Wycieczki szkolne 2012/2013

Wycieczka klasy I a do Aquaparku w Krakowie.

Klasa I a wygrała główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Kino „Helios ” w Rzeszowie.  Zasady konkursu były szczegółowo określone przez organizatora- Każda klasa wybierała film, który chciała obejrzeć spośród oferty kina, a następnie wszyscy uczniowie zobowiązani byli do napisania recenzji . Jury złożone z pracowników kina wybierało najlepsze prace. Klasa I a okazała się być najlepszą spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu szkół i w dniu 19 czerwca wraz z wychowawcą p. Anetą Ramską i s. Joanną Tajduś pojechała do Aquaparu w Krakowie. Uczniowie spędzili na terenie parku cały dzień-wszyscy świetnie się bawili,  wodnym uciechom nie było końca!!


 

Wycieczka I klas Gimnazjum do Sandomierza 10.10.2012r.

10 października 2012 r. klasy gimnazjalne 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Sandomierza.  Organizatorkami były panie: Aneta Ramska i Bernadeta Dziopak.

 Wyjechaliśmy zgodnie z planem o 7.00. Po półtorej godzinie zatrzymaliśmy się w Ujazdowie przed Zamkiem Krzyżtopór. Wszyscy byli zachwyceni zamkiem pomimo tego iż trwały  w nim prace remontowe. Kolejnym punktem programu był rynek w Sandomierzu, na którym to spotkaliśmy się z przewodnikiem i dowiedzieliśmy się kilku wstępnych informacji o tym mieście. Idąc przez zabytkowy rynek doszliśmy do blisko położonej trasy podziemnej, która została pięknie odnowiona. Wiąże się z nią wiele historii jak i legend, których słuchaliśmy podczas zwiedzania. Po długim przemarszu znaleźliśmy się na szczycie Bramy Opatowskiej, skąd podziwialiśmy krajobraz Sandomierza. Później zobaczyliśmy Kościół św. Jakuba oraz Katedrę. Wszystkich już bardzo bolały nogi jednak z uśmiechem odbyliśmy spacer po parku i ulicach miasta. Około godziny 15 udaliśmy się na obiad. Na koniec był czas przeznaczony na  zakup pamiątek. Z Sandomierza wyjechaliśmy ok. godz.17. Po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do  Rzeszowa. Wycieczka była bardzo ciekawa.

                                                                                                            Napisała Joanna Kolek uczennica klasy 1b

Wycieczka klas II do Lwowa 22-23.10.2012r.

W dniach 22-23 października 2012 r. uczniowie klas II Gimnazjum udali się na wycieczkę do Lwowa. Podczas pobytu we Lwowie uczniowie mogli poznać trochę kultury i tradycji wschodniej. Pan przewodnik oprowadzał nas po Kadedrze św. Jura, Starym Mieście (Ratuszu, Katedrze Łacińskiej, Ormiańskiej, Cerkwi, Klasztorze Bernardynów, Operze), Cmentarzu Łyczakowskim - Memoriale Orlont Lwowskich, Kopcu Uni Lubelskiej i Skansenie Lwowskim. Przebywanie razem, poznawanie innych tradycji był to czas który wzajemnie nas ubogacił.