Podziękowania za udział w Szlachetnej Paczce 2014

Podziękowania za udział w akcji Szlachetna Paczka 2014

Odwiedź stronę: www.szlachetnapaczka.pl

Szlachetna Paczka 2014 w naszej szkole

W tym roku szkoła po raz szósty włączyła się w Projekt Szlachetna Paczka.

W sobotę 22 listopada otwarta została baza rodzin szlachetnej Paczki i już tego samego dnia zostały wybrane trzy rodziny wielodzietne, którym szkoła chciała przygotować paczki. Startujemy pełni zapału, weterani z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowane zostało ogłoszenie o akcji i rozklejone w strategicznych miejscach w szkole oraz zamieszczone na stronie internetowej. Zrobiono też listę potrzebnych rzeczy, by darczyńcy mogli zadeklarować swój konkretny wkład w akcję. Już na tym etapie, pełni zapału wierzyliśmy, że możemy wybrać jeszcze jedną rodzinę, która potrzebuje pomocy. Wybór padł na rodzinę
 z siedmiorgiem dzieci.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodziny

Drodzy Darczyńcy!
Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wielkie serce!!!

Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!

W tym miejscu przychodzą na myśl słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, który niegdyś powiedział: ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Podczas dostarczania paczki do rodzin woluntariusze byli świadkami niezwykłych rzeczy. To niesamowite uczucie, gdy ktoś za okazaną pomoc odwdzięcza się łzą wzruszenia, swoim nieśmiałym uśmiechem i zwykłym, ale prosto z serca płynącym ,,dziękuję”.

 

A oto relacje z dostarczenia paczki do poszczególnych rodzin przygotowanie przez wolontariuszy: (dla przypomnienia załączamy też opisy sytuacji rodzinnych).

 

rodzina POD-1382-039963:

rodzina POD-1382-042261:

rodzina POD-1382-049022:

rodzina POD-1382-044934:

rodzina POD-1913-052728:

 

WSZYSCY RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W AKCJI OTRZYMUJĄ RÓWNIEŻ ŻYCZENIA OD WOLONTARIUSZEK KTÓRE OPIEKOWAŁY SIĘ RODZINAMI I OSOBIŚCIE ZAWIOZŁY PACZKĘ.

Odwiedź stronę: www.szlachetnapaczka.pl

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png