Mamy to!

Projekt Szkolnego Koła Caritas Publiczna Szkoła Podstawowa i Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie w ramach programu „Ekologia Integralna encykliki Laudato Si’ w działaniach wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”.

Wspólnymi siłami przy współpracy wielu osób, rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i naszych rodzin powstało wymarzone wrzosowisko!

Za nami kampania informacyjna, warsztaty z projektowania krajobrazu z Panią Magdaleną Pelc, praca grupach, porządkowanie i przekopanie terenu, zakup i nasadzenia. Za nami również warsztaty diecezjalne dla Animatorów Lokalnych w Myczkowcach gdzie mogliśmy się pochwalić dotychczasową realizacją naszych projektów. A przed nami jeszcze konkursy z nagrodami dla uczniów naszej szkoły i oczekiwanie na pierwsze wiosenne kwiaty przy logo szkoły.

Rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu Szkolnego Koła Caritas!

W listopadzie rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu Szkolnego Koła Caritas „Ziemia domem dla dorosłych i dzieci – dlatego segreguj śmieci!”. Zaczęliśmy od kampanii informacyjnej skierowanej do Uczniów, Pracowników i Rodziców naszej szkoły. Potem nasze działania skupiły się na organizacji wyjazdowych zajęć edukacyjnych do PGE Energia Ciepła S.A. w Rzeszowie, podczas których uczniowie zapoznają się z prawidłową segregacją odpadów oraz sposobami na ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci, a także obejrzą Instalację Termicznego Przetwarzania Odpadów z Odzyskiem Energii. Wyjazdy do PGE odbędą się komunikacją miejską, by dodać „swoją cegiełkę” w walce z globalnym ociepleniem. Przed nami kolejne działania, o których będziemy Was informować!

Podziel się posiłkiem - 2019

Akcja Szkolnego Koła Caritas: Podziel się posiłkiem – ZJEDZ COŚ SŁODKIEGO, WSPOMÓŻ BLIŹNIEGO, została zakończona.

Uzbieraliśmy kwotę 2343 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z naszej szkoły.

W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM ZA PRZYGOTOWANIE CIAST I OGROMNE, BEZINTERESOWNE WSPARCIE!

Rozpoczęła się realizacja projektu Szkolnego Koła Caritas!

"Końcem października ruszyła realizacja projektu Szkolnego Koła Caritas "W objęciach Matki Natury" Akcja informacyjna, a zaraz po niej wielka praca naszych uczniów, rodziców, Siostry Marinki i Siostry Eli, nauczycieli, Pana Zenona i członków naszych rodzin, a nawet samej Siostry Dyrektor :) Wszystkim wielkie dzięki! Mamy 3 etapy za sobą: porządkowanie terenu, przekopanie ziemi i przygotowanie pod nasadzenia, projektowanie zakup sadzonek i samo sadzenie!

Sukces Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas klas starszych ma zaszczyt poinformować o swoim sukcesie! Nasze Koło (pod opieką p. Anny Wańcickiej i p. Doroty Trzeciak) wzięło udział w konkursie na inicjatywy ekologiczne dla Szkolnych Kół Caritas z całej Polski. Sukces jest podwójny, ponieważ wygrały oba nasze projekty.

1. „W objęciach Matki Natury” – projekt dotyczy zajęć edukacyjnych, konkursów z nagrodami i zagospodarowania zielenią terenu przy logo szkoły.
  2. „Ziemia domem dla dorosłych i dzieci – dlatego segreguj śmieci” – projekt dotyczy wycieczek edukacyjnych, konkursów z nagrodami, zakupu nowych koszy  do segregacji śmieci w szkole.

Dzielimy się radością i serdecznie zapraszamy do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań!

Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

W piątek i sobotę (29-30 marca 2019 r.) uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w przedświątecznej zbiórce żywności Caritas pod hasłem: "Tak, pomagam". Zbiórka żywności odbyła się w pobliskich sklepach Biedronka i FRAC. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom. Efekty zbiórki można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Bardzo gorąco dziękujemy Wolontariuszom, którzy bezinteresownie wsparli tę piękną inicjatywę!