Laureaci XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych.

Dnia 16 czerwca 2021 r. odbyła się w Rzeszowie gala finałowa XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK „KARTON”. Laureatami zostali uczniowie kl. 2 a:
- Marcelina Kowalczyk zajęła I miejsce w kategorii - publicystyka
- Krystian Urbański zajął II miejsce w kategorii - publicystyka
- Agata Błońska zajęła II miejsce w kategorii - poezja
Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Żureckiej, przewodniczącej Związku Literatów Polskich - oddział w Rzeszowie, doceniło scenariusz widowiska autorstwa Magdaleny Rak i Krystiana Urbańskiego, przyznając Nagrodę „Osiedlowego Świata”.

Sukcesy naszych Licealistów.

Miło nam poinformować o następujących sukcesach naszych Licealistów w roku szkolnym 2020/2021:

- Anna Szczepanik - Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Biblijnej.

- Marcelina Kowalczyk - I nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM w kat. publicysta,

- Krystian Urbański - II nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM w kat. publicysta,

- Agata Błońska - II nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM w kat. młodzież szkolna,

- Krystian Urbański i Magdalena Rak - nagroda w XXII otwartym Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK "KARTON" RSM za scenariusz widowiska,

 

 

Spotkanie ponad granicami.

W dniu 29.04.2021 roku odbyło się kolejne spotkanie ponad granicami w ramach projektu Deutsch PLUS, którego organizatorem jest Goethe-Institut w Warszawie.

Tym razem gościliśmy Johannesa z Monachium. Johannes studiuje politykę na Uniwersytecie w Monachium i szczególnie interesuje się historią oraz lubi wolny czas spędzać na wędrówkach po Alpach. Chętnie gra też na gitarze. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie aktywności w czasie wolnym preferują mieszkańcy Polski i Niemiec. Każdy uczeń przedstawił też kilka informacji o sobie. Na zakończenie uczestnicy zadawali gościowi pytania i uzyskiwali odpowiedzi. Oczywiście wszystko w języku niemieckim.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziękujemy Goethe-Institut w Warszawie za tę inicjatywę.

Lata owad koło nosa

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY

„Lata owad koło czoła, czyli ile wiem o pszczołach?”

Organizatorem konkursu jest SKC działające przy Publicznej Szkole Podstawowej i Liceum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie we współpracy z nauczycielami w ramach realizacji projektu „Owady chronimy, serce szkoły roślinami upiększymy.”

Celem konkursu jest:

Sprawdzenie wiedzy uczniów dotyczącej życia i znaczenia pszczół;

Rozwijanie wrażliwości ekologicznej;

Rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody;

Promocja działań mających na celu ochronę owadów zapylających.

Tematyka konkursu:

Pytania konkursowe, opracowane przez Opiekunów SKC oraz nauczycieli przyrody, obejmują treści programowe, z którymi uczniowie zapoznali się podczas warsztatów edukacyjnych oraz wiedzę uczniów.

Uczestnikami konkursu są wszyscy chętni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Liceum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie.

Uczniowie będą podzieleni na 2 kategorie wiekowe:

I kategoria wiekowa: uczniowie klas I – III SP;

II kategoria wiekowa: uczniowie klas IV – VIII SP, LO.

Uczestnicy będą mieli do rozwiązania test składający się z 9 pytań jednokrotnego wyboru punktowanych 0-1 oraz jednego pytania otwartego.

Zgłoszenia do konkursu trwają do dnia 04.05.2021 r. przez Platformę TEAMS do p. Doroty Trzeciak i p. Anny Wańcickiej.

Konkurs zostanie przeprowadzony 06 maja 2021 r. w formie stacjonarnej: 

Klasy I – III o godz. 12:30 w sali bibl2;

Klasy IV – VI oraz VII – VIII i LO o godz. 15:30 w sali bibl2.

Ogłoszenie wyników 07 maja 2021 r. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody. O przyznaniu nagród laureaci zostaną poinformowani osobiście.

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją przez uczestników warunków zawartych w niniejszym regulaminie.

Język niemiecki online i Canva, czy można to połączyć?

Na zdalnej lekcji języka niemieckiego  próbowaliśmy naszych sił z aplikacją graficzną www.canva.com.  Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu przedstawiającego główne postacie serialu, który już od 2 miesięcy systematycznie oglądamy w ramach projektu www.serioo.de , doskonaląc nasze kompetencje językowe. Zadanie wykonywaliśmy pracując w grupach klasowych w czasie rzeczywistym na lekcji. Canva daje możliwość tworzenia zespołów, które wspólne edytują dokument. Powstały piękne prace, które z przyjemnością prezentujemy.

Rekolekcje wielkopostne w LO

Rekolekcje Wielkopostne z naszym liceum dobiegły końca. Odbywały się hybrydowo- w małych grupkach na hali sportowej lub za pośrednictwem internetowej transmisji. Byli razem z nami Ojcowie Pijarzy: o. Dariusz Bakalarz SP, o. Piotr Wiśniowski SP i o. Piotr Jałako SP, którym bardzo dziękujemy za posługę i świadectwo wiary. Poniżej zdjęcia z tego wyjątkowego czasu zadumy i refleksji.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png