Laureaci XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych.

Dnia 16 czerwca 2021 r. odbyła się w Rzeszowie gala finałowa XXII Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców ODK „KARTON”. Laureatami zostali uczniowie kl. 2 a:
- Marcelina Kowalczyk zajęła I miejsce w kategorii - publicystyka
- Krystian Urbański zajął II miejsce w kategorii - publicystyka
- Agata Błońska zajęła II miejsce w kategorii - poezja
Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Żureckiej, przewodniczącej Związku Literatów Polskich - oddział w Rzeszowie, doceniło scenariusz widowiska autorstwa Magdaleny Rak i Krystiana Urbańskiego, przyznając Nagrodę „Osiedlowego Świata”.

Wycieczka klasy I i II b LO.

Wycieczka klasy 1a i 2b na łono natury udała się znakomicie! Najpierw godzinka spacerku po lesie i wdychania zdrowego powietrza, potem pieczenie kiełbasek na ognisku, następnie emocjonujące zawody w rzucie podkową, a na koniec zabawa w laserowy paintball. Jak dobrze w końcu pobyć razem!

Profil językowo-prawny na zajęciach terenowych w Warszawie.

Wycieczki to coś, co lubimy najbardziej! Uczniowie z 2 klasy LO z profilu językowo prawnego byli w tym tygodniu na zajęciach terenowych w Warszawie - tematem przewodnim wyjazdu była "Władza ustawodawcza i wykonawcza w Polsce". W czasie spaceru po Warszawie udało się zobaczyć najcenniejsze zabytki, a także Muzeum Narodowe i Zamek Królewski.

Dzień sportu w LO 2021.

Licealiści nie lubią być nazywani "dziećmi", ale jeśli chodzi o świętowanie Dnia Dziecka, to żaden nie odmówił. 1 czerwca zamiast lekcji były rozgrywki sportowe, pikniki na świeżym powietrzu, dyrekcja częstowała smakołykami, a dzień minął po prostu znakomicie. Dobrze być czasem dzieckiem...

Spotkanie ponad granicami.

W dniu 29.04.2021 roku odbyło się kolejne spotkanie ponad granicami w ramach projektu Deutsch PLUS, którego organizatorem jest Goethe-Institut w Warszawie.

Tym razem gościliśmy Johannesa z Monachium. Johannes studiuje politykę na Uniwersytecie w Monachium i szczególnie interesuje się historią oraz lubi wolny czas spędzać na wędrówkach po Alpach. Chętnie gra też na gitarze. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie aktywności w czasie wolnym preferują mieszkańcy Polski i Niemiec. Każdy uczeń przedstawił też kilka informacji o sobie. Na zakończenie uczestnicy zadawali gościowi pytania i uzyskiwali odpowiedzi. Oczywiście wszystko w języku niemieckim.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziękujemy Goethe-Institut w Warszawie za tę inicjatywę.

Język niemiecki online i Canva, czy można to połączyć?

Na zdalnej lekcji języka niemieckiego  próbowaliśmy naszych sił z aplikacją graficzną www.canva.com.  Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu przedstawiającego główne postacie serialu, który już od 2 miesięcy systematycznie oglądamy w ramach projektu www.serioo.de , doskonaląc nasze kompetencje językowe. Zadanie wykonywaliśmy pracując w grupach klasowych w czasie rzeczywistym na lekcji. Canva daje możliwość tworzenia zespołów, które wspólne edytują dokument. Powstały piękne prace, które z przyjemnością prezentujemy.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal