Konkursy szkolne

21 kwietnia 2023 r. w Liceum odbył się Szkolny Turniej  Geoguessr, w którym wzięli udział uczniowie rozszerzający swoją wiedzę z geografii. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a emocje wśród uczestników były niesamowite. Wszyscy z zapałem walczyli o jak najlepszy wynik, a atmosfera podczas turnieju była pełna sportowej rywalizacji!

 

 
Dzień Matematyki 2022
 
MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY
Marzec to miesiąc, w którym obchodzone są: Święto Liczby Pi, Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Logicznego Myślenia. Takie nagromadzenie matematycznych okazji nie mogło zostać pominięte w naszym LO. Inspiracją do rozegrania turnieju zatytułowanego "Matematyka to nie kosmos" były materiały opracowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Wykorzystując matematyczne narzędzia uczniowie w podziale na grupy stawili czoło 24 problemom osadzonym w "kosmicznej rzeczywistości". Laur zwycięstwa otrzymali najstarsi uczestnicy - licealiści z klasy 3b, którzy oprócz słodkiej niespodzianki uzyskali prawo do wyboru "Dnia bez pytania". 
 
 
MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ "3 z 12" z okazji DNIA PATRONKI SZKOŁY

 

turniej z4

Walentynkowy Turniej „Czar Par” to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego Liceum Sióstr Pijarek. Jak się okazało nauka zdalna nie jest żadną przeszkodą, by poświętować w miłym gronie 😊 Za pośrednictwem MS Teams, w specjalnie zorganizowanych wirtualnych pokoikach, 8 par stanęło do rozgrywek turniejowych. Przez 5 kolejnych rund uczniowie rozwiązywali zadania związane z matematyką szaradziarską. Wykonanie zadania danej rundy otwierało im wejście do kolejnej. Wszystkie etapy miały jeden „wspólny mianownik”: były związane z dniem 14 lutego. A kto wygrał? Drużyna, która zakończyła swoją pracę jako druga z rzędu, ale w tym wypadku nie czas miał decydujące znaczenie a liczba łącznie zdobytych punktów. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa uczniom klasy 3b: Martynie Urban i Kamilowi Płochowi! Wszystkim uczestnikom gratulujemy z kolei sportowej postawy i dziękujemy za wspólną zabawę!

konkurs na plakat 1

W ogłoszonym w grudniu 2021 konkursie dla kreatywnych licealistów zwyciężył uczeń klasy 3b naszego LO Jakub Czechowicz. Projekt Kuby zyskał uznanie Komisji Konkursowej za świeżość spojrzenia i oryginalne ujęcie tematu. W przesłanej pracy zawarte były wszystkie wymagane elementy: od oferty profilowej zaczynając na kodzie QR kończąc. Już wkrótce cała społeczność szkolna będzie mogła podziwiać efekty pracy Jakuba, gdyż to właśnie Jego projekt będzie w tym roku promował nasze Liceum. Za twórczą pracę na rzecz szkoły uczeń otrzymał voucher na wyjście do kręgielni, bo przecież po ciężkiej pracy chwila relaksu jest bardzo wskazana ;)


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png