Dzień chłopaka w naszym LO

Dzień Chłopaka w klasie 3a LO w tym roku upłynął w pirackim klimacie. Chłopcy zaangażowani zostali w poszukiwanie skarbu, do którego mogli dotrzeć po wykonaniu kilku przygotowanych przez koleżanki zadań. Dziewczęta przygotowały prawdziwie pirackie menu, na bieżąco serwowały tosty i kanapki na gorąco, nie zapominając oczywiście o słodkich skarbach oceanu w postaci domowych ciast, muffinek, oponek itp.  Całość niespodzianki dopełniły zdjęcia z pirackimi gadżetami w foto budce wykonanej specjalnie na tę okazję przez jedną z koleżanek z klasy.

Salon Maturzysty na Politechnice Rzeszowskiej

Końcówka września to bardzo intensywny czas dla tegorocznych maturzystów. Składając wstępne deklaracje maturalne, coraz poważniej myślą o wyborze studiów i realizacji swoich marzeń na konkretnych uczelniach. Organizowany już po raz szesnasty Salon Maturzystów okazał się być dobrym miejscem do tego, by w rozmowach z przedstawicielami różnych uczelni zweryfikować swoje wstępne wybory. Ta cykliczna impreza odbyła się w budynkach Politechniki Rzeszowskiej, która otworzyła w tym dniu drzwi wszystkich swoich wydziałów. Dodatkowym atutem była możliwość uczestnictwa w tematycznych prelekcjach na temat matury 2023, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w zmienionej formule.

Licealiści i jesienny dress code

 Astronomiczną jesień uczniowie Liceum Sióstr Pijarek powitali w wielobarwnych stylizacjach. To już kolejny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski "DRESS CODE". Brawo Wy!

Półmetek 2022

Klasa 3a Liceum Sióstr Pijarek 22 września miała swój Bal Półmetkowy. Dzięki zaangażowaniu Rodziców wieczór nie tylko był świetnie przygotowany, ale przebiegał w radosnej atmosferze. Zobaczcie z resztą sami klikając w zdjęcie ;)

 półmetek

Kiermasz słodkości w LO

21 września podczas wywiadówki szkolnej Samorząd Uczniowski LO zorganizował Kiermasz słodkości. Każda klasa została poproszona o przygotowanie minimum dwóch deserów, którymi przywitani zostali Rodzice biorący udział w spotkaniu informacyjnym. Przy tej okazji przeprowadzona została zbiórka na zakup sprzętu elektronicznego pozwalającego na prowadzenie wirtualnej gazetki przez uczniów LO. Dzięki ofiarności Rodziców i Sympatyków szkoły udało się zebrać kwotę 1038 zł. Serdecznie dziękujemy!

Wizyta starszej pani... w Teatrze Wandy Siemaszkowej

15 września uczniowie klas II - IV Liceum Sióstr Pijarek mieli okazję poczuć nieco klimat teatru za sprawą wyjścia na spektakl "Wizyta starszej pani" w reżyserii Roberta Czechowskiego. Na deskach rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej  obejrzeli dwuaktową sztukę, w której tytułowa bohaterka próbuje grać bezduszną postać łamiącą ludzkie sumienia. O zadowoleniu z udziału w tym kulturalnym wydarzeniu świadczą zadowolone miny samych widzów - spójrzcie na zdjęcia poniżej.

 

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal