Wydarzenia szkolne 2017/2018

„Mikrofon dla wszystkich”

W dniu 14.06.2018 w świetlicy szkolnej odbył się coroczny Szkolny Przegląd Talentów „Mikrofon dla wszystkich”. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności. Przewarzały talenty muzyczne: śpiew, gra na instrumentach, pokazy taneczne, uczennice z klasy IV i VI zaprezentowały także swoje prace plastyczne. Wielkie zainteresowanie wzbudził wśród widowni pokaz kręcenia kołem hula-hop przez uczennicę z klasy II. Atmosfera na przeglądzie była wspaniała, wszyscy dobrze się bawili i nagradzali gromkimi brawami wykonawców. Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów  oraz nadal rozwijania swoich  zdolności i pasji.

Spotkanie klas VIII z native speakerem

W dniu 11-ego czerwca uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu z Briana Krewson -native speakerem ze Stanów Zjednoczonych. Pani Briana przyjechała do Polski jako stypendystka Fulbright Polska i przez cały rok nauczała języka angielskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim a kilka dni temu odwiedziła naszą szkołę i przeprowadziła cudowne spotkanie dla uczniów klas siódmych. W czasie prezentacji uczniowie uzyskali wiele informacji na temat amerykańskiej historii, kultury oraz kuchni. Po prezentacji pani Briana zaskoczyła uczniów quizem a także chętnie odpowiadała na wszystkie zadawane przez nich pytania. Serdecznie dziękujemy pani Brianie za intersujące i przeprowadzone w sympatycznej atmosferze spotkanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także spotkamy się ze stypendystą programu Fulbright.

Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 25 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole III Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs składał się z 2 etapów- I-sze eliminacje uczniowie przechodzili w swoich szkołach- prezentując swoje umiejętności wokalne i językowe przed nauczycielami języków obcych. W naszej szkole przesłuchania nadzorowała mgr Aneta Ramska. Następnie reprezentanci poszczególnych szkół przybyli do naszego Gimnazjum i występowali w trzech kategoriach: solista, duet i zespół. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż chęć uczestnictwa zgłosiło aż 10 szkół. 

Mini Piłki Ręcznej o „ Puchar Pijarek”

12.06.2018r. we wtorek odbyły sie turnieje  Mini Piłki Ręcznej o „ Puchar Pijarek”. Klas IV-V I klas VI- tych.  Na turniej przybyło dwie szkoły SP nr 3 i SP 18.

Zawody  rozpoczęły się o 9.00 i trwały do 13.00.  Wszystkim uczestnikom i kibicom  udzielały się sportowe emocje. Każdy zespół dawał z siebie wszystko, aby zdobyć to pierwsze wymarzone miejsce.

Zielona Szkoła klas III Szkoły Podstawowej w Lipinkach

Na Zieloną Szkołę do Lipinek klasy III SP wyruszyły 11 czerwca o godz. 8:00. Mimo, iż pogoda nie sprzyjała dobremu samopoczuciu, to nas nie opuszczała pozytywna energia. Po pożegnaniu z rodzicami i załadowaniu swoich bagaży razem z naszymi opiekunami: s. Mariną Szlachciuk, p. Dorotą Trzeciak, p. Anią Wańcicką i p. Anią Bieniasz wyjechaliśmy na pierwszą, kilkudniową szkolną wycieczkę!

Naszą zielono szkolną przygodę rozpoczęliśmy od podróży do Krakowa, gdzie na terenach Lasu Wolskiego zwiedzaliśmy ogród zoologiczny, w którym hoduje się około 270 gatunków zwierząt, w tym zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków).

Szkolny Koncert promujący aktorskie, muzyczne i taneczne talenty uczniów

28 maja 2018 r.po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Koncert „PIJARSKIE TALENTY”, który miał na celu prezentację talentów, umiejętności i pasji naszych najmłodszych uczniów oraz promowanie ich w środowisku szkolnym. Wśród występujących pojawili się uczniowie, którzy swoje zainteresowania i zdolności rozwijają na dodatkowych kółkach organizowanych przez naszych nauczycieli.