Wycieczki szkolne 2016/2017

Wycieczka do Rzymu klas III gimnazjum

O tym, że podróżowanie otwiera na życie, otwiera na nowe sposoby myślenia, spostrzegania świata, poszerza horyzonty wiemy nie od dziś. W dniach od 7 do 12 czerwca 2017 r. mogli przekonać się o tym  uczniowie trzecich klas Gimnazjum Sióstr Pijarek z Rzeszowa, którzy udali się na coroczną wycieczkę do Włoch, aby w Wiecznym Mieście u grobu św. Jana Pawła II podziękować za 3 lata nauki i prosić o dalsze błogosławieństwo.

Wycieczka na Słowację klas I gimnazjum

W dniach 24-25 maja klasy pierwsze Gimnazjum wybrały się na 2 - dniową wycieczkę na Słowację. Była to wycieczka wędrowna, krajoznawcza, podczas której spacerowaliśmy po górskich szlakach podziwiając piękno natury. Dla wielu z nas było to całkowicie nowe doświadczenie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku Spisskie Podhradie, a następnie weszliśmy na szczyt Hrebieniok skąd udaliśmy się na spacer by zobaczyć zapierające dech w piersiach Studenowskie Wodospady. Był to widok, którego nie da się zapomnieć.

Wrocław, Kotlina Kłodzka - wycieczka klas II gimnazjum

W poniedziałek 5 czerwca 2017 roku o godzinie 4:00 klasy drugie gimnazjum wyruszyły na czterodniową przygodę na południowy zachód Polski. Nauczycielami nadzorującymi cały jej przebieg byli pani Renata Wojtanowska, pani Magdalena Iwańska i pan Konrad Leja. Około 10:00 uczniowie wraz z opiekunami byli już w miejscu pierwszego punktu wycieczki – w mieście Wrocławiu. Tam zwiedzili: rynek, liczne ulice ze starymi, pięknymi kamienicami oraz malowniczo wkomponowane w krajobraz mosty leżące nad licznymi kanałami Odry. Następnie gimnazjaliści udali się do niedawno zmodernizowanego ZOO w historycznej stolicy Śląska. 

Zajęcia terenowe klas III gimnazjum

30 maja 2017 r. klasy 3a i 3b gimnazjum udały się na wyjazd w ramach zajęć terenowych z geografii. Uczniowie wraz z siostrą Monika Duc, panią Agnieszką Magoń  i panem Konradem Leją odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Pierwszym celem wyjazdu był rzeszowski rezerwat przyrody „Lisia Góra”. Rozmawialiśmy w nim o dębach, które są chronione w rezerwacie, dowiedzieliśmy się tam również, jak oblicza się ich wiek. Następnie udaliśmy się do kolejnego ciekawego miejsca w naszej okolicy. Tym razem był to rezerwat przyrody nieożywionej „Prządki”. Mieliśmy okazję zobaczyć w nim ogromne piaskowce. Pan Konrad opowiedział nam legendę, która wyjaśnia pochodzenie nazwy rezerwatu, a następnie przedstawił  genezę znajdujących się w nim skał. Szybko wykonaliśmy zdjęcie grupowe na tle ostańców piaskowcowych i wyruszyliśmy w dalszą trasę.

Zajęcia terenowe klas I gimnazjum

W dniu 10 maja klasy 1a i 1b gimnazjum odbyły niezwykłą lekcję geografii. Po pierwsze, była to wyjątkowa lekcja, gdyż odbywała się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a po drugie uczestniczyła w nich grupa uczniów z Hiszpanii, którzy akurat brali udział w programie wymiany z naszą szkołą.

Wyjazd uczniów gimnazjum do Sorii

W dniach od 3 do 10 listopada 2016 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum wraz z siostrą Moniką Duc i Panem Konradem Leją uczestniczyła w wymianie ze szkołą w Hiszpanii. Była to dla wszystkich wspaniała okazja, by poznać inną kulturę, zwiedzić przepiękne miejsca, a także podszkolić swe umiejętności związane z praktycznym wykorzystaniem języka hiszpańskiego.

Nasza podróż zaczęła się w hiszpańskiej stolicy - Madrycie, gdzie przez cały dzień każdy mógł zachwycać się pięknem miasta. Zwiedziliśmy Pałac Królewski, „starówkę”- Plaza Mayor, muzeum Prado, park Retiro, Puerta del Sol. Skosztowaliśmy też regionalnych przysmaków - czekolady z churros i paelli. Warto podkreślić, że przewodnikami po Madrycie byliśmy my sami :)