Laureaci XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych.

Dnia 16 czerwca 2021 r. odbyła się w Rzeszowie gala finałowa XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK „KARTON”. Laureatami zostali uczniowie kl. 2 a:
- Marcelina Kowalczyk zajęła I miejsce w kategorii - publicystyka
- Krystian Urbański zajął II miejsce w kategorii - publicystyka
- Agata Błońska zajęła II miejsce w kategorii - poezja
Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Żureckiej, przewodniczącej Związku Literatów Polskich - oddział w Rzeszowie, doceniło scenariusz widowiska autorstwa Magdaleny Rak i Krystiana Urbańskiego, przyznając Nagrodę „Osiedlowego Świata”.

Spotkanie ponad granicami.

W dniu 29.04.2021 roku odbyło się kolejne spotkanie ponad granicami w ramach projektu Deutsch PLUS, którego organizatorem jest Goethe-Institut w Warszawie.

Tym razem gościliśmy Johannesa z Monachium. Johannes studiuje politykę na Uniwersytecie w Monachium i szczególnie interesuje się historią oraz lubi wolny czas spędzać na wędrówkach po Alpach. Chętnie gra też na gitarze. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie aktywności w czasie wolnym preferują mieszkańcy Polski i Niemiec. Każdy uczeń przedstawił też kilka informacji o sobie. Na zakończenie uczestnicy zadawali gościowi pytania i uzyskiwali odpowiedzi. Oczywiście wszystko w języku niemieckim.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziękujemy Goethe-Institut w Warszawie za tę inicjatywę.

Język niemiecki online i Canva, czy można to połączyć?

Na zdalnej lekcji języka niemieckiego  próbowaliśmy naszych sił z aplikacją graficzną www.canva.com.  Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu przedstawiającego główne postacie serialu, który już od 2 miesięcy systematycznie oglądamy w ramach projektu www.serioo.de , doskonaląc nasze kompetencje językowe. Zadanie wykonywaliśmy pracując w grupach klasowych w czasie rzeczywistym na lekcji. Canva daje możliwość tworzenia zespołów, które wspólne edytują dokument. Powstały piękne prace, które z przyjemnością prezentujemy.

Rekolekcje wielkopostne w LO

Rekolekcje Wielkopostne z naszym liceum dobiegły końca. Odbywały się hybrydowo- w małych grupkach na hali sportowej lub za pośrednictwem internetowej transmisji. Byli razem z nami Ojcowie Pijarzy: o. Dariusz Bakalarz SP, o. Piotr Wiśniowski SP i o. Piotr Jałako SP, którym bardzo dziękujemy za posługę i świadectwo wiary. Poniżej zdjęcia z tego wyjątkowego czasu zadumy i refleksji.

Sukcesy naszych Licealistów.

Miło nam poinformować o następujących sukcesach naszych Licealistów w roku szkolnym 2020/2021:

- Anna Szczepanik - Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Biblijnej.

- Marcelina Kowalczyk - I nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM w kat. publicysta,

- Krystian Urbański - II nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM w kat. publicysta,

- Agata Błońska - II nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM w kat. młodzież szkolna,

- Krystian Urbański i Magdalena Rak - nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM za scenariusz widowiska,

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI w LO SIÓSTR PIJAREK

W dniu 12 marca 2021r. obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI. Choć dla wielu z nas przedmiot ten kojarzy się z koniecznością wytężonej pracy, nie znaczy to jednak, że świętowanie takiego dnia nie może być przyjemne. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1 naszego liceum w czasie lekcji matematyki realizowanej zdalnie. Wzięli oni udział w projekcie „Ziemia się liczy”, który został przygotowany specjalnie na ten dzień przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, będące inicjatorem polskich obchodów Dnia Matematyki.

Klasa podzielona została na 4 zespoły, których nazwy odpowiadały nazwom kontynentów. Pierwsze trzy rundy pytań były rundami „dla wszystkich”, pozwalającymi wyłonić zespół, który jako pierwszy odpowiadał na pytania w grupie rund eliminacyjnych. Za każdą poprawną odpowiedź zespoły otrzymywały  +3 punkty, a za błędną  -1. Zadania wymagały nie tylko wiedzy matematycznej, ale też dobrej znajomości geografii a nawet niektórych pojęć fizycznych (idealnie dla profilu matematyczno-turystycznego????). Ponadto, w grupie rund eliminacyjnych uczestnicy zabawy musieli tak dobrać strategię gry, by skutecznie wyeliminować konkurencję. Za podjęty trud i zaangażowanie wszyscy zostali na koniec nagrodzeni ocenami z aktywności. Kolejna szansa na podobne, matematyczne zmagania już za rok. Do zobaczenia!

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png