Wycieczki szkolne 2015/2016

Wycieczka klas 4a i 4b do Ochotnicy Górnej

W dniach 6 – 9 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka klas czwartych do Ochotnicy Górnej, która leży u podnóży Gorców. Na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. odwiedzili tłocznię soków „Maurer”, gdzie mogli przyglądnąć się, jak produkowany jest sok i uczestniczyć w jego degustacji, odbyli wędrówkę na Magurki, gdzie podziwiali piękną panoramę Tatr, a także odwiedzili Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej. Ponadto uczestniczyli w warsztatach prezentujących przysmaki lokalnej kuchni i nie zapomnieli o codziennej rekreacji, dla której idealnym miejscem było położone niedaleko od ośrodka boisko „Orlik”.  Wszyscy uczniowie wrócili w dobrych humorach i z przekonaniem, że następną wycieczkę warto by przedłużyć choćby o jeden dzień.

Ene, due, rabe… - klasy I na lekcji muzealnej w Kolbuszowej

8 czerwca klasy I a i I b SP wraz z opiekunami  uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi między starymi chałupami, a opowieści pań przewodniczek były bardzo ciekawe. Uczniowie dowiedzieli się, jak żyli ludzie ponad 100 lat temu, mogli porównać dzisiejsze urządzenia do tego, jak wyglądały one przed laty.  Miały również okazję poznać dziecięcy świat, gdy nie było telewizji i komputera, nauczyć się tekstów wyliczanek, rymowanek oraz zasad dawnych gier i zabaw.

Wycieczka klasy VI b w Bieszczady.

W dniach 23-25 maja klasa VIb wybrała się na wycieczkę w Bieszczady. Pogoda, która od jakiegoś czasu była fatalna, wreszcie się poprawiła i w pięknych promieniach słońca wyjechaliśmy sprzed szkoły. Pierwszym punktem programu była huta szkła w Rymanowie. Potem wybraliśmy się na wymarzony spływ pontonowy po Sanie, w trakcie którego walczyliśmy nie tylko z rzeką, ale również z własnymi słabościami i odciskami na dłoniach. Wyczerpani walką zjedliśmy na brzegu kiełbaski, wykorzystując każde miejsce, które mogło służyć nam jako stół. 

Wycieczka klas II SP do Zatoru

19 maja 2016r. klasy drugie SP uczestniczyły w jednodniowej wycieczce autokarem do Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. W drodze do Zatoru uczniowie wraz z opiekunami, w ramach obchodów Roku Miłosierdzia, odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Dla wielu uczestników wycieczki był to pierwszy w życiu pobyt w tym miejscu.

Około południa drugoklasiści dotarli do Zatoru. 

Wycieczka klas 4a i 4b do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Zamku Kamieniec

W dniu 15 października 2015 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Zamku Kamieniec położonego na pograniczu Korczyny i Odrzykonia.

Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8:00 i o 10:00 byliśmy już na miejscu. Centrum Dziedzictwa Szkła od samego początku budziło naszą ciekawość. To pierwszy w Polsce obiekt w interaktywny sposób prezentujący taką tematykę. Mogliśmy podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim mogliśmy poznać tajniki jego produkcji. Widzieliśmy, jak szkło wytwarza się w piecach i jak następnie jest w specjalny sposób formowane, aby powstały z niego piękne ozdoby. Mogliśmy sami wybijać wzory na szklanych medalionach i ozdabialiśmy choinkowe bombki, które każdy z nas zabrał ze sobą. Później zwiedzaliśmy krośnieńskie podziemia, gdzie znajdowały się sale prezentujące różne zagadnienia fizyczne.