Zajęcia terenowe z lekcji religii

W ramach zajęć terenowych z lekcji religii uczniowie klasy II i III wyruszyli szlakiem Kościołów Krakowskich ⛪. Poza  zwiedzaniem kościołów z aplikacją „Duchowa 7", młodzież miała okazję poczuć się jak prawdziwi przewodnicy i przedstawić historię oraz ciekawostki związane z odwiedzanymi świątyniami. Był to owocny czas pod względem kulturowym a przede wszystkim duchowym dla uczniów naszego liceum, który spędzili go w przyjemnym towarzystwie siostry Moniki Duc i pana Konrada Lei.

Energylandia + LO = wspaniała zabawa

Maj i czerwiec sprzyjają organizacji wyjazdów i wycieczek szkolnych, więc tym razem nasi uczniowie szukali "mocnych wrażeń" w Parku Rozrywki Energylandia ;)

Bartosz Kożuszek z klasy 2 a LO wśród zwycięzców II edycji konkursu "Polska-Węgry - historia przyjaźni”

W środę 2️⃣4️⃣ maja na uroczystej gali🥳 w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Nauki w Warszawie wręczono  nagrody zwycięzcom i laureatom konkursu historycznego 🇵🇱🤝🇭🇺„Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. 👏👏👏
W II edycji konkursu wzięło udział aż 2️⃣1️⃣9️⃣4️⃣ uczniów z całej Polski. Jednym ze zwycięzców 🥇tego konkursu jest uczeń 👨🏻‍🎓 naszego Liceum z klasy 2a Bartosz Kożuszek🏆🏆🏆. Gratulujemy👍👍👍
Patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej 🇵🇱 oraz Ambasador Węgier w Polsce.

Matura 2023 rozpoczęta

4 maja nasi uczniowie przystąpili do pierwszego egzaminu maturalnego w tegorocznej sesji - egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przed nimi kolejno egzamin z języka obcego nowożytnego, matematyki oraz wybranych przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo w tym roku maturzystów czekają jeszcze egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego. Otaczamy ich naszą modlitwą życząc połamania piór!

Pożegnanie maturzystów 2023

Czas szybko mija... Każdy dzień, tydzień, miesiąc stawia przed nami nowe wyzwania. Tegoroczni maturzyści Liceum Sióstr Pijarek właśnie pożegnali się ze szkołą, nauczycielami i swoimi młodszymi kolegami. I choć w oku kręci się łezka, to jednak zdecydowanie większa jest radość i duma z tego, że kolejny rocznik młodych i zdolnych ludzi opuszcza mury naszej szkoły, by podejmować nowe wyzwania w dorosłym już życiu. Życzymy Wam, drodzy maturzyści, lekkiego pióra na egzaminach maturalnych oraz spełnienia marzeń o wymarzonej już od dawna przyszłości. Pamiętamy!!! (kliknij w zdjęcie;))

maturzysci 23

Zajęcia terenowe profilu geograficznego

25 kwietnia odbyły się fascynujące zajęcia terenowe dla grup licealnych, które rozszerzają swoją wiedzę z geografii. Tym razem uczniowie mieli okazję odwiedzić Góry Świętokrzyskie i zobaczyć trzy wyjątkowe miejsca: Jaskinię Raj, Górę Miedziankę oraz kamieniołom wapienia jurajskiego. W trakcie wycieczki wzięli udział w warsztatach geologicznych i mineralogicznych, a także przypomnieli sobie ważne informacje na temat procesów krasowych. Mimo, że wrócili nieco ubrudzeni, to z poczuciem dobrze wykonanego zadania! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  odkryliśmy  wiele geologicznych tajemnic!

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png