Zmiana planu lekcji.

Od dnia 2 listopada w szkole obowiązuje nowy plan lekcji. Można go pobrać z zakładki plan lekcji lub z dziennika elektronicznego.

Noszenie maseczek na terenie szkoły - zmiany w procedurach.

W związku z zaistniałą sytuacja epidemiologiczną w całym kraju zaostrzam noszenie maseczek lub przyłbic na terenie szkoły. Będą one obowiązywały wszędzie oprócz sali lekcyjnej rozumianej jako siedzenie ucznia w ławce. Uczeń podchodzący do nauczyciela lub tablicy musi mieć założoną maseczkę. Również podczas pobytu dzieci na świetlicy obowiązują maseczki z racji bliskich kontaktów uczniów między sobą.
Proszę rodziców o załatwianie spraw ze szkołą w trakcie trwania lekcji lub jeśli jest to możliwe telefonicznie - zgodnie z procedurami.

Proszę również o nie przyprowadzanie chorych dzieci do szkoły lub objętych kwarantanną.

Zamawianie obiadów - WANGOG CATERING

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianie organizacji żywienia dzieci w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, przy ul. Sanockiej 70 w Rzeszowie.

"Wodę filtrujesz, świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si promujesz".

Uwaga! Uwaga! Trwa kampania informacyjna dotycząca realizacji naszego EKO Projektu "Wodę filtrujesz, świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si promujesz". Pamiętaj! Każda kropla ma znaczenie! Czas na zmianę niektórych nawyków! Oszczędzajmy wodę w domu  i w szkole, ograniczmy plastikowe butelki! Jak? Wybierając butelkę wielorazową, którą możesz napełnić filtrowaną wodą z dystrybutorów dostępnych w naszej szkole! Dystrybutory zostały zakupione w ramach projektu "Ekologia integralna encykliki Laudato Si' w działaniach wspólnot Caritas i społeczności lokalnych" realizowanego przez Caritas Polska a dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dytrybutory posłużą nam do wprowadzania EKO nawyków i działania na rzecz naszego wspólnego domu!  DO DZIEŁA!

Szkolne Koło Caritas

Rodzicu, pamiętaj, że...

...do szkoły mogą przychodzić tylko uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Mlegitymacje

96863849 3204902429574487 6622920247097688064 n

Informacje dla osób zainteresowanych mLegitymacją.

Dzięki współpracy z OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) oraz Ministerstwem Cyfryzacji mamy przyjemność udostępnić w Publicznej Szkole Podstawowej i Liceum mLegitymację. Dzięki aplikacji nie jest już konieczne noszenie tradycyjnego dokumentu, gdyż mLegitymacja w pełni zastępuje dokument papierowy.

Procedury bezpieczeństwa i organizacji zajęć w Szkołach Sióstr Pijarek w Rzeszowie

Procedury obowiązujące od 1 września 2020 r na terenie szkoły. Proszę o zapoznanie się uczniów i rodziców z nimi oraz o ich przestrzeganie.

Procedury bezpieczeństwa i organizacji zajęć w Szkołach Sióstr Pijarek

Sukces uczniów na egzaminie ósmoklasisty

Gratulujemy sukcesu na egzaminie ósmoklasisty naszym absolwentom. Osiągnęli bardzo wysokie wyniki z matematyki i języka angielskiego - 9 stanin i języka polskiego - 8 stanin (zabrakło jednego punktu do 9) w skali 9 stopniowej. Wierzymy, że z takimi wynikami dostaniecie się do waszych wymarzonych szkół średnich.

Kolejny sukces Szkolnego Koła Caritas w konkursie grantowym!

Z wielką radością informujemy, że Szkolne Koło Caritas klas starszych wygrało w konkursie grantowym „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” organizowanym przez Caritas Polska.

Zespół projektowy pod opieką p. Anny Wańcickiej i p. Doroty Trzeciak napisał projekt „Wodę filtrujesz – Świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si’ promujesz!”

i uzyskał akceptację komisji konkursowej.
Działania projektowe zostaną dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Realizację projektu rozpoczniemy wraz z nowym rokiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań. RAZEM ZADBAJMY O NASZ WSPÓLNY DOM!

Wystawa plastyczna – „Wszędzie można znaleźć sztukę.”

„Wszędzie można znaleźć sztukę” towystawa prac plastycznych uczniów klas siódmych szkoły podstawowej, wykonanych na lekcjach plastyki podczas zdalnego nauczania pod kierunkiem nauczycielki Renaty Puszkarewicz w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego: „Sztuka wokół nas”. Celem projektu było wykonanie plakatu – „Wszędzie można znaleźć sztukę” w którym trzeba było wskazać miejsca, mogące świadczyć o obecności różnych dziedzin sztuki.

Wygrana naszej uczennicy Zofii Mazur z kl. 3 b w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem

Z radością informujemy, iż nasza uczennica Zofia Mazur z kl. 3b wraz ze swoimi siostrami zwyciężyła w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem organizowanym przez PGE Energia Ciepła. Zadaniem konkursowym było przedstawienie tytułowego bohatera w dowolnej formie, który wyjaśnia nam, jak powstaje ciepło, a także doradza, jak je oszczędzać i dbać o czyste powietrze.

Konkurs na zbiórkę makulatury

Przystępujemy do konkursu na zbiórkę makulatury organizowanego przez rzeszowską formę ATOL. Rozpisane są 3 kategorie:

I kategoria – Najlepsza Placówka Oświatowa pod wzgl. Ilości zebranej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole.
II kategoria – Najlepszy Uczeń pod wzgl. Ilości zebranej makulatury.
III kategoria – Najlepszy Opiekun.
Makulaturę ZWAŻONĄ należy zostawić tylko w PIĄTKI (względy organizacyjne) na portierni podając nazwisko i klasę.