Sukcesy gimnazjalistów 2016/17

Laureaci etapu wojewódzkiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:

•  Jakub Szyszka - z geografii
  • Martyna Kochman - z języka niemieckiego

Finaliści etapu wojewódzkiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:

•  Jakub Szyszka - z języka hiszpańskiego i języka angielskiego
  • Michał Wrona - z języka angielskiego

Laureat VII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów:

•    Piotr Czech

I miejsce chłopców w Miejskich zawodach w piłkę koszykową

II miejsce chłopców w rejonowych rozgrywkach w piłkę koszykową

„Śladami BoGUSława”

Śladami BoGUSława” pod takim hasłem przebiegała w dniu 21 października gra miejska, zorganizowana przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wzięli w niej udział uczniowie z kilkunastu podkarpackich gimnazjów, a wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Gimnazjaliści zaopatrzeni w odpowiednie mapki mieli za zadanie znaleźć wyznaczony punkt w centrum Rzeszowa, w którym czekał na nich agent z odpowiednią kopertą i zadaniem. Takich punktów było 10. Wygrywał zespół, który jako pierwszy pokonał trasę i prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania. Gra miejska została poprzedzona warsztatami, które przez kilka dni odbywały się w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie. Uczniowie mogli się na nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, chociażby jak zmierzyć wysokość budynku, czy drzewa nie mając żadnego przyrządu do pomiaru. Warsztaty miały na celu pokazać jak statystykę, matematykę oraz inne nauki ścisłe wykorzystać w praktyce. W sumie w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów. Cały projekt został dofinansowany z Fundacji mBanku.

Zwycięzcą gry miejskiej został zespół z Publicznego Gimnazjum im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie pod opieką pani mgr Bernadety Dziopak (w zastępstwie pan mgr Sebastian Koryl) w składzie Karolina Świst, Piotr Czech i Jan Pułanik

Nasza uczennica Mistrzem w Konkursie Let’s Play English.

Jak co roku we wrześniu Szkoła Językowa British School organizuje pod patronatem wydawnictwa Macmillan międzyszkolny konkurs języka angielskiego ‘Let’s play English.’

Konkurs składa się z II etapów, zróżnicowanych według wieku.  Pierwszy etap polegający na rozwiązaniu testu  leksykalno-gramatycznego odbył się 21 września. Konkurs ma charakter otwarty i według podanych przez British School danych do pierwszego etapu zgłosiło się 130 uczestników.

Po kilku dniach ogłoszono listę 11 osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu i okazało się że wśród tych szczęśliwców znajduje się uczennica klasy 3b-Daniela Gałka.

Drugi etap konkursu odbył się w dniu 28 września i polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego lektury  - The War of the Worlds’. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że test był trudny, a pytania bardzo szczegółowe. Mamy zaszczyt poinformować, że tegorocznym zwycięzcą VI Edycji Konkursu języka angielskiego ‘Let’s Play English została nasza uczennica- Daniela, której serdecznie gratulujemy!!!