Muzyka w "Tygodniu kultury i wartości" w naszej szkole

W dniach od 18 do 22 października obchodziliśmy w szkole Tydzień Kultury Osobistej i Wartości. W tym roku dedykowany był on muzyce, która odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka, poprzez przekaz w niej zawarty. Stąd hasło przewodnie tygodnia: Muzyka pełna wrażeń”.  Podjęliśmy wiele ciekawych działań. Odbyły sie zajęcia plastyczne poświęcone zilustrowaniu wybranych utworów muzycznych. Na lekcjach z języka polskiego uczniowie ćwiczyli pisemną formę wypowiedzi, czyli zaproszenie (na koncert, festiwal). Z kolei na muzyce chętni mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów muzycznych przed klasą. Zajęcia z informatyki poświęcone były przygotowywaniu prezentacji multimedialnych pt.: „Mój ulubiony artysta muzyczny”.

W  szkole odbyły się też audycje radiowe na dużych przerwach, podczas których słuchaliśmy różnych gatunków muzycznych, np. muzyki relaksacyjnej, klasycznej, POP, filmowej. Poszerzyliśmy też  wiedzę  o roli muzyki w życiu człowieka, dzięki audycji, którą przygotował Samorząd Szkolny oraz uczniowie LO.  

Uwieńczeniem  działań w tygodniu kultury był rewelacyjny  koncert muzyczny on-line w wykonaniu wspaniałych muzyków, nauczycieli gry na instrumentach w rzeszowskich szkołach muzycznych: Pani mgr Renaty Kawałek, Pani mgr Anny Pazdan i Pana mgr Krzysztofa Kopcia.  Każdy z Nich zaprezentował specjalnie dla nas po dwa utwory muzyczne oraz odpowiedział  na postawione pytania: „Czym jest muzyka?”,Jaka rolę odgrywa muzyka w życiu człowieka?” oraz „Jakie utwory wybrali dla nas i dlaczego?”.  Koncert oglądaliśmy z wielkim zaciekawieniem, wzruszeniem, dumą i radością, podczas godzin wychowawczych, delektując się grą instrumentów takich jak: wiolonczela, klarnet, pianino, fortepian, organy oraz saksofon. Było to niepowtarzalne dla nas doświadczenie, które ubogaciło nas i wzmocniło w dążeniach do poszukiwania nie tylko piękna, ale również wzmacniania wiary.

Serdecznie dziękujemy i składamy wyrazy  wdzięczności Rodzicom naszych Uczniów, którzy podzielili się z nami swoją muzyczną pasją i wielkim talentem.

Jednocześnie zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tego niezapomnianego i wyjątkowego wydarzenia szkolnego oraz wysłuchania koncertu udostępnionego na stronie internetowej szkoły.

Opisały:  Alicja Smoczeńska oraz Małgorzata Półtorak - pedagodzy  szkolni.

logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal