Wycieczki szkolne 2017/2018

Wycieczka klas II do Jasła

8 czerwca 2018 roku klasy 2 szkoły podstawowej wybrały się do Jasła na wycieczkę. Uczniowie zwiedzili jedyne w Polsce "Muzeum lizaka", gdzie oprócz usłyszanych wielu ciekawostek dotyczących pracy w fabryce lizaków mogli także wytworzyć własne lizaki. Po słodkiej uczcie udaliśmy się do pobliskiej włoskiej pizzerii, w której mogliśmy zjeść własnoręcznie przygotowane pizze. Dowiedzieliśmy się również skąd pochodzi nazwa popularnej w świecie pizzy Margarity. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia kulinarne wróciliśmy do Rzeszowa. 

Wyjazd do Ochotnicy Górnej klasy V „a”

W maju klasa 5a z Panią Alicją i siostrą Janinką pojechała na wycieczkę do Ochotnicy Górnej. Miejsce naszej wyprawy ma bogatą i długą historię. W roku 1416 wieś o pierwotnej nazwie Ochodnicza otrzymała przywilej lokacyjny z rąk króla Władysława Jagiełły.  Nazwa wsi w obecnej postaci występuje od połowy XVI w., kiedy w dolinie Ochotnicy powstała wieś Babieniec (obecnie Ochotnica Górna). Najwyższą górą jest torbacz który ma ok. 1310 m. n.p.m. spaliśmy w ośrodku "U Chlebków", który słynie z przepysznego jedzenia. Ochotnica Górna ma dla jednej osoby z naszej wycieczki szczególne znaczenie. Siostra Janinką przyszła właśnie tutaj na świat. W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy dom rodzinny siostry. Byliśmy również w muzeum w którym poznaliśmy całą historię tej miejscowości.  Wycieczka została super zorganizowana i nie było takiej chwili  w której  ktoś by się nudził.

Opisał: Adam Dąbrowski, uczeń klasy V „a”

Wycieczka klas 6a i 6b do Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego

W dniach 15 – 17 maja 2018 r. klasy 6a i 6b wyjechały na trzydniową wycieczkę do Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Od początku wiedzieliśmy, że wycieczka może okazać się deszczowa, ale na szczęście przynajmniej pierwszego dnia deszcz prawie nas ominął. Mimo opadów w następnych dniach wyjazd był udany i zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. W Kazimierzu Dolnym graliśmy w grę terenową, w Nałęczowie byliśmy w pijalni czekolady, w Wojciechowie odwiedziliśmy Zoo, a w Ćmielowie mogliśmy zwiedzić fascynujące Muzeum Żywej Porcelany. Lecz to nie wszystkie atrakcje, więcej można zobaczyć na zdjęciach…

Wycieczka klas piątych do Karpackiej Troi i Biecza

Dnia 20 października, o godzinie 830 klasy piąte wyjechały na świetna wycieczkę do Karpackiej Troi i Biecza. W Karpackiej Troi zwiedziliśmy skansen, zjedliśmy pyszne pierogi oraz uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Następnie wyruszyliśmy do Biecza. W nim zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Bieckiej i Farmacji oraz Muzeum Kata. Około godziny siedemnastej wróciliśmy pełni wrażeń i zadowoleni z wycieczki. Było super, bo byliśmy razem i z super nauczycielami.

Opisały: Małgorzat Kuźniar i Lilianna Padula z klasy V „a”

Wycieczka klasy 3a i 3b SP do Kopalni Soli w Bochni

30 października br. o godz. 7:00 Trzecioklasiści wraz ze swoimi opiekunami (s. Mariną Szlachciuk, s. Joanną Tajduś, p. Dorotą Trzeciak i p. Moniką Lasotą) wybrali się na wycieczkę historyczno-przyrodniczą do Kopalni Soli w Bochni. Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu windą Szybem Campi na głębokość 212 m. Tam czekała na nas kolejka, którą przemierzyliśmy kilometrową trasę. Następnie przewodnicy przenieśli nas w czasie do roku 1248, gdzie przy pomocy polskich królów  oraz genueńskich żupników poznaliśmy historię bocheńskiej kopalni. 

Wycieczka klasy 6 b do Bolestraszyc i Przemyśla

W dniach 12-13 października 2017 roku uczniowie klasy 6B oraz opiekunowie, s. Janina Leśnicka i pan Arkadiusz Kamiński - uczestniczyli w wyciecze do Bolestraszyc i Przemyśla. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Dzieci mogły zwiedzić Arboretum w Bolestraszycach, oglądnąć zbiory i ekspozycje Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, a także wejść na Kopiec Tatarski. Ponadto do  najważniejszych punktów programu bez wątpienia należały: wizyta na torze saneczkowym oraz miłe chwile spędzone w cukierni „Fiore”, gdzie każdy mógł skosztować pysznych słodkości. Trzeba także dodać, że przez cały czas uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Do Rzeszowa uczniowie wrócili w dobrych humorach, snując już plany kolejnej wyprawy.