Wydarzenia szklone 2014/2015

Przegląd Talentów 2015

17 czerwca 2015r. odbył się Przegląd Talentów w kategorii uczniów I-III i IV-VI. Wystąpiło łącznie 53 osoby. Po raz pierwszy przegląd muzyczny odbył się na świeżym powietrzu. Uczniowie śpiewali w języku polskim, języku angielskim oraz odgrywali scenki w języku niemieckim. Niektórzy pochwalili się swoja grą na keyboardzie, na flecie, dzwonkach i trójkącie.

Dziękujemy wszystkim za występy i życzymy miłych wakacji organizatorzy WYCHOWAWCY ŚWIETLICY i mgr Renata Puszkarewicz

Mistrzostwa w lekkiej atletyce Szkół Podstawowych

We wtorek 12.05.2015r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych , w których Brali udział uczniowie z kl. IVA I Vb, zajmując wysokie miejsca.

Najlepszymi zawodnikami okazali się: Jagoda  Pisulińska z klasy IVA Zajęła I miejsce i złoto  w biegu na 60m i V w skoku w dal. Również I miejsce wywalczyła Bryg Natalia z kl. VB w biegu na 300. Kamila Krasoń z kl. VB Otrzymała II miejsce w biegu na 600m. Agnieszka Szczepanik z VB  III miejsce również  w biegu na 600m. V miejsce w biegu na 300m zajął  Oliwier Wiernik z VB. Natomiast Michał  Smoczeński  zajął 7 miejsce w Rzucie Piłeczką Palantową.                                                                                                                                     Serdecznie Gratulujemy!!!

Szczypiorniak na Orlikach 2015

30.04.2015r. . odbył się I Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt na Podkarpaciu „Szczypiorniak na Orlikach” koło Szkoły Podstawowej nr.16 w Rzeszowie. W tym Turnieju brały udział dziewczęta z klas VA i B oraz VIA i B. Po zaciętym meczu ze szkołą nr 19 nasza drużyna zajęła drugie miejsce przegrywając tylko jednym punktem. (wynik meczu 4-5). Serdecznie Gratulujemy Sportowej walki do samego końca.!30.04.2015r. . odbył się I Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt na Podkarpaciu „Szczypiorniak na Orlikach” koło Szkoły Podstawowej nr.16 w Rzeszowie. W tym Turnieju brały udział dziewczęta z klas VA i B oraz VIA i B. Po zaciętym meczu ze szkołą nr 19 nasza drużyna zajęła drugie miejsce przegrywając tylko jednym punktem. (wynik meczu 4-5).

Serdecznie Gratulujemy Sportowej walki do samego końca.!

Nauka prawidłowego odbicia piłki sposobem górnym i dolnym.

W piątek  22. 05.2015 r. już po raz drugi odbyło się w naszej szkole spotkanie z trenerem siatkówki Panem Grzegorzem Wiszem. Tym razem była to lekcja pt. "Nauka prawidłowego odbicia piłki sposobem górnym i dolnym." Lekcja odbywała się w miłej atmosferze. Uczniowie z klasy Va i Vb dużo nauczyli się od naszego Gościa, który zaprezentował im wiele  ciekawych  ćwiczenia z piłką.

 

Otwarte zajęcia : „Rodzinne zajęcia świetlicowe”

19 maja 2015 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „Rodzinne zajęcia świetlicowe”. Podczas zajęć było bardzo wesoło, zaczęliśmy od puszczenia Iskierki, zajęć z chustą animacyjną i tunelem Klanza.. Następnie dzieci z rodzeństwem i rodzicami odgadywali  zagadki ortograficzne. Kolejny punkt to ćwiczenia logopedyczne, każdy z uczestników zajęć otrzymał jajko niespodziankę z ćwiczeniami logopedycznymi.   

 

Przegląd Pieśni Maryjnej i Religijnej 2015

20 maja 2015 r. odbył się w świetlicy szkolnej Przegląd muzyczny, w którym wzięło udział 13 uczniów kl. I-III, 26 uczniów kl. IV-VI, 10 uczniów z Gimnazjum. Pięknie wybrzmiały m.in.:  „Chwalcie łąki umajone”, „Maryjo Królowo Polski”, „Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych”, „Postaw nogi na ziemi”. Na koniec wystąpili uczniowie Gimnazjum, którzy zaczarowali nas swoimi głosami, stworzyli nawet chór z uczniami kl. I-III i zaśpiewali „Mario proszę spraw, aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne, pozostawił ciepły ślad na czyjejś ręce”.

Zapraszamy do udziału w przeglądach piosnek, pamiętajcie „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Organizatorzy:

wychowawcy świetlicy

mgr Renata Puszkarewicz