tym roku szkolnym uplasowała się na pierwszym miejscu w Rzeszowie, a 187 w Polsce. Gratulujemy jeszcze raz tamtorocznym ósmoklasistom sukcesu z egzaminów i konkursów.

Fundacja im. Pauli Montal jest OPP - 1,5% podatku to dla nas wielka pomoc

Jeśli chcesz nas wspomóc, to zapraszamy od przekazania naszej fundacji 1,5% swojego podatku w rozliczeniu rocznym za 2023 r. Więcej informacji zamieściliśmy na poniższym plakacie.

38550913 B718 4BA2 9C63 4A0F92E08CEB

 

Bardzo wysokie wyniki uczniów z egzaminu klas ósmych. Gratulujemy.

Miło nam poinformować o tegorocznym sukcesie naszych uczniów z egzaminu ósmoklasisty. Ich wyniki dały szkole w każdym z przedmiotów egzaminacyjnych najwyższy 9-ty stanin. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie naszych uczniów to tegoż egzaminu. Uczniom życzymy sukcesów w dalszym etapie edukacyjnym. Dziękujemy im za osiem lat wytrwałej pracy.

wyniki zestawienie

100% zdawalność!!! Maturzyści A.D. 2023 - GRATULUJEMY!!!

Kochani Maturzyści!
Z ogromną przyjemnością odebraliśmy informację o Waszym maturalnym sukcesie. Gratulujemy wysokich wyników, jakie uzyskaliście podczas tegorocznych egzaminów maturalnych. Jesteśmy z Was dumni! Mamy nadzieję, że skrzydła wiedzy i umiejętności, które wykształciliście pod czujnym okiem nauczycieli naszego liceum, pozwolą Wam dofrunąć do wymarzonego gniazda, czyli na wybrany kierunek studiów.

Z pamięcią w sercu i darem modlitwy -
Dyrekcja i Nauczyciele Liceum Sióstr Pijarek

 

IMG 9428

wyniki2023

 

Liceum Sióstr Pijarek Szkołą Roku 2023!!!

W szóstym roku swojej działalności, nasze Liceum, zostało docenione w Ogólnopolskim Plebiscycie Portalu WaszaEdukacja.pl  i zdobyło tytuł Szkoły Roku 2023. Jest to już drugi z kolei sukces naszej szkoły w plebiscycie organizowanym w podziale na osiemnaście miast wojewódzkich - przypomnijmy, że w ubiegłym - 2022 roku prowadzone przez Siostry Pijarki Liceum znalazło się na drugim miejscu.

 Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i zaufanie,
których efektem jest tegoroczne zwycięstwo!

szkola roku 2023

 

MapChallenge - sprawdź swoją wiedzę w konkursie geograficznym!

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Pauli Montal w bieżącym roku szkolnym organizuje drugą edycję konkursu geograficznego „MapChallenge”.

„MapChallenge” kierowany jest do uczniów klas VII i VIII uczęszczających do rzeszowskich szkół podstawowych. Podczas konkursu młodzież prezentuje umiejętności związane ze znajomością położenia państw na mapie świata, flag narodowych, a także konturów linii granicznych poszczególnych krajów.

Wszelkie szczegóły konkursu znajdują się w załączonych plikach oraz na stronie internetowej konkursu, pod adresem:  https://mapchallenge.jimdosite.com/

 mapc

 

Politechnika Rzeszowska i LO Sióstr Pijarek w jednej drużynie

W roku, który decyzją Sejmu RP został ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza, nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Rzeszowską noszącą imię tej wybitnej postaci. Dokumenty sygnowali Siostra Dyrektor mgr Joanna Tajduś oraz rektor największej w Rzeszowie uczelni technicznej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Sformalizowana współpraca stwarza uczniom naszego pijarskiego liceum nowe możliwości poczynając od dostępności do specjalistycznych urządzeń i laboratoriów a kończąc na spotkaniach z naukowcami i badaczami. Wspomniane inicjatywy w znaczącej części realizowane będą przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej, który objął swoim patronatem klasy licealne profilu politechnicznego. Licząc na owocną współpracę, mamy nadzieję, że podjęte działania pomogą w rozwijaniu talentów i pasji naszych uczniów, co przełoży się w przyszłości na świetne wyniki maturalne i łatwiejszy start w życie zawodowe.

IMG 4421

IMG 4422

Zamawianie obiadów - WANGOG CATERING

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianie organizacji żywienia dzieci w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, przy ul. Sanockiej 70 w Rzeszowie.

m-legitymacja SP

96863849 3204902429574487 6622920247097688064 n

Informacje dla osób zainteresowanych m-Legitymacją.

Dzięki współpracy z OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) oraz Ministerstwem Cyfryzacji mamy przyjemność udostępnić w Publicznej Szkole Podstawowej i Liceum m-Legitymację. Dzięki aplikacji nie jest już konieczne noszenie tradycyjnego dokumentu, gdyż m-Legitymacja w pełni zastępuje dokument papierowy.

Podstawa prawna funkcjonowania m-Legitymacji:

Wydanie mLegitymacji w szkole odbywa się na pisemny wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia (opiekuna prawnego) na każdy rok szkolny. Wniosek należy pobrać ze strony szkoły, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły lub czytelny skan na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze zdjęciem ucznia.

Pracownik szkoły w ciągu 5 dni roboczych wprowadza dane ucznia do systemu i generuje kod QR wraz z kodem zabezpieczającym, który zostanie wysłany na przypisany do dziennika elektronicznego VULCAN adres e-mail rodzica lub pełnoletniego ucznia. Kody można również odebrać osobiście w sekretariacie szkoły. 

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności m-Legitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty m-Legitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aplikacja m-Obywatel może być pobrana ze sklepu Google Play. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.mobywatel 

Po zainstalowaniu aplikacji należy wybrać pozycję m-Legitymacja i dodać dokument skanując kod QR i wpisując uzyskany kod zabezpieczający. Poniżej zamieszczono przykładowy widok z m-Legitymacji w aplikacji mobilnej.

komorka mlegitymacja

Kreator do robienia zdjęć.

Wystawa plastyczna – „Wszędzie można znaleźć sztukę.”

„Wszędzie można znaleźć sztukę” towystawa prac plastycznych uczniów klas siódmych szkoły podstawowej, wykonanych na lekcjach plastyki podczas zdalnego nauczania pod kierunkiem nauczycielki Renaty Puszkarewicz w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego: „Sztuka wokół nas”. Celem projektu było wykonanie plakatu – „Wszędzie można znaleźć sztukę” w którym trzeba było wskazać miejsca, mogące świadczyć o obecności różnych dziedzin sztuki.

Sukces uczniów na egzaminie ósmoklasisty

Gratulujemy sukcesu na egzaminie ósmoklasisty naszym absolwentom. Osiągnęli bardzo wysokie wyniki z matematyki i języka angielskiego - 9 stanin i języka polskiego - 8 stanin (zabrakło jednego punktu do 9) w skali 9 stopniowej. Wierzymy, że z takimi wynikami dostaniecie się do waszych wymarzonych szkół średnich.

Wygrana naszej uczennicy Zofii Mazur z kl. 3 b w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem

Z radością informujemy, iż nasza uczennica Zofia Mazur z kl. 3b wraz ze swoimi siostrami zwyciężyła w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem organizowanym przez PGE Energia Ciepła. Zadaniem konkursowym było przedstawienie tytułowego bohatera w dowolnej formie, który wyjaśnia nam, jak powstaje ciepło, a także doradza, jak je oszczędzać i dbać o czyste powietrze.

Kolejny sukces Szkolnego Koła Caritas w konkursie grantowym!

Z wielką radością informujemy, że Szkolne Koło Caritas klas starszych wygrało w konkursie grantowym „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” organizowanym przez Caritas Polska.

Zespół projektowy pod opieką p. Anny Wańcickiej i p. Doroty Trzeciak napisał projekt „Wodę filtrujesz – Świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si’ promujesz!”

i uzyskał akceptację komisji konkursowej.
Działania projektowe zostaną dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Realizację projektu rozpoczniemy wraz z nowym rokiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań. RAZEM ZADBAJMY O NASZ WSPÓLNY DOM!

 

 

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png