Wydarzenia szkolne 2015/2016

„Najładniejsza Palma Wielkanocna”

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego, którzy wykonali palmy wielkanocne. Gratuluję uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie. Cieszę się, że dzięki Waszym staraniom tradycja ta jest nadal kultywowana w naszej szkole.

                                 Renata Puszkarewicz – organizatorka konkursu.

Szkolny Przegląd Talentów

W dniu 16.06.2016 na świetlicy szkolnej odbył się coroczny Szkolny Przegląd Talentów.  Uczniowie klas I – VI mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności: wokalnych (śpiew), tanecznych (taniec), oraz muzycznych (granie na różnych instrumentach muzycznych). Wielkie zainteresowanie wzbudziły wśród widowni rzadko spotykane i po raz pierwszy prezentowane na przeglądzie dwa talenty. Pierwszy to układanie kostki Rubika w rekordowym tempie, a drugi to zaprezentowanie kolekcji różnych figurek własnoręcznie wykonanych z modeliny. Atmosfera na przeglądzie była wspaniała, wszyscy dobrze się bawili i nagradzali gromkimi brawami wykonawców. Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów  oraz nadal rozwijania swoich  zdolności i pasji.

Wychowawcy  świetlicy szkolnej i nauczycielka muzyki i plastyki. 

Owocowo, kolorowo...

Tuż przed wakacjami uczniowie klas piątych przygotowywali na lekcji języka niemieckiego (kl. 5 b) i na lekcji angielsko-niemieckiej (kl. 5a) sałatkę owocową! Było pysznie, wesoło, wszyscy pracowali z zapałem i przygotowali przepyszne sałatki. Nauczyliśmy się też opisywać nasze przygotowania po niemiecku i angielsku! Guten Appetit!

Za zaangażowanie i piękną pracę dziękują uczniom p. Ania Pazdan i p. Marta Szydłowska - Ciepiela

Rodzinne zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

W dniu 24 maja 2016 roku popołudniową porą w naszej świetlicy odbyły się Rodzinne zajęcia otwarte prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne zorganizowane przez mgr Annę Słapińską – Pięciak i mgr Annę Wańcicką.

Mistrz mikrofonu - final

Dzień 18 maja 2016 roku można by nazwać Dniem Muzycznym bowiem wtedy właśnie mieliśmy okazję i przyjemność wysłuchać wielu Wokalistów o niezwykłych talentach wokalnych. Wśród występujących znaleźli się zarówno uczniowie z klas drugich i czwartych, piątych, szóstych a także z gimnazjum. Ich zadaniem było wykonanie utworu losowo wybranego spośród dwunastu tak więc emocji dodawał fakt, że nie do końca nie wiedzieli czy uda im się natrafić na ten, który chcieliby wykonać najbardziej. 

SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH

11.05.2016r. przy Szkole Podstawowej nr 16  odbyły się zawody „Szczypiorniak na Olikach”, w których brały udział drużyny Dziewcząt miasta Rzeszowa. Nasz Zespół zaprezentował się bardzo dobrze zajmując I miejsce i przechodząc do wielkiego finału, który odbędzie się w Łańcucie.

W Skład Drużyny weszły: KAROLINA CZUPRYK KL.Via, MARIA KUŚNIERZ KL.Via, WERONIKA MIĄSIK KL.Via, KAROLINA MITERA KL.Via, ALEKSANDRA RUSZAŁA KL.Via, ZOFIA WOJTANOWSKA KL. Via, NATALIA BRYK KL. VIb, JULIA CYNK KL. VIb, SARA SAROSIEK KL. VIb, MAJA MICHALIK KL. Via, JAGODA PISULIŃSKA Via, NICOL ZYCH Via, WIKTORIA CYWIŃSKA KL. VIb, KLAUDIA LEWANDOWSKA KL. VIb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Łańcucie!