Dzień Świętego Patrona 2023

"Błogosławiona Rodzina Ulmów przykładem dla nas, jak znaleźć swoje miejsce na drodze do świętości". Pod takim hasłem i w kolorze BIELI świętowano dzisiaj w szkole Dzień Świętego Patrona.
Ten czas był również okazją do podzielenia się DOBREM poprzez zaangażowanie się w akcję Szkolnego Koła CARITAS "Zjedz coś słodkiego - wspomóż Bliźniego".

Zespół instrumentalno-wokalny znów na podium!!!

Zespół wokalno-instrumentalny nie zwalnia tempa! 26 października podczas XXII Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Majdanie Królewskim nasz Zespół zdobył 2 MIEJSCE!
 
GRATULUJEMY!
IMG 1998

1. miejsce w konkursie Laudate Deum dla szkolnego chóru i zespołu instrumentalnego

Mamy to!!! 1. MIEJSCE w  Konkursie Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deum" w hołdzie Ojcowi Świętemu Janowi Pawłowi II.
Piosenką "Razem z Maryją" nasz Zespół Wokalno-Instrumentalny po raz kolejny udowodnił swoją miłość do muzyki i pokazał radość z popularyzowania wartości chrześcijańskich.
 
GRATULUJEMY naszym MUZYKOM i życzymy dalszych sukcesów muzycznych!
 
Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego występu.

chor23

Audycja Szkolnego Koła Caritas

23 października w naszej szkole przeprowadzono audycję radiową przez szkolny radiowęzeł. Wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas, dzięki spotkaniu z Duszkiem Recyklingu, przypomniały całej Społeczności szkolnej o zasadach segregowania odpadów i sposobach oszczędzania wody.

Segreguję, bo warto...

"SEGREGUJĘ, BO WARTO... dla ochrony klimatu" pod takim hasłem w poniedziałek 23 października z klasami 1 spotkała sie pani Katarzyna Ruszała ze Stowarzyszenia "Ekoskop".
Pierwszoklasiści w ciekawy sposób, bo w formie przedstawienia kukiełkowego, zapoznani zostali z podstawowymi zasadami segregowania odpadów domowych, odzyskiwania cennych surowców oraz oszczędzania naturalnych zasobów Ziemi.

Wycieczka do lasu.

Klasy drugie SP w dniu 16.10.2023 r wybrały się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Głogów Małopolski. Od pana leśniczego uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach, poznali budowę warstwową lasu, nauczyli się rozpoznawać gatunki drzew oraz poznali zasady obowiązujące podczas pobytu w lesie.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png