Wyjazd uczniów profilu matematyczno-geograficznego

Licealiści rozszerzający geografię mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania w czasie listopadowej wycieczki do Krakowa. Jak mówi opiekun grupy i zarazem nauczyciel geografii w naszej szkole - p. Konrad Leja: "Zwiedziliśmy dwie wystawy (zoogeograficzną i geologiczną) w Centrum Nauk Przyrodniczych UJ, potem dr Maciej Liro z PAN'u opowiedział nam o wykorzystywaniu dronów w przeprowadzaniu badań terenowych, a następnie pracownicy UJ'u: dr Justyna Liro z Pracowni Geografii Religii oraz dr Joanna Hibner i dr Aneta Pawłowska-Legwand z Zakładu Gospodarki Turystycznej i Uzdrowiskowej IGiGP UJ oprowadzili nas po Kampusie i przeprowadzili grę terenową na jego obszarze".

Fakt przybycia naszych licealistów na krakowską uczelnię odnotowały też jej socjalmedia, pisząc: 

W ubiegłym tygodniu odwiedzili nas uczniowie i uczennice z Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie razem z nauczycielami. Najpierw grupa zwiedziła Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, a później wspólnie poznawaliśmy Kampus UJ. Odbyła się również gra terenowa, m.in. na terenie IGiGP UJ. Mieliśmy też okazję chwilę porozmawiać o planach na studiowanie geografii 😉
Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia!

Wycieczka klas licealnych do Trójmiasta

W dniach od 29 września do 1 października uczniowie Liceum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Po długiej i pełnej przygód podróży dotarli na Westerplatte gdzie wraz z przewodnikiem poznawali historię polskich bohaterów. Następnie udali się do Gdańska i oglądali Starówkę pełną pięknych i bezcennych zabytków. Pierwszy dzień pełen wrażeń, ale zaczekajcie tylko na to co działo się później. Drugiego dnia z samego rana uczniowie byli już w Gdyni i zwiedzali okręt ORP Błyskawica i Oceanarium. To było magiczne! Zaraz potem udali się do Sopotu gdzie spacerowali po słynnym molo. Po południu przyjechali do Gdańska i odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Nie uwierzycie, byli tak zafascynowani, że narzekali na zbyt małą ilość czasu. Nadszedł czas na ostatni dzień, podróż powrotna zbliżała się wielkimi krokami, ale zaraz, naszych uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja - zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku. Zaraz po pysznym obiedzie przyszedł czas na powrót. Uczniowie wrócili do swoich obowiązków, jednak wspomnienia pozostaną z nimi na długo.

Jesień w Beskidzie Niskim - profilowy wyjazd licealistów

Przy sprzyjającej aurze wyruszyliśmy na Cergową w Beskidzie Niskim. Po drodze przypomnieliśmy sobie informacje dotyczące krajobrazów przyrodniczych występujących w Polsce, geologii oraz geomorfologii. Taka nauka geografii to czysta przyjemność!

Majowy wyjazd profilu matematyczno-geograficznego

Maj to miesiąc, który zachwyca kolorami przyrody, ale nie tylko… Szkoda byłoby nie wykorzystać tego pięknego czasu ;) Uczniowie profilu przyrodniczego przeprowadzili zajęcia z geologii w dawnym kamieniołomie na Zakrzówku, a potem zwiedzali Stare Miasto z wykorzystaniem map satelitarnych. Była to taka mini gra miejska, podczas której rywalizowali w zespołach i jednocześnie odwiedzali najważniejsze zabytki Krakowa.

 

Profil językowo-prawny na zajęciach terenowych w Warszawie

Wycieczki to coś, co lubimy najbardziej! Uczniowie z 2 klasy LO z profilu językowo-prawnego odbyli zajęcia terenowe w Warszawie - tematem przewodnim wyjazdu była "Władza ustawodawcza i wykonawcza w Polsce". W czasie spaceru po Warszawie udało się zobaczyć najcenniejsze zabytki, a także Muzeum Narodowe i Zamek Królewski.

Zajęcia na UR dla profilu językowo-prawnego

Kobiety - wojowniczki w starożytności. Plemiona Słowiańskie - wędrówki ludów. Pierwsza wolna elekcja. To tematy wykładów w których uczestniczyli nasi licealiści w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Rozszerzamy wiedzę historyczną na poziomie akademickim ;)

 

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png