Wycieczki szkolne 2013/2014

Wycieczka do Sandomierza klasy 6a

W poniedziałek 16.06.2014r. klasa 6a udała się na wycieczkę krajoznawczą. Na szlaku znalazły się dwa ciekawe miejsca: Ujazd i Sandomierz. 

W Ujeździe po zwiedzeniu ruin zamku Krzyżtopór, poznaniu jego historii oraz historii rodu Ossolińskich odbyła się lekcja historyczna na temat strojów szlacheckich w XVII w.

W Sandomierzu, oprócz poszukiwania miejsc związanych z serialowym Ojcem Mateuszem trasa wycieczki wiodła przez podziemia miasta, rynek z ratuszem, kościół św. Jakuba, katedrę, dom Długosza...

Jesienna „Zielona Szkoła” klas trzecich (Poręba Wielka 14 – 18.10.2013r.)

W dniach 14 – 18 października 2013r. uczniowie klas III A i III B uczestniczyli w „Zielonej Szkole” odbywającej się w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Ośrodek znajduje się w malowniczej okolicy u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Czas pobytu łączył naukę, zabawę i turystykę. Pod opieką pań: Zofii Kraus i Alicji Smoczeńskiej, pana Krzysztofa Skrzynty oraz wychowawców z ośrodka w Porębie, uczniowie brali udział w zajęciach  sportowych, zabawach tanecznych, pieszych wycieczkach i spacerach po okolicznych szlakach oraz wycieczce autokarem do Zakopanego. Dla wielu uczniów był to pierwszy w życiu dłuższy wyjazd  bez rodziców. Trzecioklasiści bardzo dobrze poradzili z tym „egzaminem z samodzielności”.

Wycieczka klas II do Sanoka

15 października 2013 r. uczniowie klasy 2a i 2b wraz z opiekunami: s. mgr Mariną Szlachciuk, s. dyrektor mgr Heleną Matras, p. mgr Dorotą Trzeciak i p. mgr Iwoną Szela-Połaniecką uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

       Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie największego skansenu na wolnym powietrzu w Polsce. Chodząc po Galicyjskim Rynku mogliśmy podziwiać starodawne obiekty, m.in.: szkołę, dom nauczyciela, aptekę, pocztę, sklepy. Ponadto zwiedziliśmy drewniane chaty, kuźnie i cerkiew.

       Malowniczy krajobraz oraz bogactwo kulturowe Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na długo pozostanie w naszych pamięciach. J