Wydarzenia szklone 2016/2017

Turniej Tenisa Stołowego dla gimnazjum

Dnia 18.05.2017r. odbył się Pierwszy Gimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Piąty Turniej Chłopców. Po zaciętej rywalizacji wśród uczennic najlepsza okazała się:

Aleksandra Rząsaz klasy Ia zdobywając złoty medal, 2 miejsce  zajęła Marta Mrozowicz z kl. IIIa, 3 miejsce zdobyła Anna Kuśnierz z kl. IIIa, 4 miejsce Edyta Mrozowicz z IIIa, 5 miejsce Magdalena Majta również z kl. IIIa.

Wymiana Polsko-Hiszpańska 2017

W dniach od 5 maja do 12 maja 2017 roku, w ramach wymiany Polska- Hiszpania, nasi przyjaciele z Sorii odwiedzili Rzeszów. Dziewięcioro Hiszpanów przez siedem dni poznawało zarówno polską kulturę, jaki i kuchnię. Z całych sił próbowaliśmy przybliżyć naszym przyjaciołom codzienność i tradycje panujące w Polsce. Pierwszą przygodę Hiszpanie mieli już na warszawskim Okęciu. Z powodu gęstej mgły lot do Rzeszowa został odwołany. 

„Poeci i poetki walczącej Warszawy”.

Dnia 25 kwietnia w V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. K.K. Baczyńskiego. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Poeci i poetki walczącej Warszawy”.

Czterech uczniów z naszej szkoły: Katarzyna Pyra, Anna Sołek, Bartosz Półtorak i Filip Faluszczak zdecydowało się podjąć to wyzwanie i spróbować swoich sił przed jurorami. Wybrali z pomocą ich opiekuna- Pani Renaty Wojtanowskiej - odpowiednie utwory. Przed konkursem odbywały się spotkania, podczas których uczniowie doskonalili swój warsztat recytatorski, starali się wyrazić emocje zawarte w wierszach.

Wizyta w Ratuszu

26 kwietnia uczniowie w składzie: Dominika Kontek, Natalia Micał, Dominika Skarbek, Karol Kudyba i Hubert Kamuda udali się do Rzeszowskiego Ratusza. Powodem tego wyjazdu było  odebranie nagród za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie promującym czyste powietrze w Rzeszowie. Po uroczystym rozdaniu nagród laureaci konkursu udali się na spotkanie z Panem Tadeuszem Ferencem -  Prezydentem Miasta Rzeszowa. Podczas spotkania Pan Prezydent przedstawił swoje plany dotyczące zmian, jakich planuje dokonać, by dbać o czyste powietrze w naszym mieście. Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentacje przedstawiające między innymi przyszłościowe autobusy bez kierowców i zadać pytania Panu Prezydentowi. Każdy mógł także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy  bardzo miło spędzili czas w Ratuszu i wrócili do domu z dyplomami i cennymi nagrodami. 

II miejsce w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W dniu 3 marca 2017 roku w Zespole Szkół nr 4 w Rzeszowie odbył się II etap VI Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów wiedzą o krajach anglojęzycznych oraz propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych. W I-szym etapie konkursu 3-osobowe drużyny z każdej szkoły zobowiązane były do przygotowania prezentacji multimedialnej na jeden z dwóch podanych do wyboru tematów:

· Historia i symbolika flagi Wielkiej Brytanii.

· Ważne wydarzenie, które znacząco wpłynęło na historię Stanów Zjednoczonych.