15 - lecie szkoły Sióstr Pijarek

Ślubowanie uczniów klas pierwszych- o tak. Już oficjalnie są pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. To wielkie wydarzenie świętowaliśmy 09 października. Jednak to nie jedyny powód do ucztowania. Również w tym samym dniu obchodziliśmy urodziny Matki Pauli. W trakcie trwania Mszy Świętej uczniowie klas pierwszych ślubowali zwróceni ku sztandarowi szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia klasy pierwszej przez Siostrę Dyrektor. Po dużej dawce emocji odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasy trzecie. Również swoją obecnością zaszczyciła nas przełożona Delegatury Polskiej Sióstr Pijarek- siostra Katarzyna. Po tych wszystkich emocjonujących wydarzeniach na uczniów czekał słodki poczęstunek w klasach.

Uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów!!!

Filmik z 15-lecia.

Egzamin na kartę rowerową uczniów klas V.

W dniu 20 października uczniowie klas V zdawali swój pierwszy egzamin, był to egzamin na kartę rowerową. Uczniowie oprócz umiejętności jazdy na rowerze musieli się wykazać znajomością znaków drogowych. Gratulujemy i życzymy bezpiecznego poruszania się po drogach.

Klasy V w Chęcinach i jaskini Raj.

Pakujemy plecak i jedziemy na wycieczkę.....Klasy 5 swoją wyprawę rozpoczęły od zwiedzania zamku w Chęcinach. Jest to zamek królewski pochodzący z XIII i XIV wieku znajdujący się w województwie Świętokrzyskim, pod Kielcami. Oprócz jego murów udało się zobaczyć skarbiec, wieżę basztową oraz studnię na terenie zamku. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki Leonarda Da Vinci. Tam uczniowie mogli oglądać i doświadczać interaktywnych wystaw. Na sam koniec wycieczki został spacer po jaskini Raj. Jest to jeden z niewielu unikatowych obiektów do zwiedzania. Pogoda chociaż zapowiadało się nieciekawie dopisała. Wycieczka jak najbardziej udana. Czekamy na następne.

Wycieczka w Bieszczady klas 6.

Polska złota jesień.... i to jesień w Bieszczadach klasy 6 miały tą przyjemność skorzystać z uroków pogody i natury. Uczniowie swoją wycieczkę zaczęli od zwiedzania Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Tam mogli zobaczyć jak żyli, mieszkali i pracowali nasi przodkowie. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki był spacer po zaporze Solińskiej który zakończył się rejsem statkiem po Jeziorze Solińskim. W kolejnym dniu uczniowie zwiedzili muzeum przyrodnicze w Nowosiółkach gdzie zobaczyli część flory i fauny zamieszkującą Bieszczady. Na koniec swojej wycieczki 6 klasiści uczestniczyli w warsztatach piekarniczych gdzie upiekli staropolskie proziaki. Również mogli uczestniczyć w lekcji kaligrafii oraz w warsztatach garncarskich które zakończyły się stworzeniem własnych naczyń. Oczywiście był czas na zabawę i integrację. Doskonałym miejscem był plac zabaw znajdujący się na ośrodku. Wycieczka w Bieszczady krótko mówiąc to był dobrze spędzony czas....oby takich wyjazdów więcej.

Wycieczka klas 8 do Warszawy.

Warszawa... Chyba każdy w niej był chociaż przejazdem. Czy każdy jednak miał czas, żeby skorzystać z uroków naszej stolicy? Uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do stolicy Polski.

Na wycieczce był czas na podziwianie pięknej warszawskiej starówki z jej wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami, czy też Łazienek Królewskich - letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. W Muzeum Powstania Warszawskiego nasi uczniowie mogli bliżej zapoznać się z historią Polski i ludzi, którzy walczyli za naszą wolność. Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik i Planetarium - idealne miejsca dla pasjonatów nauki i Kosmosu.

Wejście na murawę Stadionu Narodowego, to nie lada gratka dla fanów piłki nożnej, a ekstra dodatkiem była możliwość zobaczenia szatni wraz ze strojami naszej polskiej Reprezentacji Narodowej.

Pogoda - mimo tego, że już jesień - wytrzymała i udało się zwiedzić Warszawę bez deszczu.

Wycieczka klas II do Stobiernej.

Kolejny tydzień września uczniowie klas drugich rozpoczęli od wycieczki do osady słowiańskiej w Stobiernej. Dzieci poznały historię i kulturę Wielkich Słowiańskich Przodków. Odbyły się także warsztaty gdzie uczestnicy poznali techniki strzelania z łuku, tak aby po zajęciach być już nieco obeznanym w obsłudze tej dawnej broni. Garncarstwo to kolejne zajęcia, w których dzieci uczyły się słowiańskich technik wyrobu ceramiki oraz samodzielnie lepiły naczynia z gliny. Przy pięknym słońcu, w piknikowej formie uczniowie zjedli prowianty przygotowane przez rodziców. Następnie dzieci wędrując przemieściły się na lekcję przyrodniczą do parku owadów i pajęczaków, gdzie mogły pooglądać kilkanaście gatunków zamieszkujących nasze lasy i łąki. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wszyscy szczęśliwie i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.