Wydarzenia szkolne 2018/2019

Wycieczka do Włoch klas III gimnazjum

Uczniowie klas III gimnazjum udały się w dniach 9.06 do 14.06. na coroczną wycieczkę do Włoch. Swoje zwiedzanie rozpoczęli od Wiedeń, który zachwycił nas swoją architekturą. Odwiedzili również wzgórze Kalemberg miejsce drogie Polakom w Wiedniu. II dzień wycieczki do Włoch upłynął im w parku rozrywki koło Rimini Mirabilandi. Wieczorem dotarli nad Adriatyk. III dzień  wycieczki upłynął na zwiedzaniu Asyżu średniowiecznego miasteczka św. Franciszka. Dzień zakończyli nad morzem śródziemnym w miejscowości Ancio. IV dzień wycieczki upłynął im na zwiedzaniu wiecznego miasta. Udało się im zobaczyć Zamek Anioła, Panteon, Fontannę Di Trevi, Placa Navona, Schody Hiszpańskie. Ostatni dzień pobytu w Rzymie upłynął na zwiedzeniu ogrodu różanego, Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej, Koloseum, Forum Romanum, Bazyliki na Lateranie i na koniec zwiedzili Bazylikę Świętego Piotra.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Nadeszła upragniona i długo wyczekiwana chwila, w której rok szkolony 2018/19 zostaje oficjalnie zamknięty. Chwila ta była szczególna dla ponad stu uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum, dla których zakończył się ten etap edukacji. Po 10 miesiącach wytężonej pracy, nauki, stresu, czas na wakacyjny odpoczynek! Po Mszy św., Siostra Dyrektor wyróżniła najzdolniejszych uczniów, którzy mogli pochwalić się najlepszymi ocenami, sukcesami w konkursach, zawodach sportowych oraz stuprocentową frekwencją. Podczas spotkania z wychowawcami w klasach były łzy wzruszenia, podziękowania, dużo, dużo uśmiechów i życzeń udanych wakacji. Kochani uczniowie, wykorzystajcie ten wakacyjny czas jak najlepiej! 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Językowy

W Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Językowym  „Deutschland ist attraktiv” wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było m. in. zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych oraz promowanie aktywności twórczej wśród uczniów. Na konkurs nadesłano ponad 200 prac. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą, jak i różnorodnością technik plastycznych. Nagrodzono łącznie 5 uczniów. Uczeń naszej szkoły Patryk Kraska otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Kajaki 2019

Piękna przyroda i przygoda. ak w skrócie można opisać spływ kajakowy w Krasnobrodzie, w którym licznie udział wzięli uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum. Kajaki to przede wszystkim świetna lekcja przyrody Można by godzinami pływać i podziwiać ptaki wodne, łąki, lasy, pola i szuwary. Piękne otoczenie sprzyja pogłębianiu relacji przez rozmowę. To może być też dobry czas do przemyśleń. A po spływie ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

Bal gimnazjalny!

W dniu 18 czerwca po raz ostatni odbył się bal gimnazjalistów. Dziewczęta zadały szyku pięknymi kreacjami podczas tradycyjnego poloneza. Część artystyczna zrobiła ogromne wrażanie na gronie pedagogicznym, zaskakując pomysłowością, nowatorską formą a przede wszystkim poczuciem humoru! A potem to już tylko tańce, pląsy i zabawa do późnego wieczora! Dziękujemy kochani za te lata nauki i bycia razem! Pamiętajcie wszystkie wspólne, dobre chwile, a najlepiej te najpiękniejsze!

 

MI VIDA.

Uczniowie klas 3 gimnazjum, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe z języka hiszpańskiego wykonali projekt zatytułowany MI VIDA. Przedstawiają swoją przeszłość, mówią kilka słów o tym kim są i jak żyją oraz zdradzają swoje plany na przyszłość. Prezentujemy tutaj projekt, który wykonał Kacper Bijoś, a pozostałe można zobaczyć w sali 314 z pomocą s. Moniki, która pomoże w przetłumaczeniu na język polski.

Zapraszamy!

{youtube}https://youtu.be/jZAoiCgrmfQ{/youtube}