„Śladami BoGUSława”

Śladami BoGUSława” pod takim hasłem przebiegała w dniu 21 października gra miejska, zorganizowana przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wzięli w niej udział uczniowie z kilkunastu podkarpackich gimnazjów, a wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Gimnazjaliści zaopatrzeni w odpowiednie mapki mieli za zadanie znaleźć wyznaczony punkt w centrum Rzeszowa, w którym czekał na nich agent z odpowiednią kopertą i zadaniem. Takich punktów było 10. Wygrywał zespół, który jako pierwszy pokonał trasę i prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania. Gra miejska została poprzedzona warsztatami, które przez kilka dni odbywały się w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie. Uczniowie mogli się na nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, chociażby jak zmierzyć wysokość budynku, czy drzewa nie mając żadnego przyrządu do pomiaru. Warsztaty miały na celu pokazać jak statystykę, matematykę oraz inne nauki ścisłe wykorzystać w praktyce. W sumie w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów. Cały projekt został dofinansowany z Fundacji mBanku.

Zwycięzcą gry miejskiej został zespół z Publicznego Gimnazjum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie pod opieką pani mgr Bernadety Dziopak (w zastępstwie pan mgr Sebastian Koryl) w składzie Karolina Świst, Piotr Czech i Jan Pułanik