"Benefis Książki”.

Na przełomie października i listopada odbył się w naszej szkole ‘’Benefis Książki”. Uznaliśmy, że książka , która towarzyszy nam każdego dnia, wspiera, uczy, jest naszą towarzyszką i przewodnikiem zasługuje na swoje małe święto. Dlatego pojawiły się stoiska z barwnymi postaciami z naszych ulubionych książek, zakładki, cytaty, historia pisma a także mini konkursy na temat  piśmiennictwa w dziejach. Co więcej można było podziwiać wystawę słynnej malarki ilustrującą przepięknych bohaterów  z głównych stronic dobrze nam znanych powieści i bajek. Największy podziw wzbudził kącik romantyczny pisarza z przepięknym kwiecistym łukiem, ławeczką i najprawdziwszym piórem gęsim. Nie mogło się obyć bez Konkursu Literackiego. Uczniowie mieli do wyboru albo stworzyć komiks lub napisać opowiadanie z jesienią w tle. Cieszy nas fakt, że wiele osób postanowiło zmierzyć się z takim zadaniem, jednak na podium stanęły Małgosia Prajsnar z 6a, Oliwka Kraska z 5a a także Ola Sidor z klasy 5a. Wyróżnienia za komiks otrzymały Gabrysia Gumienna z klasy 4b, Zosia Jabłońska i Lilka Koczot z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dziewczyny nie tylko napiszą jeszcze wiele wspaniałych dzieł ale będą także inspiracją dla swoich rówieśników.

 Miło nam , że uczniowie naszej szkoły potrafią cieszyć się ze skarbu jakim jest .. książka.

Pomysłodawcy i wykonawcy projektu, Małgorzata Micał-Kusibab, Małgorzata Groszek, Celina Zych – Krzanowska, Małgorzata Cymborska, Beata Mikuła.


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png