Koncert Pieśni Maryjnej i Piosenki Religijnej

W piątek 26 maja w świetlicy szkolnej odbył się Koncert Pieśni Maryjnej i Piosenki Religijnej.  
W Dzień Mamy uczniowie z klas najmłodszych i z klas starszych śpiewem i grą na instrumentach sławili Maryję – Naszą Niebiańską Mamę.

 

Konkursu z języka angielskiego “The Floor is Yours”

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, 29 marca odbyła się druga edycja konkursu z języka angielskiego “The Floor is Yours”. Dedykowany uczniom z klas 4-6, którzy chcieli nie tylko zmierzyć się z językiem samym w sobie ale w połączeniu z umiejętnościami aktorskimi pragnęli zaprezentować krótkie scenki użytkowe. W dwu-, trzyosobowych grupach mogliśmy podziwiać rozmowy u dentysty, rozmowę turystek, graczy piłki nożnej, sprzedawcy, konsumentów w restauracji, koleżanek na zakupach i podczas szkolnej przerwy, były także uczestniczki You can Dance a nawet….najprawdziwszy rycerz i smok:_) Publiczność dopisała i dobrze się bawiła, a Komisja..no cóż miała twardy orzech do zgryzienia ale po burzliwej debacie pani Małgosia , pani Basia oraz pani Marta wyłoniły zwycięzców. I tak w kategorii klasy czwarte wszystkie kryteria spełniły Olga Kawalec, Zofia Mokrzycka i Aleksandra Domka stając na podium z numerem pierwszym, natomiast wśród uczniów klas 5-6 największe wrażenie wywarły Katarzyna Kuźniar oraz Aleksandra Hadyś zajmując tę samą pozycję.

Organizatorzy pragną pogratulować wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów, umiejętności a także odwagi i chęci propagowania języka angielskiego:-)

Zapraszamy za rok!!

 

Sukces uczniów klasy 8a w Konkursie Wiedzy o Chorwacji

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 8a: Mateusz Majewski, Bartosz Orzechowski, Adam Niedziałek, Gabriel Kasprzyk i Dawid Wilk osiągnęli bardzo wysokie, IV miejsce w województwie podkarpackim w „Konkursie Wiedzy o Chorwacji” organizowanym przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i chęcią zgłębiania tajników chorwackiej kultury, historii oraz przyrody, zaprezentowali imponującą wiedzę na temat tego pięknego kraju. Ich zaangażowanie i ciężka praca przyniosły znakomite efekty, czego najlepszym dowodem jest osiągnięte przez nich miejsce.


Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

III miejsce naszych uczennic z klas 7a i 7b w  IV Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej dla uczniów klas siódmych

Dnia 3 marca 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Rzeszowie odbył się II etap IV Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej dla uczniów klas siódmych. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów wiedzą o krajach anglojęzycznych. Nasze uczennice Mira Pilch, Kornelia Niemczyk oraz Lidia Petrus najpierw wykonały prezentację dotyczącą brytyjskiej rodziny królewskiej, dzięki której przeszły do II etapu konkursu. Brały w niej udział 3 wyłonione z pierwszego etapu szkoły.

W II etapie konkursu trzeba było wykazać się wszechstronną wiedzą na temat historii, geografii i kultury Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonego Królestwa, znajomością utworów muzycznych, filmów oraz zdjęć przedstawiających znane postacie i miejsca. Nasze dziewczyny najlepiej poradziły sobie w rozpoznawaniu utworów muzycznych oraz uzupełnieniu tekstu brakującymi fragmentami. Równie dobrze udało im się rozpoznać fragmenty filmów.

Gratulujemy!!!

Kolejny sukces naszego Chóru i Zespołu Instrumentalnego!!!

📣 🎼🥈 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nasz Chór 🎼🎶🎤 i Zespół Instrumentalny🎻🎸 miał zaszczyt wystąpić w Koncercie Finałowym XIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Utworem "Uwierz Polsko" wyśpiewaliśmy 2.miejsce 🥈, dając prawdziwą lekcję historii i miłości do Ojczyzny. Zobaczcie sami klikając w zdjęcie poniżej.

 chor2

Święto Pauli Montal w naszej szkole.

24 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patronki naszej Szkoły Świętej Matki Pauli Montal. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy Uroczystą Mszą Święta. Po wspólnej Eucharystii klasy młodsze udały się do szkoły, natomiast klasy starsze udały się na wyjścia klasowe. Dzień był zaplanowany tak by każdy z nas ciekawie i twórczo, aktywnie, a przede wszystkim radośnie mógł świętować!
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png