"Reporter u Pijarek"

Stres towarzyszy każdemu i każdy może nauczyć się nad nim panować. Wystarczy odkryć własny „magazyn” tlenu i sprawnie z niego korzystać. Szczególnie jest to przydatne podczas wystąpień publicznych. Przełamanie strachu to pierwszy krok, kolejne to zbudowanie atrakcyjnego i dynamicznego przekazu wzmacnianego gestykulacją i mimiką. To też okazało się łatwe. Wystarczyło wyjść na scenę, uśmiechnąć się, spojrzeć widowni w oczy i mówić tak, żeby chciała słuchać. Do tego pakietu trzeba dołączyć skuteczną autoprezentację. Czyli wywołać u odbiorcy zainteresowanie naszymi osiągnięciami i umiejętnościami. Tak uzbrojony uczeń będzie wiedział, jak wyjaśnić nauczycielowi, spóźnienie, nieprzygotowanie, oraz obronić swój punkt widzenia.

Do takiej konfrontacji pomiędzy nauczycielami a uczniami doszło podczas warsztatów medialnych, które prowadził dziennikarz Adam Mokrzycki. Wychowawcy brali czynny udział w ćwiczeniach. Te odzwierciedlały pracę reportera i ekipy telewizyjnej. Uczestnicy nie tylko sprostali wyzwaniu, ale zapowiedzieli, że chętnie będą uczestniczyć w kolejnych edycjach.

Tekst: Karol Mokrzycki, klasa 1b LO

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

👉 W dniu 5 grudnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu! To dobra okazja, aby wspomnieć, że w naszym Liceum mamy grono CUDownych animatorów i wolontariuszy naszej grupy GPS. Dziękujemy im za ich serce i wszystko co czynią podczas wydarzeń pijarskich i nie tylko. A przy tym ważny news. Do grona animatorów po odbyciu 2 części kursu – KAP duchowy dołączyli Emilia Baran i Emilia Świder. W miniony weekend w Warszawie odbył się Kurs Animatora Pijarskiego – duchowy. Uczestniczyły w nimi także Lidia Chmura i Julia Pazdan. Mamy nadzieję, że po ukończeniu Kursy Animatora Pijarskiego pod koniec roku szkolnego dziewczyny zasilą w pełni grono animatorów.

Niech Dobry Bóg Was prowadzi w posłudze!

Targi edukacyjne w Szkole Podstawowej Ojców Pijarów

👉🏻 W dniu 28 listopada br. nasi uczniowie zawitali do Szkoły Podstawowej Ojców Pijarów w Rzeszowie🏫 Mieli Tam okazję, by opowiedzieć nieco o naszej szkole młodszym kolegom. 🧑‍🏫Dziękujemy za zaproszenie i wszystkie pytania. To był świetny dzień 👍

MOJE MIEJSCE - Patrocinium 2023 w LO Sióstr Pijarek

"Moje miejsce" to hasło przewodnie panelu dyskusyjnego, który odbył się w naszym Liceum z okazji Święta Patrocinium. Nasi wyjątkowi goście, dzieląc się swoim życiem i doświadczeniem wskazywali co im pomagało i czym nadal kierują się w odkrywaniu swojego miejsca. Dziękujemy s. Katarzynie, kl. Jarkowi, Magdalenie i Kubie za ich świadectwo, które ubogaciło nas ale i zainspirowało w nieustanne odkrywanie marzeń Pana Boga względem nas.

patrocinium slajd2

Spotkanie z podróżnikiem - Stany Zjednoczone

trzaskPada śnieg, a nasze myśli wędrują już ku przyszłym wakacjom!😊🌍🌟📚 Nasi uczniowie wzięli udział w fascynującym "Spotkaniu z Podróżnikiem". 🗺️🎙️ Tematem dzisiejszego wystąpienia były Stany Zjednoczone, a odwiedzający nas globtroter podzielił się niezwykłymi historiami m.in. o kanionie Kolorado, życiu rdzennych mieszkańców USA, największych miastach zachodniego wybrzeża oraz malowniczych parkach narodowych. 🏞️🌆 Dzięki tym inspirującym opowieściom nasza szkolna społeczność poszerzyła horyzonty! 📖
 

Spotkanie profilaktyczne dla młodzieży licealnej

Psychofilozofia stresu i techniki skutecznego zapamiętywania to temat prelekcji w jakiej udział wzięły dziś klasy: 2, 3 i 4 naszego LO. W drugiej części spotkania omówiony został trudny, aczkolwiek bardzo ważny temat profilaktyki raka piersi.
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png