Wycieczka do Zamościa klas II w ramach projektu "Poznaj Polskę".

10 maja w ramach programu „Poznajemy Polskę” klasy drugie Szkoły Podstawowej uczestniczyły w wycieczce do Zamościa. To piękne miasto nie bez powodu nazywane jest „perłą Renesansu”. Uczniowie poznawali zabytki zamojskiej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zamojski Rynek Wielki (o wymiarach 100 × 100 metrów) z ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi, wywarł na drugoklasistach duże wrażenie. Atrakcją było również zwiedzanie  podziemnej Trasy Turystycznej „Bastion VII-Nadszaniec”, gdzie dzieci poznały historię zamojskich murów obronnych. Druga część wycieczki  upłynęła uczniom w towarzystwie zwierzaków podczas wizyty w zamojskim Ogrodzie Zoologicznym.

LOGO Ministerstwo POZNAJ POLSKĘ do BIP

Wycieczka klas szóstych w Bieszczady w ramach projektu Poznaj Polskę.

W dniach 4-5.05 klasy szóste wyruszyły na wycieczkę w Bieszczady, dzięki programowi "Poznaj Polskę". Uczniowie odwiedzili m.in. przepiękny Skansen w Sanoku, Muzeum " Knieja" w Nowosiółkach oraz Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła w Nowosiółkach gdzie uczestniczyli w świetnych warsztatach rzemieślniczych.
Korzystając z cudownej pogody młodzież zdecydowała się na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Wieczorem dzieci piekły kiełbaski przy ognisku i śpiewały przy akompaniamencie gitar, na których pięknie grali Piotrek i Bartek z 6a. Muzyka na żywo, pozwoliła nam poczuć prawdziwy klimat Bieszczad. Nie obyło się też bez tańców. Było wspaniale! Jeszcze długo będziemy wspominać ten wyjazd.
LOGO Ministerstwo POZNAJ POLSKĘ do BIP

Przygotowanie przed I Komunią Świętą.

6 maja w klasie 3a odbyło się wspólne muzykowanie przy udziale muzyków p. Hanny i Krzysztofa Rzeszutek. Dzieci przy akompaniamencie instrumentów: gitary i wiolonczeli wspólnie śpiewały piosenki przygotowując się do muzycznej oprawy mszy I Komunii Św. 

Finał Konkursu Geograficznego "MapChallenge"

Finał konkursu geograficznego "MapChallenge" już za nami! 22 kwietnia najlepsi z najlepszych przystąpili do zmagań z arkuszami konkursowymi. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą położenia państw na mapie świata! 

Laureatami konkursu zostali

Miłosz Jaremko, Szkoła Podstawowa nr 18;

Julia Balawejder, Szkoła Podstawowa nr 28;

Paweł Paździora, Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do konkursu. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji!
 

WYNIKI SZKOLNEGO WIELKANOCNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Najładniejsza Palma Wielkanocna” 2022

Tradycja wykonywania palm wielkanocnych to piękny zwyczaj, który ma miejsce także w naszej szkole. ”Najładniejsza palma wielkanocna ‘’- to tytuł świątecznego konkursu plastycznego, polegającego na zrobieniu tego charakterystycznego dla Niedzieli Palmowej elementu. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego, którzy wykonali palmy wielkanocne. Gratuluję uczniom nagrodzonym w konkursie. Wszystkie przepiękne, kolorowe palmy można było podziwiać na wystawie w holu szkoły. Cieszę się, że dzięki Waszym staraniom tradycja ta jest nadal kultywowana w naszej szkole.

Nagrodzone Palmy:

       1. Izabela Kawalec kl. I a, Urszula Kawalec kl. II a, Alicja Kawalec kl. III a

       2.Hanna Obłoza kl. I a

       3. Franciszek Potęga kl. I a

       4. Aleksandra Bolanowska kl. I

       5. Maciej Ciepiela kl. III a, Michał Ciepiela kl. VIII b

       6. Hanna Miłek kl. III b

       7. Wiktoria Gudzowska kl. II a

       8. Tymoteusz Piwowarczyk kl. V b

       9. Anna Pszona  kl. II b, Mateusz Pszona kl. V b

       10. Jadwiga  Cupryś kl. VII a

I miejsce dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

I znowu kolejne sukcesy sportowe... Nasze piłkarki ręczne z klas 7-8 SP zdobyły I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Walka była bardzo zacięta. Jak widać było warto. Nie zapominając o chłopcach również jest się czym pochwalić. Nasi piłkarze ręczni zdobyli I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców klas 7-8 SP.
Wielkie brawa dla Naszych sportowców. Tak trzymać.
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal