Pokaz kółka Taniec Uwielbienia.

W czwartek 24 06.2021r. na świetlicy szkolnej,  odbyły się dwa krótkie pokazy dziewczynek z kółka Taniec Uwielbienia na rozpoczęcie wakacji. Dziewczynki z klas drugich, a następnie klas pierwszych tańczyły do znanych piosenek religijnych. Piękne występy nagrodzone zostały gromkimi brawami przez dzieci ze świetlicy i wychowawców. Następnie Pani Monika Mac rozdała wszystkim kolorowe dyplomiki i małe niespodzianki:)

Laureaci Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji.

Uczniowie klasy 8b: Paweł Sołek, Bartosz Kożuszek, Zuzanna Zimnicka, Bartosz Wilk i Szymon Kasprzyk zostali laureatami Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji. W dwóch etapach zmagań zmierzyli się z uczniami z całego województwa. Konkurs został zorganizowany przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie przy współudziale Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Macieja Czerwińskiego, prof. UJ. Gratulacje!

KONKURS „Jestem pisarzem - piszę baśń”.

logoSerdecznie GRATULUJEMY uczniom wyróżnionym w konkursie!

Wyróżnione prace:

1. Piotr Grześko 5b – „Baśń o skarbie najcenniejszym”

2. Kornelia Niemczyk 5b – „Baśń o biednym chłopcu, który został królem”

3. Agata Szczepanik 6a – „Morze i ziemia – dwa światy”

4. Karolina Grochala 6b – „Płatek róży”

5. Natalia Mikołajewska 7b – „Światło i mrok”

 

Skansen w Kolbuszowej - wycieczka klas 2.

17 czerwca klasy drugie zwiedziły Skansen w Kolbuszowej. Uczniowie podzieleni na grupy zobaczyli stare chaty, pracownię szewca z 1810 roku, zabytkowy kościół, kuźnię, muzeum drewnianych zabawek, remizę strażacką i młyn. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w strażackich zawodach zwinnościowych, warsztatach kaligrafii, które odbyły się w starej szkole oraz warsztatach rękodzieła "Kwiaty z bibuły". Wycieczka zakończyła się wspólnym piknikiem na trawie na terenie skansenu.

Kielnarowa - klasa 8b na wycieczce.

Klasa 8 udała się na wycieczkę do Kielnarowej. Niestety to już ostatnia wycieczka w takim gronie. Dlatego był to wspaniały czas na wspólne rozmowy, gry karciane i planszowe czy też spacery. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia treningu sportowców trenujących floret oraz szpadę przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wszystko to odbywało się na terenie WSIiZ w Kielnarowej.

Pstrągowa - wycieczka klas 3.

16 czerwca uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę do Siedliska "Janczar" w Pstrągowej, gdzie czekało na nich kilka atrakcji:
- Warsztaty "Musujące kule do kąpieli" 
- Przejazd bryczkami po okolicy 
- Zabawy na placu zabaw 
- Pieczenie kiełbasek
Czy wycieczka się udała? Oceńcie sami, oglądając poniższą fotorelację.