Erasmus w naszym LO

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła realizuje program Erasmus Plus, w który zaangażowały się również szkoły z Litwy, Węgier, Włoch i Turcji.

IMG 0971

 

Projekt o nazwie "Literacy for the future" ("Piśmiennictwo dla przyszłości") skupia się na analizie tekstów literackich, propagowaniu czytania i poprawie kompetencji związanych z pisaniem różnorodnych tekstów. W każdym z planowanych wyjazdów uczestniczyć ma 6 uczniów i 3 nauczycieli (opiekunów). W czasie spotkania on-line, w listopadzie 2021 r., wszystkie partnerskie szkoły zaprezentowały swoje placówki a uczniowie mieli okazję do zapoznania. Elementem współzawodnictwa był quiz dotyczący światowej literatury, a w którym nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Zdecydowanie było to dla wszystkich niezwykle ciekawe doświadczenie. Już nie możemy doczekać się możliwości wyjazdów za granicę i spotkań twarzą w twarz z nowopoznanymi przyjaciółmi.

Uwielbiam uczyć się języka angielskiego. W momencie gdy dowiedziałam się o wymianie uczniowskiej z programu Erasmus Plus byłam zachwycona i od razu wiedziałam, że na pewno skorzystam. W wymianie uczestniczą państwa takie jak Węgry, Litwa, Turcja, Włochy no i oczywiście Polska. To właśnie podróżując, tworzą się najciekawsze historie, które potem przyjemnie się wspomina. Program ten umożliwia praktykę języka oraz poznanie życia rówieśników i ich zwyczajów z różnych regionów świata. Jest to wspaniała okazja, by wspólnie zwiedzić kawałek świata, a jednocześnie szlifować język angielski. Myślę że to będzie niesamowita przygoda, którą zapamiętam na zawsze.
Julia S. - uczestniczka wymiany


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal