Wydarzenia szkolne 2015/2016

Wystawy Plastyczne

Nasza szkoła jest przyjazna dla uczniów którzy są uzdolnieni artystycznie.

W drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016 w holu szkoły można było obejrzeć trzy wystawy utalentowanych plastycznie uczniów naszego gimnazjum. Pierwsza - to prace plastyczne uczniów klas Ia, Ib, IIIa i IIIb – ilustracja do muzyki  Fryderyka Chopina, oraz A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Druga to prace uczniów szczególnie uzdolnionych tzw. „Plastycznych Talentów Gimnazjalnych”. Natomiast trzecia to wykonane przez uczniów klas II a i II b na zajęciach artystycznych plastycznych prace przestrzenne – rzeźba z papieru i ozdobny wazon.

Nauczycielka plastyki – R. Puszkarewicz

Wymiana Polsko-Hiszpańska

W dniach od 11 czerwca do 18 czerwca 2016 roku w ramach wymiany Polska-Hiszpania uczniowie ze szkoły pijarskiej w Sorii odwiedzili Rzeszów. Szestnaścioro Hiszpanów zatrzymało się domach swoich polskich przyjaciół , gdzie ich rodziny starały się przybliżyć im naszą kulturę, tradycje oraz kuchnię. Uczniowie urozmaicali zajęcia tak, aby ich goście czuli się tutaj jak najlepiej. Wymalowani we flagi biało-czerwone oraz czerwono żółte oczekiwali na swoich przyjaciół z Hiszpanii na lotnisku około północy, śpiewając piosenki oraz trzymając transparenty. W tygodniu członkowie wymiany brali udział w wycieczkach - mieli okazję odwiedzić Urząd Marszałkowski, gdzie po krótce dowiedzieli się jak funkcjonuje polska administracja, Ratusz, w którym zobaczyli jak wyglądają statystyki Rzeszowa oraz zostały im polecone interesujące miejsca tegoż miasta. 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

13.05.2016. na stadionie Resovii odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych miasta Rzeszowa, w których po raz pierwszy wzięły udział drużyny Naszej Szkoły.

Drużyna dziewcząt: JAGODA PISULIŃSKA KL. Va, ANNA SZCZEPANIK KL. Va, JULIA DUDA KL. Vb, KAMILA KRASOŃ KL. VIb, AGNIESZKA SZCZEPANIK KL. VIb, ZUZANNA WRÓBEL KL. VIb

Drużyna chłopców: TYMOTEUSZ PIREK KL. Va, BARTOSZ DRÓŻDŻ KL. Vb, MACIEJ KUŹNIAR KL.Vb, ERNEST BERNACKI KL. VIa, MACIN KUBASIK KL.VIa, DOMINIK CYRAN KL. VI b, MARCIN SIERZCHAŁA VI b

Sprawozdanie z przedstawienia z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

4 maja 2016r. na drugiej godzinie lekcyjnej odbyło się przedstawienie szkolne na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rzeczpospolitej. Spektakl odbył się na sali gimnastycznej, zorganizowany został przez klasy gimnazjalne. Wydarzenie z dnia 3 maja 1791r. ukazano poprzez formę reportażu telewizyjnego. Połączono formy ze współczesności i nowożytności, przez co spektakl nabrał nieco barwy humorystycznej.

Omawiane wydarzenia historyczne układały się chronologicznie od rozpoczęcia obrad Sejmu Wielkiego do ich zakończenia. Relacje ze ‘’stolicy’’ były przerywane wstawkami muzycznymi, podczas których wygrywano patriotyczne pieśni powstałe w tym okresie, czy też elementami typowo nowoczesnymi, takimi jak prognoza pogody czy możliwość połączenia się z dziennikarzem z innej części Europy w tempie natychmiastowym.

Warsztaty w „Plastyku”.

13 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Plastycznych w  Rzeszowie odbyły się  warsztaty plastyczne połączone ze zwiedzaniem szkoły oraz wystaw  prac uczniów. Udały się na nie wraz z nauczycielką plastyki Panią R. Puszkarewicz  dwie utalentowane uczennice naszego gimnazjum – Luiza Kulinowska i Sandra Matwij  (klasa IIIa). Udział w warsztatach okazał się bardzo ciekawy i twórczy. Uczennice miały możliwość działań plastycznych w kilku pracowniach – rysunku, malarstwa i rzeźby. A to  efekty ich pracy.