Konkursy międzyszkolne

W dniu 25.03.2022 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział trzy drużyny, które musiały rozwiązać test wiedzy obejmujący zagadnienia z historii, geografii i kultury Niemiec. Znamy już zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli i zakwalifikowali się do etapu regionalnego: Bartosz Kożuszek, Michał Mikoś i Mateusz Szczepanik z kl. 1LO. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Turbo Foto

 

protoLabUczennica  3 klasy naszego LO Magdalena Rak zdobyła wraz z zespołem tytuł laureata II edycji Akademii ProtoLab. Ideą Akademii jest wspieranie młodych ludzi w dążeniu do celu. Zakres nagrodzonego projektu obejmował stworzenie nowoczesnej aplikacji, która pozwala na lepsze wykorzystywanie zasobów naturalnych na świecie oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Magdalena w projekcie odpowiedzialna była za aspekty marketingowe i biznesowe nim związane. Organizatorem  Akademii ProtoLab jest PCI - Podkarpackie Centrum Innowacji.

 

OwE

10 stycznia 2022 r., rozpoczęła się już XXXVII edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, najpopularniejszej wśród olimpiad adresowanych do uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych w naszym kraju.

Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów:

Kiedy Olimpiada „startowała” w najśmielszych nawet marzeniach nie przypuszczaliśmy, że przez tyle lat będzie trwać, a kolejne pokolenia młodych przyrodników będą nadal z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem brać w niej udział. Do tej pory w 36 edycjach startowało ogółem w naszej Olimpiadzie 1.522.756 uczniów!

W tym roku do grona uczestników dołączyli też uczniowie naszego liceum z klasy 3b: Adam Dereń, Kamil Płoch oraz Piotr Sekreta.

Trzymamy kciuki!

 

 

 

ido1Gratulujemy uczennicy naszego LO Julii Kuc zdobycia 6. miejsca na Mistrzostwach Świata w tańcu jazzowym, baletu/pointe IDO 2021. Zawody odbyły się w dniach 10-12 grudnia 2021 r. Julia występowała z zespołem tanecznym Kornele, działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Warto wspomnieć, że Kornele jako jedyny zespół z Polski nieprzerwanie, od kilkunastu lat zajmuje czołowe miejsca na podium międzynarodowych zawodów organizowanych przez najbardziej prestiżową federację taneczną IDO (International Dance Organization). 

Julia, wielkie brawa!

julka kuc

 

Dnia 16 czerwca 2021 r. odbyła się w Rzeszowie gala finałowa XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK „KARTON”. Laureatami zostali uczniowie kl. 2 a:

  • Marcelina Kowalczyk zajęła I miejsce w kategorii - publicystyka
  • Krystian Urbański zajął II miejsce w kategorii - publicystyka
  • Agata Błońska zajęła II miejsce w kategorii - poezja

Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Żureckiej, przewodniczącej Związku Literatów Polskich - oddział w Rzeszowie, doceniło scenariusz widowiska autorstwa Magdaleny Rak i Krystiana Urbańskiego, przyznając Nagrodę „Osiedlowego Świata”.


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal