Wycieczki szkolne 2015/2016

Zajęcia terenowe klas I gimnazjum

14 czerwca klasy pierwsze gimnazjum naszej szkoły, wraz z przebywającymi na wymianie uczniami z Hiszpanii, wyjechały w Bieszczady na zajęcia w terenie.

Uczniowie spotkali się  o godzinie 7:15 pod szkołą, wsiedliśmy do autokaru  i wyruszyliśmy w podróż. Około godziny dziesiątej dotarliśmy na miejsce. Na oknach widzieliśmy tylko ścigające się po szybie krople deszczu. Karty pracy, zamiast na parkingu, uzupełnialiśmy w autokarze. Zadania zostały rozwiązane szybko i poprawnie, więc niedługo później wyszliśmy na parking, gdzie przywitała nas chłodna mżawka. Niesprzyjająca pogoda nie odebrała nam entuzjazmu i ambicji. 

"Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują czytają tylko jedną stronę..."

O tym, że podróżowanie poszerza horyzonty myślowe wiemy nie od dziś. W dniach 1-6 czerwca mogli przekonać się o tym  na własnej skórze uczniowie trzecich klas Gimnazjum Sióstr Pijarek z Rzeszowa. 42 uczniów wzięło udział w wycieczce do Włoch, aby uczcić zakończenie szkoły i podziękować za 3 lata nauki odwiedzając Stolicę Piotrową. Jednak nie tylko Watykan był celem podróży Gimnazjalistów. Młodzież mogła zwiedzić Wieczne Miasto- Rzym, a także Asyż,  Wiedeń i urokliwy nadmorski kurort Rimini, a także doskonale bawić się w parku rozrywki Mirabilandia.

Wycieczka w Karkonosze i do Pragi klas II gimnazjum

W dniach od 17 do 19 maja odbyła się wycieczka dla klas drugich gimnazjum do Karpacza i Pragi. W pierwszym dniu uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżkę. Temperatura była na tyle niska, że na szczycie nawet pojawił się śnieg. Drugiego dnia nadszedł czas na wyjazd do stolicy Czech – Pragi. W Pradze uczniowie zobaczyli najwspanialsze oraz najciekawsze zabytki tego miasta. W trzecim dniu gimnazjaliści mieli szansę zobaczyć wodospady Kamieńczyka i Szklarki oraz nordycką Świątynie Wang. Wycieczka minęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Adam Jarosz klasa II b

Wycieczka do Warszawy klas I gimnazjum

12 maja 2016r. o godzinie 4.15 rozpoczęła się długo oczekiwana podróż do miasta stołecznego III Rzeczpospolitej. Jechały tam klasy pierwsze naszego gimnazjum wraz z wychowawcami: p. R. Wojtanowską, p. K. Leją oraz opiekunami: s. dyrektor J.Tajduś, p. M. Lubczyńskim.

Podróż trwała około 5 godzin. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Po około dwugodzinnym „eksperymentowaniu” udaliśmy się wraz z przewodnikiem do Łazienek Królewskich. Tam zobaczyliśmy m.in. Belweder. Miejsce to zachwyciło mnie swoim pięknem, dbałością o szczegół artystyczny całości oraz wyjątkowemu ulokowaniu w sercu jakże wspaniale zielonego parku.  Spacer ulicami Starego Miasta pozwolił odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Mieliśmy szansę zobaczyć m.in.  Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Pomnik Małego Powstańca. Po południu wróciliśmy w okolice Powiśla, gdzie obejrzeliśmy seans w planetarium.  Następnie udaliśmy się do restauracji , w której spożyliśmy kolację, po niej czekał  nas zasłużony odpoczynek w hotelu.

Wizyta klas pierwszych i drugich gimnazjum w Krakowie.

Dnia 13.04 klasy pierwsze i drugie gimnazjum wraz z Siostrą Dyrektor, swoimi wychowawcami i nauczycielami uczestniczyły w wyjeździe do Krakowa. Głównym punktem tego wyjazdu była wizyta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego na sztuce Moliera pt. ,, Chory z urojenia". Gmach teatru i jego piękne wnętrza zrobiły na wszystkich wrażenie. Spodobała nam się także stojąca na wysokim poziomie gra aktorska. Co więcej, z przedstawienia można było wyciągnąć wnioski dotyczące codziennego życia. Następnie uczestnicy wyjazdu mieli chwilę wolnego. Potem przyszedł czas na spacer po centrum Krakowa. Idąc wzdłuż Plant, odwiedziliśmy m. in. budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okno Papieskie przy Franciszkańskiej 3; byliśmy także na Wzgórzu Wawelskim. Wkrótce dotarliśmy na dworzec i wsiedliśmy do autobusów, którymi ruszyliśmy w stronę domu. Przez cały czas pogoda była piękna. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu i że wizyta w Krakowie na długo pozostanie w naszej pamięci!

                                                                   Jakub Szyszka, 2 Ga

Łyżwy 2016

Dnia 28 stycznia odbył się wyjazd do Dębicy na łyżwy, zorganizowany przez naszą szkołę. W wycieczce mogli wziąć udział uczniowie ze wszystkich klas gimnazjum, jednakże ilość miejsc była ograniczona. Naszą krótką przygodę zaczęliśmy od zbiórki w szkole o godzinie 8: 20, a zaledwie 10 minut później ruszaliśmy w drogę. Podróż trwała niecałą godzinę, jednak im bardziej nie mogliśmy się doczekać przyjazdu na miejsce, tym bardziej dłużyła nam się droga.