Erasmus Plus i wizyta na Węgrzech

Erasmus Plus “Literacy for the furute”.
Pierwsze spotkanie w ramach wymiany uczniowskiej miało miejsce w dniach 23-28 maja 2022r w Hatvan. Gospodarzami spotkania byli Węgrzy. Uczniowie i nauczyciele z Litwy, Włoch, Turcji oraz Polski przez tydzień byli uczestnikami spotkań i wydarzeń kulturalnych. Podczas nich podejmowano wspólnie działania, rozmawiano o literaturze, kulturze swoich krajów, wymieniano się spostrzeżeniami i własnym doświadczeniem. Uczestnicy projektu poznali historię Węgier, ich powiązania z krajami biorącymi udział w wymianie. Prowadzone były lekcję języka węgierskiego, piosenek w językach krajów biorących udział w projekcie, nauki tradycyjnego tańca węgierskiego. Efekty tych działań były zaprezentowane na zakończenie przed dyrektor szkoły, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

Nauczyciele mieli okazję, podczas swoich spotkań, wymienić si swoim doświadczeniem z pracy w szkole w swoim kraju. Porównywani systemy nauczania czy warunki pracy.

Bardzo bogaty było program kulturalny. Gospodarz zorganizowali mnóstwo atrakcji. Było to między innymi zwiedzanie Budapesztu, pałacu Księżniczki Elżbiety (Sisi) w Gödöllő, czy Miasta Eger wraz z Doliną Pięknej Pani. Młodzi mieli szansę “poszaleć” w Oxygen Adrenalin Park w Sasto.

W trakcie pobytu zawiązało się wiele przyjaźni pomiędzy uczestnikami projektu.

Następne spotkanie odbędzie się w październiku w Polsce.

Zapraszamy do fotorelacji - wystarczy, że klikniesz ;)

erasmus wegry

 

 


Drukuj  
logo_psp_pijarki_splo_200.png
Image

SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM
Sióstr Pijarek im. Pauli Montal