Uroczystości szkolne 2012/2013

Akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

W dniu 7 maja 2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię rozpoczęliśmy polonezem w wykonaniu uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Następnie uczniowie klas pierwszych Gimnazjum przybliżyli nam tło historyczne tamtych czasów, a chór przypomniał pieśni patriotyczne związane z tym okresem. Akademię zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego.

Następnie Siostra Dyrektor wręczyła dyplomy dla Laureatów Konkursów Kuratoryjnych. Otrzymali je: Jakub Szyszka z historii w Szkole Podstawowej i Helena Perenc z języka polskiego w Gimnazjum.  Helena Perenc uzyskała też tytuł finalisty z języka angielskiego. Gratulujemy!!!!

Patrocinium 2012

 Dnia 25 listopada wspominaliśmy święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza. Z tej okazji w dniu tym nie było lekcji, ale wspólne przebywanie ze sobą, dzielenie się tym co w nas najlepsze. Nasze świetowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele parafialnym bł. Karoliny. Po niej uczniowie szkoły podstawowej udali się na salę gimnastyczną gdzie miał miejsce program artystyczny przygotowany przez nich. Natomiast gimnazjum zgromadziło się na holu aby od nowicjuszy pijarskich dowiedzieć się czegoś więcej o życiu pijarów i ich Założycielu. Potem mieliśmy wspólną agapę, a po niej zaplanowaną niespodziankę - zabawę chrześcijańską prowadzoną przez o. Piotra Jałako SP. Na zakończenie wspólnego świętowania miały miejsce rozgrywki w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora Szkoły. Po zaciętej walce klasa IIa, która pokonała pozostałe zespoły klasowe, a  nawet nauczycieli, otrzymała od Siostry Dyrektor wymarzony od wielu dni puchar.

Święto Patronki Szkoły - Pauli Montal 26.02.2013

 W dniu 26 lutego 2013 w naszej szkole obchodziliśmy święto Patronki Szkoły św. Pauli Montal. Dzień ten świętowaliśmy wspólną Eucharystią w kościele bł. Karoliny Kózka. Po niej Szkoła Podstawowa spotkała się na sali gimnastycznej na krótkiej inscenizacji słowno-muzycznej, a następnie  w klasach oglądali film dotyczący życia św. Pauli Montal i wykonywali prace plastyczne. Natomiast Gimnazjum spotkało się na korytarzu aby pogłębić swoją wiedzę na temat Sióstr Pijarek ich założycielki i stylu życia sióstr. Dalsze świętowanie tego dnia odbyło się na Sali gimnastycznej gdzie klasy brały udział w torze przeszkód. Najlepszy rezultat uzyskała klasa Ib. Gratulujemy. Na zakończenie dnia odbyły się rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Dyrektora Szkoły, który ponownie trafił do klasy IIa.