Wydarzenia szklone 2014/2015

Fitness na lekcji WF

Na ostatniej lekcji wychowania fizycznego my, dziewczęta z klasy 1"b", miałyśmy okazję gościć trenerkę fitness, tańca zumba - Panią Małgorzatę Rzepko, która oczarowała nas swoją osobą i talentem. Mimo wielkiego zmęczenia byłyśmy bardzo zdeterminowane, aby poznać podstawowe kroki tańca. Z sali wyszłyśmy z uśmiechami na twarzach. Byłyśmy bardzo zadowolone. Chcemy, aby takie lekcje częściej się odbywały. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za to, że znalazła czas, aby przybliżyć nam to, czym Ona zajmuje się na co dzień. tekst: Camilla Ożóg

Przegląd Talentów Gimnazjalnych

10 czerwca br. w bibliotece szkolnej odbył się II Przegląd Talentów Gimnazjalnych.  Uczniowie zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością swoje umiejętności w różnych dyscyplinach. Przegląd rozpoczął się od występu grupy teatralnej, która przedstawiła w języku niemieckim znaną wszystkim z dzieciństwa bajkę pt. „Jaś i Małgosia”. Kolejnym punktem programu były popisy solistek, które przy akompaniamencie gitary zachwyciły zebranych swoim śpiewem. 

Finał Wojewódzki zawodów "Lekkoatletyka dla każdego!

W niedzielę 24.05.2015r., odbył się Finał Wojewódzki zawodów "Lekkoatletyka dla każdego!

Brały w nim udział 4  uczennice naszej Szkoły, które zaprezentowały się z jak najlepszej strony zajmując bardzo wysokie miejsca w swojej dyscyplinie.

1.Jagoda Pisulińska z klasy IVa - zdobyła srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 60m.

2. Natalia Bryg z kl. Vb - srebrny medal w biegu na 300m

3. Kamila Krasoń z kl Vb - Vm w biegu na 600m

4.  Agnieszka Szczepanik również z klasy Vb - VI miejsce w biegu na 600m

                                                                              Serdeczne gratulacje  za piękne sportowe wyniki!

Inscenizacja Dziadów A. Mickiewicza kl. Ia gimnazjum

W poniedziałek, 11 maja, klasa 1a gimnazjum przygotowała inscenizację dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”. Odbyła się ona na lekcji języka polskiego w ramach omawiania lektury. Osoby wybrane do wzięcia udziału w przedstawieniu to: Natasza Bury, Kamila Puszkarewicz, Zuzia Żmuda, Patrycja Pietrucha, Patrycja Ferenc, Janek Pułanik, Piotrek Czech i Sebastian Sarosiek. Widać było, iż każdy sumienie przygotował się do gry. Aktorzy wykazali się dobrą dykcją i znakomicie przekazali emocje, towarzyszące danym scenom, widowni. Potrafili nas rozśmieszyć, zasmucić czy momentami zmusić do refleksji. Bardzo ciekawym elementem ich występu były stroje - każdy miał na sobie coś, co sprawiało, że jego postać była interesująca.

Wszyscy mamy nadzieję, że lekcje tego typu będą organizowane częściej, ponieważ jest to dobra okazja do wykazania się swoimi zdolnościami aktorskimi, lepszego poznania się i integracji.

Przedstawienie z okazji święta 3 maja

Dnia 7 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasa 1a gimnazjum z pomocą p. Katarzyny Samborskiej, p. Małgorzaty Pękali oraz p. Renaty Puszkarewicz przygotowała program dotyczący właśnie tego święta.

Na samym początku mogliśmy usłyszeć parę informacji na temat zaborów Polski i samej Ustawy Rządowej. Następnie przeszliśmy do przedstawienia przybliżającego życie Rotmistrza Pileckiego. Aktorzy odgrywali krótkie scenki przedstawiające najważniejsze momenty z jego życia. W akcję wplecione zostały informacje czytane przez narratorów, a także pieśni patriotyczne, śpiewane przez nasz szkolny chór.

Inscenizacja II cz. "Dziadów" A. Mickiewicza przez uczniów klasy I b gimnazjum

Podczas ostatniej lekcji j. polskiego całą klasą wcieliliśmy się w postacie występujace w II części "Dziadów". Rozdzieliliśmy role pomiędzy kilku uczniów, którzy z wielkim przejęciem zaangażowali się w przygotowania. Pozostali uczniowie odgrywali rolę chóru występującego w dramacie. 

Byliśmy zadowoleni, że możemy stworzyć nasz mały, nieco amatorski teatr i chociaż przez chwilę pobawić się w aktorów. Staraliśmy się zadbać nie tylko o dykcję podczas czytania dialogów lecz także o wyrazenie emocji i gestów. Nie zapomnieliśmy również o drobniejszych elementach tj. chrakteryzacja, rekwizyty, fantastyczne przebrania.