Wydarzenia szkolne 2018/2019

Szkolne Zawody Tenisa Stołowego

Od 20.11.-23.11.2018r. W naszej Szkole Odbyły się Szkolne Zawody Tenisa Stołowego dla klas II –III i dla klas IV-VI, brało w nich udział ponad 60 osób. Rozdanie pamiątkowych dyplomów medali  i nagród odbyło się 21.12. 2018r. podczas uroczystej akademii związanej z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia.

Piknik 2019

Jak co roku w dniu 8 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Dzieciaki miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji, które przygotowali dla nich rodzice takich jak: malowanie twarzy, zabaw z wodzirejem, dmuchańce, loteria fantowa, kiermasz ciast, staroci, fotobudka, spotkanie ze strażą pożarną, policją, zabawy z drużyną Rugby, występy naszych uczniów, gril. Wszyscy świetnie się bawili, a pogody i uśmiechu na twarzy nie zabrakło.

E-Twinning współpraca polsko – słowacka na lekcji języka niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły oraz szkoły partnerskiej w Koszycach na Słowacji w ramach kontynuacji ubiegłorocznego projektu opracowali w II semestrze pierwszy numer gazetki elektronicznej. Na łamach gazety opowiadali o sobie, o swoich  rodzinach i o zainteresowaniach. Teksty pisali uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, oczywiście po niemiecku. Okazało się, że pisanie krótkich form wypowiedzi nie sprawia nam już żadnych trudności. Wykorzystano zdjęcia z wymiany w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszamy do lektury naszej gazetki.

https://madmagz.com/magazine/1400105#/page/4

Pożegnanie klas ósmych.

W dniu 19 czerwca uczniowie klas ósmych po raz ostatni spotkali się we wspólnym gronie. Zabawę rozpoczęli pięknym polonezem i po części artystycznej, podczas której podziękowali za 8 lat edukacji, bawili się do późnego wieczora. Było bardzo wzruszająco, u wielu osób pojawiły się łzy na myśl, że właśnie zamknął się pewien etap życia. Mamy nadzieję, że zostały wspaniałe wspomnienia do których zawsze będzie miło wracać!

 

FESTIWAL PIEŚNI MARYJNEJ I RELIGIJNEJ.

Jak co roku w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej i religijnej. W dniu 29 maja 2019 roku na świetlicy szkolnej zgromadzili się wykonawcy festiwalu : uczniowie klas I – III ( 12), klas IV – VII ( 20), uczniowie świetlicy szkolnej i chóru szkolnego oraz rodzice. Można było usłyszeć takie pieśni jak: „Święta Maryjo, Królowo” „Witaj Pokarmie”, „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Chwalcie łąki umajone”, „Czarna Madonna”, „Maryjo, śliczna Pani, „ Młode serce,” „Tik, tik, tak,” „Gdy klęczę przed Tobą,” „ Szumią w lesie drzewa,” „Jestem rycerzem Pana,” i wiele innych. Na festiwalu wystąpili: soliści, duety, tercety, zespół fletowy oraz zespół wokalno – instrumentalny ( altówka, gitary). Organizatorzy – wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczycielka muzyki zapewnili uczestnikom drobny upominek i słodki poczęstunek oraz zadbali o piękną dekorację do występów. Festiwal zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni – „ Święta Maryjo, Królowo.”

"Baw się z nami" 2019

W poniedziałek  27.05.2019r. odbyły się Miejskie Zawody Szkół Podstawowych pt. „Baw się z nami”, w których wzięli udział uczniowie klas IIa i IIb. Zawody  odbywały się  na Orliku przy szkole Podstawowej  nr 25, było naprawdę wesoło i zabawnie szczególnie podczas skoków w workach i biegu z dwoma piłkami :) Wszyscy chcieli wygrać jednak najważniejsza była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. W ostateczności nasi zawodnicy zajęli VI miejsce na 9 startujących szkół.

                                      Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!