SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TALENTÓW „MIKROFON DLA WSZYSTKICH"

UWAGA

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w

SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TALENTÓW

„MIKROFON DLA WSZYSTKICH”

Uczestnicy mogą wystąpić w kategoriach do wyboru:

  1. Muzycznej - zaśpiewać piosenkę, zagrać na instrumencie muzycznym np. keyboard, gitara, flet lub zatańczyć.
  2.  Występ należy nagrać telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym lub innym dowolnym urządzeniem i dodać na platformie Teams (najlepiej w formacie mp4) do 08 października 2021r.Plastycznej – zaprezentować swoje prace plastyczne na wystawie.
  3. Dowolnej np. sportowej, teatralnej (np. recytacja wiersza)

Klasy I-III do P. Iwony Szeli – Połanieckiej

Klasy IV-VIII do P. Renaty Puszkarewicz

Piosenki wykonane w języku angielskim prosimy przesłać do P. Małgorzaty Micał-Kusibab

Celem Przeglądu jest promowanie młodych talentów, umożliwianie prezentacji swoich pasji, rozwijanie zainteresowań i kreatywności oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Pokaz kółka Taniec Uwielbienia.

W czwartek 24 06.2021r. na świetlicy szkolnej,  odbyły się dwa krótkie pokazy dziewczynek z kółka Taniec Uwielbienia na rozpoczęcie wakacji. Dziewczynki z klas drugich, a następnie klas pierwszych tańczyły do znanych piosenek religijnych. Piękne występy nagrodzone zostały gromkimi brawami przez dzieci ze świetlicy i wychowawców. Następnie Pani Monika Mac rozdała wszystkim kolorowe dyplomiki i małe niespodzianki:)

Laureaci Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji.

Uczniowie klasy 8b: Paweł Sołek, Bartosz Kożuszek, Zuzanna Zimnicka, Bartosz Wilk i Szymon Kasprzyk zostali laureatami Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji. W dwóch etapach zmagań zmierzyli się z uczniami z całego województwa. Konkurs został zorganizowany przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie przy współudziale Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Macieja Czerwińskiego, prof. UJ. Gratulacje!

KONKURS „Jestem pisarzem - piszę baśń”.

logoSerdecznie GRATULUJEMY uczniom wyróżnionym w konkursie!

Wyróżnione prace:

1. Piotr Grześko 5b – „Baśń o skarbie najcenniejszym”

2. Kornelia Niemczyk 5b – „Baśń o biednym chłopcu, który został królem”

3. Agata Szczepanik 6a – „Morze i ziemia – dwa światy”

4. Karolina Grochala 6b – „Płatek róży”

5. Natalia Mikołajewska 7b – „Światło i mrok”

 

Skansen w Kolbuszowej - wycieczka klas 2.

17 czerwca klasy drugie zwiedziły Skansen w Kolbuszowej. Uczniowie podzieleni na grupy zobaczyli stare chaty, pracownię szewca z 1810 roku, zabytkowy kościół, kuźnię, muzeum drewnianych zabawek, remizę strażacką i młyn. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w strażackich zawodach zwinnościowych, warsztatach kaligrafii, które odbyły się w starej szkole oraz warsztatach rękodzieła "Kwiaty z bibuły". Wycieczka zakończyła się wspólnym piknikiem na trawie na terenie skansenu.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal