Rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu Szkolnego Koła Caritas!

W listopadzie rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu Szkolnego Koła Caritas „Ziemia domem dla dorosłych i dzieci – dlatego segreguj śmieci!”. Zaczęliśmy od kampanii informacyjnej skierowanej do Uczniów, Pracowników i Rodziców naszej szkoły. Potem nasze działania skupiły się na organizacji wyjazdowych zajęć edukacyjnych do PGE Energia Ciepła S.A. w Rzeszowie, podczas których uczniowie zapoznają się z prawidłową segregacją odpadów oraz sposobami na ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci, a także obejrzą Instalację Termicznego Przetwarzania Odpadów z Odzyskiem Energii. Wyjazdy do PGE odbędą się komunikacją miejską, by dodać „swoją cegiełkę” w walce z globalnym ociepleniem. Przed nami kolejne działania, o których będziemy Was informować!