Święto Patronki Szkoły św. Pauli Montal 26.02.2024 r.

26.02.2024 r. w szkole obchodziliśmy święto naszej patronki Św. Pauli Montal - założycielki zgromadzenia Sióstr Pijarek.
Dzień rozpoczęliśmy od Eucharystii, podczas której modliliśmy się za wstawiennictwem św. Pauli Montal. Podczas kazania wygłoszonego przez Ojca Pijara Mariusza Siódmiaka Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Kalasancjusza Zakonu Pijarów dowiedzieliśmy się, jak ważna w życiu naszej patronki była oraz jak ważna w naszym życiu jest WSPÓLNOTA. Po zakończonej Eucharystii klasy 4-8 udały się na krótkie przedstawienie ukazujące nie tylko życie naszej patronki, ale także mówiące jakimi wartościami warto się kierować w życiu, aby być szczęśliwym człowiekiem. Przedstawienie było przygotowane przez uczniów klas 8 wraz z nauczycielami języka polskiego panią mgr Małgorzatą Groszek i panią mgr Renatą Wojtanowską, a także przez szkolny chór prowadzony przez pana mgr Dominika Szlamę. Po części artystycznej uczniowie klas 4-6 uczestniczyli na sali gimnastycznej w rozgrywkach sportowych.
Młodsi uczniowie z klas 1-3 po poczęstunku zostały zaproszone do poszukiwania skarbu wraz z św. Paulą Montal.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, radości i wzajemnej pomocy każdej klasie udało się odszukać skarb, którym okazały się słowa: WIARA, MIŁOŚĆ, PRACOWITOŚĆ, PRAWDA, DOBRO i PIĘKNO.
Poniżej fotorelacja

Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png