Klub Filmowy LO - odcinek kwietniowy

W Szkolnym Klubie Filmowym mieliśmy przyjemność odkrywać kolejną filmową perełkę! Tym razem przyjrzeliśmy się filmowi "Buntownik z wyboru", wnikając głęboko w historię trudnego życia głównego bohatera. Podczas naszej dyskusji poruszaliśmy temat wartości indywidualizmu i buntu wobec społecznych norm. Czy film ten zmienił nasze spojrzenie na świat? To pytanie pozostanie otwarte. 🎥💭 #SzkolnyKlubFilmowy

IMG 6055

Pożegnanie maturzystów 2024

Cztery lata liceum w dniu jego ukończenia przywołuje na myśl wiele wspomnień. Część z nich jest na tyle silna, że chciałoby się do nich nieustannie wracać, gdyż dotyczą chwil radości i wzruszeń. Tych ostatnich nie zabrakło też w dniu zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Czy był to czas owocny? Miejmy nadzieję, że tak. Potwierdzeniem tego będą wyniki rozpoczynających się już wkrótce egzaminów maturalnych.

Drodzy Maturzyści, życzymy Wam wszystkim "połamania piór"!

IMG 7135

Na szlakach Beskidu Niskiego, czyli "majówka 2024"

Wiosna w pełni, długi weekend majowy. Czy znajdą się lepsze warunki do wędrówki po Beskidzie Niskim? Sprawdzili to uczniowie naszej szkoły - sami zobaczcie!

Szkolne zmagania z geografią

🌍🏆 Gratulacje dla grupy 2AB LO! 🏆🌍 Szkolny turniej GeoGuessr już za nami, a zwycięstwo wśród uczestników rozszerzających geografię przypadło klasie 2AB! Dziękujemy wszystkim za udział i pasję w zdobywaniu wiedzy geograficznej! 🎉 #GeoGuessr #TurniejGeo #Klasa2AB #ZnawcyŚwiata

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde

✨W dniu 19 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde - Wędrówka po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie. W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii.🇨🇭 Nasze Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie reprezentowała grupa w składzie: Bartek Kożuszek, Mateusz Szczepanik i Michał Mikoś.  To już trzeci raz konkurs odbył się w naszej szkole. W tym roku gościliśmy 17 szkół z regionu. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Bardzo trudno było jury, w którego składzie byli pracownicy naukowi Katedry Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego p. dr Bogusława Rolek i p. dr Małgorzata Sieradzka oraz nauczyciele p. Paulina Wziątka i p. Katarzyna Dziedzic, wyłonić najlepszych. Do etapu krajowego zakwalifikowała się drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie pod opieką nauczyciela germanisty p. Agaty Krupy, a drugie miejsce zajęli uczniowie z  I LO w Jaśle, pod opieką p. Anny Mikuś - finaliści etapu regionalnego. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział. Gratulujemy doskonale przygotowanych uczniów, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok! 

🌻Ponadto składamy serdeczne podziękowania Siostrze Dyrektor Joannie Tajduś za udostępnienie trzech dużych sal lekcyjnych w części licealnej, co było logistycznie bardzo trudne. Dziękujemy za wyrozumiałość.

🌻Bardzo dziękujemy Katedrze Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego za wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Mamy Finalistę Olimpiady Teologii Katolickiej 2024!

Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w tym roku odbył się w Radomiu. Uczestniczył w nim Jakub Poźniak z klasy 2b naszego Liceum pod czujnym okiem s. Moniki. Był on równocześnie reprezentantem naszej diecezji. W finale uczestniczyło 120 osób z całej Polski, którzy zostali wyłonieni z 8 tysięcy uczestników tej Olimpiady. Kuba zdobył tytuł finalisty, moc wrażeń i oczywiście ogrom wiedzy oraz doświadczeń. Gratulujemy zdobytego sukcesu, który otwiera mu także drzwi na niektóre uczelnie wyższe.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png