Maturzyści 2023 u stóp Matki na Jasnej Górze

Na kilka dni przed maturami nasi uczniowie klasy 4 Liceum odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę, by zawierzyć Maryi Królowej Polski czas egzaminów dojrzałości oraz całe swoje życie. Uczestniczyli w Mszy świętej przed Cudownym Obrazem wraz z kilkoma grupami maturzystów z całej Polski, gdzie słowo skierował do nich o. Przemysław Suchy, pijar zaprzyjaźniony z naszym Liceum. Na koniec Mszy świętej nasi uczniowie dokonali Aktu zwierzenia. Zwieńczeniem pielgrzymki było nabożeństwo Drogi Światła. Teraz napełnieni Bożym Pokojem przystępują do ostatnich powtórek, aby 4 maja z Bożą Asystencją zmierzyć się z  maturą.

Celebracja przed Triduum Paschalnym w Liceum Sióstr Pijarek

Wielki Tydzień to szczególny czas w życiu każdego wierzącego człowieka. Przeżywając te ostatnie dni Wielkiego Postu, uczniowie naszego LO wzięli udział w niezwykle wymownej celebracji prowadzonej przez klasę 1b. Cała społeczność szkolna spotkała się w Kościele Bł. Karoliny, by wspólnie pochylić się nad Miłością, która karmi chlebem, cierpi i umiera na krzyżu a następnie zmartwychwstaje, by być Światłością, która nigdy nie gaśnie. 

Rekolekcje wyjazdowe klas licealnych w Ciężkowicach

W dniach 20-22 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla klasy 2a i 3a w Ośrodku Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Był to szczególny czas dla naszej młodzież, poświęcony zaglądaniu wgłąb siebie, modlitwie i przy pomocy o. Tomasza Abramowicza oswajaniu się z Bogiem 🙏. Licealiści mieli okazję rozważyć na nowo czym jest wiara, autonomiczne sumienie, jak taki rodzaj sumienia zbudować oraz do czego może prowadzić usprawiedliwianie grzechu. Nie mogło również zabraknąć plenerowej lekcji geografii w pięknym Skalnym Mieście blisko ośrodka ⛰️🧗. Miejmy nadzieję, że był to owocne dni dla uczniów, które pomogły im zacieśnić lub odbudować relację z Bogiem.

Włoska odsłona Erasmus+

Od 12 do 18 marca uczniowie Liceum Sióstr Pijarek wspólnie z opiekunami: s. Joanną Tajduś, p. Krystyną Malec i p. Anetą Ramską wzięli udział w kolejnej mobilności w ramach projektu Erasmus+. Tym razem uczestnicy projektu rozwijali swoje zdolności językowe pod słonecznym niebem Italii. Szczegółowe relacje z każdego dnia wymiany możecie zobaczyć na naszym koncie Facebook lub na Instagramie.

Dzień Kobiet w Liceum Sióstr Pijarek

Pomysłowo i wesoło. Właśnie tak licealiści zorganizowali Dzień Kobiet dla swoich koleżanek. Zobaczcie sami!

Kim jesteś Ty Panie, a kim jestem ja?

"Kim jesteś Ty Panie, a kim jestem ja?" to hasło rekolekcji, które odbyli nasi maturzyści w czasie obecnego Wielkiego Postu. Podczas tych duchowych ćwiczeń przewodnikiem był Duch Święty, który posłużył się o. Mateuszem Kaźmierskim, Pijarem, posługującym na co dzień w Bolszewie. Był czas na konferencję, refleksje własną i oczywiście na najlepsze spotkanie z Żywym Jezusem czyli na Eucharystię. Mamy nadzieję, że ten czas zaowocuje w ich codziennym życiu.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png