Konkursy międzyszkolne

W dniu 13 grudnia 2023 r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się XXI Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim. Konkurs objęty został patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 1a LO: Elena Jakubiec i Emilia Szopa. Jury konkursowe nagrodziło Elenę Wyróżnieniem.
Gratulujemy ! 🤩🎙🎼🎵👏
 

 

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie uczestniczyli w Zimowych Dniach Kultury Austriackiej i Języka Niemieckiego w Bibliotece Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, a w ramach całego wydarzenia wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nasi uczniowie zajęli miejsca na podium. Bartosz Kożuszek zajął I miejsce w konkursie, a Patrycja Gołda zajęła III miejsce w konkursie. Nasi uczniowie wykazali się imponującą wiedzą. W zmaganiach finałowych wzięło udział ponad 30 uczniów ze szkół średnich regionu. Wydarzenie przygotowała pani dr Ewa Cwanek - Florek. Patronat honorowy objęli: Ambasada Austrii, Polska Akademia Nauk oraz Miasto Rzeszów. Pięknie dziękujemy za możliwość udziału w takim wydarzeniu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!

 
W środę 2️⃣4️⃣ maja 2023 r. na uroczystej gali🥳 w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Nauki w Warszawie wręczono  nagrody zwycięzcom i laureatom konkursu historycznego 🇵🇱🤝🇭🇺„Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. 👏👏👏
W II edycji konkursu wzięło udział aż 2️⃣1️⃣9️⃣4️⃣ uczniów z całej Polski. Jednym ze zwycięzców 🥇tego konkursu jest uczeń 👨🏻‍🎓 naszego Liceum z klasy 2a Bartosz Kożuszek🏆🏆🏆. Gratulujemy👍👍👍
Patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej 🇵🇱 oraz Ambasador Węgier w Polsce.

 

12 stycznia 2023 r. w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Zuzanna Prucnal, Karol Dziob i Miłosz Sitek. Gratulujemy im udział w tym etapie i liczymy na kolejne sukcesy.

Dnia 15 czerwca 2022 r. odbyła się w Rzeszowie gala finałowa XXIV otwartego Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych. Udział w konkursie wzięło ponad 80 osób z województwa podkarpackiego. Jury przewodniczyła pani Małgorzata Żurecka- Prezes Związku Literatów Polskich-oddział w Rzeszowie.

Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły:

Krystian Urbański z kl. 3a      – I miejsce w kategorii artykuł publicystyczny

Kamil Płoch z kl. 3b               - III miejsce w kategorii opowiadanie

Wyróżniona została też:

Magdalena Rak z kl. 3a

Opiekę nad młodymi artystami-dziennikarzami sprawowała polonistka mgr Beata Kotelnicka.

 

W Niepokalanowie odbył się finał 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego. Uczeń naszego Liceum Kamil Płoch brał w nim udział i został finalistą tej edycji. Razem z s. Moniką uczestniczył w programie przygotowanym przez stowarzyszenie Civitas Christiana, który obejmował nie tylko test sprawdzający wiedzę biblijną ale i spotkanie z wieloma ciekawymi osobami (mi.in. reżyserem filmu "Powołany"), koncert ale nade wszystko był czas na modlitwę i celebrację Słowa Bożego. Kamilowi gratulujemy sukcesu, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która będzie obejmować księgę Powtórzonego Prawa jak i List do Hebrajczyków.

Zdjecie2

Zdjecie1 2

 

matematixSerdecznie gratulujemy uczennicom klasy 2a naszego LO: Urszuli Tomaszewskiej i Julii Szczepańskiej, które w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Matematix 2022 uzyskały wysokie wyniki. W województwie podkarpackim dziewczyny zajęły odpowiednio  6 i 7 miejsce. Mamy nadzieję, że ten i kolejne sukcesy, zachęcą inne osoby do udziału w matematycznych zmaganiach konkursowych.

Z dumą informujemy, że Martyna Urban, uczennica klasy IIIb LO zdała egzamin z języka niemieckiego na poziomie A2 w certyfikowanym Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut przy Politechnice Rzeszowskiej otrzymując najwyższą ocenę. Egzamin obejmował wszystkie cztery sprawności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Z trzech sprawności uczennica osiągnęła 100%. 

Serdecznie gratulujemy!

A2 fit 2

 

W dniu 25.03.2022 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział trzy drużyny, które musiały rozwiązać test wiedzy obejmujący zagadnienia z historii, geografii i kultury Niemiec. Znamy już zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli i zakwalifikowali się do etapu regionalnego: Bartosz Kożuszek, Michał Mikoś i Mateusz Szczepanik z kl. 1LO. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Turbo Foto

 

protoLabUczennica  3 klasy naszego LO Magdalena Rak zdobyła wraz z zespołem tytuł laureata II edycji Akademii ProtoLab. Ideą Akademii jest wspieranie młodych ludzi w dążeniu do celu. Zakres nagrodzonego projektu obejmował stworzenie nowoczesnej aplikacji, która pozwala na lepsze wykorzystywanie zasobów naturalnych na świecie oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Magdalena w projekcie odpowiedzialna była za aspekty marketingowe i biznesowe nim związane. Organizatorem  Akademii ProtoLab jest PCI - Podkarpackie Centrum Innowacji.

 

OwE

10 stycznia 2022 r., rozpoczęła się już XXXVII edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, najpopularniejszej wśród olimpiad adresowanych do uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych w naszym kraju.

Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów:

Kiedy Olimpiada „startowała” w najśmielszych nawet marzeniach nie przypuszczaliśmy, że przez tyle lat będzie trwać, a kolejne pokolenia młodych przyrodników będą nadal z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem brać w niej udział. Do tej pory w 36 edycjach startowało ogółem w naszej Olimpiadzie 1.522.756 uczniów!

W tym roku do grona uczestników dołączyli też uczniowie naszego liceum z klasy 3b: Adam Dereń, Kamil Płoch oraz Piotr Sekreta.

Trzymamy kciuki!

 

 

 

ido1Gratulujemy uczennicy naszego LO Julii Kuc zdobycia 6. miejsca na Mistrzostwach Świata w tańcu jazzowym, baletu/pointe IDO 2021. Zawody odbyły się w dniach 10-12 grudnia 2021 r. Julia występowała z zespołem tanecznym Kornele, działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Warto wspomnieć, że Kornele jako jedyny zespół z Polski nieprzerwanie, od kilkunastu lat zajmuje czołowe miejsca na podium międzynarodowych zawodów organizowanych przez najbardziej prestiżową federację taneczną IDO (International Dance Organization). 

Julia, wielkie brawa!

julka kuc

 

Dnia 16 czerwca 2021 r. odbyła się w Rzeszowie gala finałowa XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK „KARTON”. Laureatami zostali uczniowie kl. 2 a:

  • Marcelina Kowalczyk zajęła I miejsce w kategorii - publicystyka
  • Krystian Urbański zajął II miejsce w kategorii - publicystyka
  • Agata Błońska zajęła II miejsce w kategorii - poezja

Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Żureckiej, przewodniczącej Związku Literatów Polskich - oddział w Rzeszowie, doceniło scenariusz widowiska autorstwa Magdaleny Rak i Krystiana Urbańskiego, przyznając Nagrodę „Osiedlowego Świata”.


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png