Wycieczki szkolne 2018/2019

Wycieczka kl. IV do Pstrągowej

Pośród pięknej przyrody Pstrągowej, klasy czwarte spędziły pierwszy dzień jesieni na zabawie i integracji. Dzień pełen wrażeń, śmiechu i atrakcji. Były przejażdżki bryczką, konne, warsztaty z pieczeniem chleba, który po zajęciach każdy zabrał do domu. O wspaniałą atmosferę zadbały wychowawczynie: pani Agnieszka Magoń i pani Małgorzata Chudziak.

 

Zielona szkoła klas III

W dniach 10-12 czerwca 2019r klasy trzecie wybrały się na zieloną szkołę do Lipinek. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Inwałd, a w nim Park Miniatur, Warownię Zamku i uczestniczyliśmy w lekcji historii Polski w czasach średniowiecza. Następnie udaliśmy się do Lipinek. Tam miło i aktywnie spędzaliśmy czas. Odbyły się wyścigi rzędów, baloniada, lekcje przyrody na świeżym powietrzu, podchody, dyskoteka, gril i wiele zabaw. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do Rzeszowa. 

 

Wycieczka klas 5a i 5b w Bieszczady

W dniach 23-24 maja klasy 5a i 5b pojechały na wycieczkę w Bieszczady. Na początku zwiedzaliśmy skansen w Sanoku. Tam przewodnicy oprowadzili nas pośród starych chat, młynów i kościołów, opowiadając ciekawostki. Potem pojechaliśmy zobaczyć zaporę w Solinie. Chodziliśmy po koronie zapory, a następnie zwiedzaliśmy ją od środka. Podczas zwiedzania zeszliśmy poniżej  Jeziora Solińskiego. Po południu pojechaliśmy do ośrodka, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Tego samego dnia wieczorem odbyło się ognisko. Na ognisku piekliśmy kiełbaski i było radośnie. Następnego dnia po wczesnym śniadaniu pojechaliśmy obejrzeć  kamieniołom. Później odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach, gdzie oglądaliśmy różne okazy zwierząt . Później pojechaliśmy zobaczyć zaporę w Myczkowcach i podziwialiśmy jeszcze Kamień Leski. Obiad zjedliśmy w restauracji w Lesku. Następnie nauczyciele sprawili niespodziankę uczniom i zaprowadzili nas do cukierni „Słodki Domek”. Po tych wszystkim atrakcjach szczęśliwi wróciliśmy do Rzeszowa. Ta wycieczka była niezapomnianym przeżyciem.

Hanna Trybus 5a

Wycieczka klas IV do Nałęczowa

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a jednym z nieodłącznych elementów tego okresu są wycieczki! Nic nie kształci i nie zacieśnia więzów między uczniami tak, jak wspólne podróże! Klasy 6 właśnie wróciły z trzydniowego wyjazdu i dzielą się z nami wrażeniami. Pierwszy dzień zarezerwowany był na park rozrywki z torami przeszkód, iluzjami optycznymi i innymi, pokazami magii, labiryntem i tyrolką. Drugiego dnia płynęli statkiem o największej polskiej rzece i zwiedzali niezwykle urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą. W Zwoleniu odwiedzili kaplicę grobową Jana Kochanowskiego. Ostatniego dnia zwiedzali Zamość i zamojskie ZOO. Mimo upału i wszechobecnego słońca wszyscy wrócili bardzo zadowoleni!

 

Klasy ósme z wizytą w stolicy.

Warszawa da się lubić, mimo że żar spływał z nieba. Zachwyca zabytkami i duchem historii. Uczniowie zwiedzili Planetarium, które przeniosło ich do gwiazd z kolei w TVP udało się im zobaczyć gwiazdy na żywo. Występ Roksany Węgiel w Pytaniu na śniadanie i pana Łukasza Nowickiego.

 

Wycieczka klas IV do Wadowic.

Podróże kształcą... a bogatsi w wiedzę wrócili z wycieczki z Wadowic czwartoklasiści. Jak wygląda praca pszczelarza? Jak pszczoły robią miód? Czy każdy miód jest taki sam? Nasi uczniowie mieli możliwość poznania roli pszczoły miodnej w przyrodzie i wcielenia się w życie pszczelarza. A wszystko to w Apilandii, Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa. 

Wzięli również udział w warsztatach w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego, podczas których zastanawiali się kim jest autorytet, jakie cechy powinien mieć superbohater oraz jakie wartości są w życiu ważne.