Wydarzenia szkolne 2012/2013

Pożegnanie klas VI

W dniu 26 czerwca 2013r. odbyło się pożegnanie uczniow klas szóstych. Przygotowali oni krótkie filmiki z życia szkoły. Marcel Rzemieniuk i Dominik Wiater nakręcili film o szkole, który zaprezentowali zgromadzonym. Następnie wszyscy oglądnęli prezentacje o klasach VIa i VIb przygotowany przez s. Małgorzatę Jarosz SP. Na zakonczenie uczniowie klas szóstych podziękowali siostrze dyrektor, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację oraz wychowanie, wręczając kwiaty.

Szczypiorniak na Orlikach 2013

W dniu 21 maja 2013r. w Rzeszowie odbył się turniej Piłki Ręcznej dla chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa w ramach akcji "Szczypiorniak na Orlikach". Nasi uczniowie z klas V-tych i VI-tych podczas tych rozgrywek wywaliczyli I miejsce i zakwalifikowali się do finału, który odbył się 7 czerwca 2013r. w Łańcucie. W finale drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.  Wszystkim gratulujemy sukcesów sportowych !!!

„ MOC SŁOWA” – spotkanie autorskie z TOMASZEM TROJANOWSKIM w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Uczniowie klasy IV a naszej szkoły 13 czerwca  br. uczestniczyli w spotkaniu autorskim z  Tomaszem Trojanowskim  - pisarzem, autorem licznych scenariuszy słuchowisk radiowych, opowiadań dla dzieci, felietonów, realizatorem programów telewizyjnych, laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w  Rzeszowie  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, w ramach  VII Podkarpackich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.

Wizyta w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska

9 maja 2013 roku klasy 6b i 5a naszej szkoły odwiedziły Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ). Po przyjeździe na miejsce klasy rozdzieliły się na cztery grupy. Wszyscy dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o segregacji śmieci, oczyszczaniu wody i każdy mógł przez lupę oglądnąć życie owadów, stawonogów i niektórych pierścienic. Uświadomili sobie również wpływ promieniowania telefonów na ich organizmy. Czworo uczniów naszej szkoły zostało poproszonych o wywiad dla Telewizji Rzeszów i pojawienie się w wieczornych wiadomościach. Wycieczka była bardzo pouczająca i zdecydowanie udana.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 5 marca 2013r w naszej szkole zorganizowano spotkanie okolicznościowe z rodzinami Żołnierzy Wyklętych. Na uroczystość przybyła Pani Anna Jedliczka, córka dowódcy AK okręgu Rzeszów kpt. Edwarda Brydaka i Pan Włodzimierz Brydak, bratanek kapitana oraz Pan prof. Leszek Trybus, syn majora Adama Trybusa, dowódcy KEDYW-u AK okręgu Łódź. Nasi goście są dziadkami uczniów naszej szkoły.

Uroczystość prowadziły uczennice  klasy VIa. Przedstawiły rozpoczęcie II Wojny Światowej i bohaterstwo por. Łukasza Cieplińskiego w bitwie nad Bzurą.  Powstanie Polskiego Państwa Podziemnego i jego zbrojnego ramienia Armii Krajowej oraz rolę wybitnych Polaków w tym dziele. Wspomniały akcje KEDYW-u AK kierowane przez  dowódcą tej formacji gen. Augusta Fieldorfa „Nila” oraz bohaterski czyn rotmistrza Witolda Pileckiego, który dał się dobrowolnie aresztować, aby dostać się do fabryki zagłady Auschwitz(Oświęcimia) i pisać stamtąd raporty, które trafiały do dowództwa w Anglii. W programie usłyszeliśmy także piosenki w wykonaniu Pawła Piekarczyka „Inka”, „Polscy Bandyci”, „Przemijanie” oraz „Balladę o rotmistrzu Pileckim” w wykonaniu dziewcząt z gimnazjum: Aleksandry Balawender, Diany Szeliga i Angeliki Matwij.

Po programie artystycznym wystąpili zaproszeni goście.

Bal karnawałowy 2013

Tłusty czwartek upłynął w naszej szkole nie tylko pod znakiem pączków, ale przede wszystkim w niezwykłej atmosferze zabawy karnawałowej. Uczniowie klas 1 – 4 szkoły podstawowej tego dnia zmienili się w różne postacie z bajek. Zabawa, podczas której miały miejsce różnorakie konkursy, odbyła się w sali gimnastycznej. Zabawa karnawałowa starszych klas odbyła się we wtorek 5 lutego. Poprowadził ją o. Piotr Jałako SP jako Elvis Presley. Wszyscy bardzo dobrze sie bawili.