Wydarzenia szkolne 2010/2011

Szkolny Przegląd Talentów

Do naszej szkoły uczęszcza duża liczba uczniów uzdolnionych muzycznie. Wszyscy chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności w Szkolnym Przeglądzie Talentów muzycznych, który odbył się na początku czerwca 2010r.

Święto Odzyskania Niepodległości

Występ chóru szkolnego podczas akademii z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.

Przegląd Kolęd i Pastorałek 2011

W dniu 13.01.2011r. w bibliotece szkolnej  odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek . Wśród uczestników byli uczniowie  klas 0- VI. Każdy z nich mógł zaśpiewać lub zagrać na wybranym instrumencie dowolną kolędę lub pastorałkę. Chętnych  było ponad 50 uczniów. Wszyscy uczestnicy na pamiątkę wspólnego kolędowania otrzymali dyplomy i aniołki. Przegląd zorganizowała nauczycielka muzyki  mgr Renata Puszkarewicz.

Mikrofon dla wszystkich.

 

W dniu 16.06.2011r. na świetlicy szkolnej odbył się III Szkolny Przegląd Talentów Muzycznych "Mikrofon dla Wszystkich". Chetnych do występów przed liczną publicznością było ponad 50 uczniów. Każdy uczestnik w dowolny sposób - śpiew, taniec, gra na instrumencie muzycznym, mógł zaprezentować swoje zdolności i umiejętności. Na koniec występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Impreza została zorganizowana przez wychowawców świetlicy szkolnej: mgr Iwonę Szelę-Połaniecką, mgr Monikę Lasotę, mgr Annę Bieniasz, mgr Małgorzatę Cymborską, mgr Annę Wańcicką oraz nauczyciela muzyki mgr Renatę Puszkarewicz.

Żywa lekcja historii

Brać Rycerska KERIN gościła w naszej szkole 17 listopada 2010 r. z pokazem pt. Rycerze.

Wspólnie odbyliśmy podróż do średniowiecznego zamku, by z młodego pazia wykształcić godnego zaufania młodzieńca, który został pasowany na rycerza. Na chwilę wstąpiliśmy do średniowiecznego miasta, w którym odbywał się turniej rycerski. Uczniowie poznali też najważniejsze wydarzenie z historii Polski – Bitwę pod Grunwaldem z perspektywy współczesnego rycerza.

Rzetelne informacje z żywota rycerskiego rozszerzyły wiedzę widzów. Kto nie był godzien miana ucznia w dyby mógł być zakuty. Prezentowane postawy rycerskie mają pomóc uczniom w rozwoju ich osobowości.

Witajcie w naszej bajce

9 czerwca 2011 roku w szkole odbyło się przedstawienie pt.: „Witajcie w naszej bajce…” dla uczniów klas 0-III z okazji Dnia Dziecka. Brali w nim udział uczniowie z szkolnego koła teatralnego „Lokomotywa”, gimnastyki artystycznej, chóru szkolnego oraz klasy I „b”, pod kierunkiem nauczycieli prowadzących. Młodzi aktorzy deklamowali utwory znanych wieszczy polskich jak np.: J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Fredry. Część z nich została także odśpiewana przez chórzystów. Dziewczynki z  kółka gimnastyki artystycznej zaprezentowały taniec z piłeczkami oraz ciekawy układ choreograficzny do piosenki pt.: „Biedroneczki”. Widzowie byli zachwyceni o czym świadczyły nie tylko gromkie brawa, ale wiele słów uznania i pochwał.