Wydarzenia szkolne 2019/2020

Relacje uczniów LO ze spotkania ponad granicami

W czwartek 21.05.2020r. uczniowie pierwszych klas Liceum z grup niemieckojęzycznych, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w zdalnej lekcji prowadzonej przez Johannesa w ramach programu Deutsch PLUS. Podczas lekcji można było przećwiczyć i sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Każdy miał możliwość zadania zaproszonemu gościowi pytań, na które od razu dostawał odpowiedź. Johannes podczas prezentacji nie tylko przekazał uczniom informacje o tym, jak wygląda życie w Monachium i edukacja w Niemczech, lecz też pokazał swoje studenckie mieszkanie, opowiedział o swoim hobby. Uczniowie dowiedzieli się, że był w Polsce a jego ulubioną polską potrawą są pierogi. Jestem przekonana, że dzięki tej lekcji słuchacze zdobyli nowe umiejętności i bliżej zapoznali się z niemiecką kulturą. Niezwykłe było to, że rozmówca był oddalony od nas o ponad 1000 kilometrów. Uczniowie aktywnie zabierali głos i miła atmosfera ich nie opuszczała. Uczestnikom dopisywał dobry humor pomimo siedzenia w domu i wszyscy czekają na kolejne takie spotkania ponad granicami.

Magdalena Rak, kl.1a LO

Ciekawe lekcje z wychowania fizycznego w klasach pierwszych!

Czas powspominać początek roku szkolnego2019/2020 z zajęć wychowania fizycznego w klasach pierwszych:)

Na zajęciach wychowania fizycznego, uczniowie klasy Ia i Ib odkrywali swoje talenty i hobby sportowe, a ich koledzy z klasy mieli za zadanie odgadnąć jaka to dyscyplina sportowa.

Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały pokazy, odgadywały dyscypliny i nagradzały oklaskami piękne sportowe talenty.

Zajęcia z wychowania fizycznego bardzo się dzieciom podobały, na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera, uczniowie z niecierpliwością czekali na swoją kolej, a najciekawsze pomysły docenione zostały ocenami celującymi.

Niedziela Biblijna w naszej szkole.

Tak celebrowaliśmy Niedzielę Biblijna w naszej wspólnocie szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali!
Ponieważ trwa Tydzień Biblijny, zachęcamy do...

{youtube}

{/youtube}

Finał konkursu ogólnopolskiego w naszej szkole

2 marca odbył się w naszej szkole finał Ogólnopolskiego Konkursu dla  Liceów Pijarskich „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Uczestnicy mierzyli się z zagadnieniem wolności  ukazanym w encyklikach „Fides et ratio”, „Redemtor hominis” oraz w książce „Pamięć i tożsamość”. Organizatorzy konkursu przyznali dwa pierwsze miejsca – zdobyły je Paulina Waśko, uczennica krakowskiego liceum oraz Agnieszka Szczepanik uczęszczająca do naszej szkoły. Wyróżniono Maję Sendorowicz oraz Mikołaja Pokrzepę. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również właścicielowi hurtowni Arka w Rzeszowie za ufundowanie nagród książkowych.

Targi Edukacyjne

W dniu 19 lutego na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyły się V Podkarpackie Targi Edukacyjne „Orientation Day”. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć naszej reprezentacji!

 

Mistrzostwa w narciarstwie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Kiedy w Rzeszowie za oknem wiosenna szaruga, w Magurze Małastowsiej koło Gorlic króluje zima. W tak bajkowej scenerii odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Narciarstwie i Snowboardzie, w których nasi uczniowie wywalczyli w pięknym stylu aż 5 medali. Liczba ta robi wrażenie, ponieważ reprezentowało naszą szkołę 7 zawodników. Gratulacje i brawa dla naszych Mistrzów! Opiekę podczas zawodów sprawowała mgr Agnieszka Magoń.