Wydarzenia szkolne 2013/2014

Szkolny Mistrz Ortografii 2014

27 maja 2014r. chętni uczniowie klas IV-VI SP przystąpili do pierwszego etapu konkursu „Szkolny Mistrz Ortografii 2014”. Tutaj zmierzyli się z ortograficznymi krzyżówkami, łamigłówkami, rebusami. Spośród dzieci wyłoniona została dwunastka najlepszych,  którzy przeszli do etapu drugiego, czyli dyktanda. 

I miejsce i tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii” zdobył tegoroczny absolwent klasy 6a – Jakub Szyszka.

II miejsce zajęła uczennica klasy 5b – Natalia Micał.

III miejsce ex aequo zdobyli uczennica klasy 5a - Magdalena Małek i uczeń klasy 5b – Piotr Rodzinka

Przydzielone zostały także wyróżnienia: I wyróżnienie – Krzysztof Sycz (5b), II wyróżnienie – Joanna Kowal (6b), III wyróżnienie – Dominika Skarbek (5a).

Wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a wszyscy biorący udział drobne upominki.

                Całość koordynowała pani Izabela Łukasik.

"Brzechwa dzieciom"

W dniu 3 czerwca 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. „Brzechwa dzieciom”. Widowisko zostało przygotowane z okazji minionego Dnia Dziecka przez Mały Teatrzyk, czyli uczniów klasy 4a. Widzami były dzieci z klas I-III SP.

Podczas mini-spektaklu zostały zaprezentowane wierszyki: „Entliczek-pentliczek”, „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Baran”, „Igła z nitką”.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich wystąpień wybrani, chętni uczniowie młodszych klas wzięli udział w konkursie znajomości wierszyków Jana Brzechwy, gdzie za poprawną odpowiedź otrzymywali w nagrodę pamiątkowy, kolorowy zeszycik.

Organizatorką i prowadzącą wydarzenie była pani Izabela Łukasik.

"Mikrofon dla wszystkich" 2014

Kiedyś Jeremi Przybora powiedział: „Piosenka jest dobra na wszystko”…

Dlatego też jak co roku 18 czerwca w świetlicy odbył się Przegląd Talentów Szkoły Podstawowej „Mikrofon dla wszystkich” zorganizowany przez wychowawców świetlicy
i Panią Renatę Puszkarewicz. W Przeglądzie wzięło udział 30 uczestników. Uczniowie śpiewali solo, w duetach, niekiedy w tercetach. Niektórzy z nich uświetniali swoje występy instrumentami, takim jak: flet poprzeczny, gitara klasyczna, gitara basowa, keyboard oraz akordeon. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy za ten wspaniały czas spędzony z muzyką…

Święto bajek...

W dniu 16 czerwca 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego klas I-III pt.: „Święto Bajek.”

Mali aktorzy pod kierunkiem s. Mariny Szlachciuk i p. Iwony Szela-Połanieckiej zaprezentowali w formie zagadek następujące bajki: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Brzydkie kaczątko”, „Królewna Śnieżka”, „Gęsiareczka Kasienia ”, „Czerwony Kapturek”, „Na jagody”, „Calineczka”.

Barwne i oryginalne stroje uczestników kółka sprawiły, że uczniowie klas I-III przebywający w świetlicy szkolnej mogli, choć na kilkanaście minut przenieść się do krainy bajek.

Wycieczka klasy 5 a do Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

6 maja 2014r. byliśmy z klasą na wycieczce w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Rano po 8:10 zebraliśmy się pod szkołą i wsiedliśmy do autokaru. Pojazd był mały, ponieważ jechała tylko nasza klasa, czyli 26 osób. Autokar się nie spóźnił i podróż przebiegała bez zakłóceń. Dojechaliśmy na miejsce ok.8:40 i weszliśmy do biblioteki. Na początku pani Justyna Mucha - Szylar - kierownik czytelni głównej przedstawiła nam prezentację multimedialną pt. ,,Od glinianej tabliczki do nowoczesnej e-książki’’. Potem w specjalnych rękawiczkach pokazała nam: rękopisy, starodruki, inkunabuły i Biblię Brzeską z 1563r.W międzyczasie Pani Monika Ohar - Pawiak opowiedziała nam o procesie digitalizacji i o tym, jak internauci mogą korzystać z książek zamieszczonych w Internecie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna została w sali i oglądała różne rodzaje książek oraz maszynę drukarską. Druga natomiast udała się do innego pomieszczenia, gdzie znajdowały się jeżdżące regały z ogromną ilością książek. Potem grupy się zamieniły. Na koniec każdy otrzymał zakładki do książek oraz cukierki.

Myślę, że to była bardzo ciekawa wycieczka i powinniśmy ją powtórzyć.

                                                                                                                      Magdalena Małek Va

Zajęcia terenowe z geografii klas III gimnazjum

Zajęcia terenowe z geografii dla klas III  odbyły się 9.05.2014r. Celem zajęć było opisanie przez uczniów podróży wzdłuż wybranej trasy, z uwzględnieniem walorów turystycznych i kulturowych rejonu. Trasa zajęć prowadziłaprzez Rezerwat przyrody "Lisa Góra", Rezerwat geologiczny "Prządki", kościół w Haczowie, elektrownie wiatrową w Rymanowie, elektrownie wodną w Sieniawie.