IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde

✨W dniu 19 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde - Wędrówka po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie. W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii.🇨🇭 Nasze Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie reprezentowała grupa w składzie: Bartek Kożuszek, Mateusz Szczepanik i Michał Mikoś.  To już trzeci raz konkurs odbył się w naszej szkole. W tym roku gościliśmy 17 szkół z regionu. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Bardzo trudno było jury, w którego składzie byli pracownicy naukowi Katedry Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego p. dr Bogusława Rolek i p. dr Małgorzata Sieradzka oraz nauczyciele p. Paulina Wziątka i p. Katarzyna Dziedzic, wyłonić najlepszych. Do etapu krajowego zakwalifikowała się drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie pod opieką nauczyciela germanisty p. Agaty Krupy, a drugie miejsce zajęli uczniowie z  I LO w Jaśle, pod opieką p. Anny Mikuś - finaliści etapu regionalnego. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział. Gratulujemy doskonale przygotowanych uczniów, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok! 

🌻Ponadto składamy serdeczne podziękowania Siostrze Dyrektor Joannie Tajduś za udostępnienie trzech dużych sal lekcyjnych w części licealnej, co było logistycznie bardzo trudne. Dziękujemy za wyrozumiałość.

🌻Bardzo dziękujemy Katedrze Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego za wsparcie naszego przedsięwzięcia.


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal

2023-liceum-braz.png