Wycieczka dydaktyczna na Uniwersytet Jagielloński

19 maja klasy z rozszerzoną chemią i fizyką  wzięły udział w wycieczce dydaktycznej na Uniwersytet Jagielloński. Grupa chemiczna zwiedzała Labolatorium i Pracownie Zespołu Strukturalnej Dyfraktometrii Proszkowej i oglądali labolatoria w Wydziałowym Centrum Dydaktyki, potem wzięli udział w krótkim wykładzie dotyczącym oferty dydaktycznej i przykładów badań prowadzonych przez naukowców Wydziału Chemii. W tym czasie grupa fizyków zwiedzała Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uczniowie mieli możliwość z bliska zobaczyć laboratoria, w których wykonywane są badania nad światłem laserowym. Prowadzący wskazywali na praktyczny aspekt wykonywanych przez siebie  doświadczeń, np. ulepszenie diagnostyki medycznej, czy zbudowanie super komputerów. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy badawczej, układom doświadczalnym i pomiarowym. Obie grupy na zakończenie pobytu na UJ wzięły udział w pokazach Kriogenicznych, poprzedzonych krótkim wykładem dotyczącym tych zjawisk. Pobyt na UJ obfitował w wiele atrakcji.

chemia 22

Matematix w LO

matematixSerdecznie gratulujemy uczennicom klasy 2a naszego LO: Urszuli Tomaszewskiej i Julii Szczepańskiej, które w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Matematix 2022 uzyskały wysokie W województwie podkarpackim dziewczyny zajęły odpowiednio  6 i 7 miejsce. Mamy nadzieję, że ten i kolejne sukcesy, zachęcą inne osoby do udziału w matematycznych zmaganiach konkursowych.

Majowy wyjazd profilu humanistycznego do Warszawy

Profil językowo - prawny naszego LO przebywał na 2 dniowym wyjeździe edukacyjnym w Warszawie. Podbij stolicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Narodowym i „Bitwy pod Grunwaldem”. Następnym  punktem dnia było seminarium w Sejmie i Senacie oraz wizyta na warszawskiej starówce. Kolejny intensywnych dzień to wizyta na Cmentarzu Powązkowskim oraz zwiedzanie muzeum Polin. Wyjazd odbył się pod hasłem - „Historia ustroju państwa polskiego i prawa".

Wyjście profilowe licealistów - Wydział Chemii PRz

Uczniowie profilu biologiczno-chemicznego uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Politechniki Rzeszowskiej. Wszyscy świetnie poradzili sobie z ćwiczeniami a to dlatego, że na co dzień pracują w laboratorium szkolnym. Wykazali się również wiedzą chemiczną, co zostało docenione przez pracowników naukowych Politechniki.

Kolejne spotkanie online z native speakerem z Niemiec

W dniu 28.04.2022 r. odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem Franzi  z Marburga w Niemczech.

Franziska jest studentką specjalności nauczycielskiej w zakresie języka angielskiego i francuskiego. Przez pół roku pracowała w ramach wolontariatu społecznego (FSJ) w szkole podstawowej w Poznaniu. Ma w Polsce wielu przyjaciół.

Na spotkaniu opowiadała nam o sobie oraz o niemieckiej muzyce, a każdy z nas w kilku zdaniach się przedstawiał i mówił, jakiej muzyki słucha. Rap i pop to generalnie ulubione gatunki muzyczne naszej młodzieży. Okazało się, że niemieccy wykonawcy są też znani i słuchani przez naszych uczniów.

Serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla Franzi z Niemiec – naszego wyjątkowego gościa online, który odwiedził nas w ramach projektu Deutsch PLUS.

Dzień Otwarty w LO Pijarek - zobacz koniecznie!

27 kwietnia był w naszym liceum Dniem Otwartym dla wszystkich ósmoklsistów. Cała społeczność licealna przygotowała liczne atrakcje i konkursy. Zwiedzając szkołę można było zobaczyć jej doskonałe wyposażenie i co ważniejsze - porozmawiać z tymi, którzy tworzą jej serce: nauczycielami i uczniami. Wszystkim przybyłym dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą!

pijarkido

To, co widzicie na filmiku powyżej jest podsumowaniem wielu starań i pracy naszych wspaniałych nauczycieli i kreatywnej młodzieży. Nasze przygotowania też postanowiliśmy udokumentować ;)

przygotwania

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal