Wiadomości dla rodziców

14808639
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
13854
15964
45819
14808639

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
6
7
8
9
10
Data : 2019-04-10
11
Data : 2019-04-11
12
Data : 2019-04-12
13
14
24
25
26
27
29
30

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 729 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. W półfinale i finale, które odbyły się 4 kwietnia 2019 w głównej siedzibie WBP w Opolu do walki o główną nagrodę - wycieczkę do Wiednia  - przystąpiło 25 młodych osób. Odpowiadali na pytania oraz prezentowali ciekawe tematy związane z Austrią. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą o Austrii. Podanie chociażby autora słów kolędy „Cicha Noc, Święta Noc”, czy nazwisk dwóch architektów Opery Wiedeńskiej nie było dla nich żadnym problemem. Konkurs został zorganizowany w ramach 19. Wiosny Austriackiej.

Miło nam poinformować, że półfinalistką konkursu została uczennica naszej szkoły Anna Sabat z kl. IIIb, która jednocześnie zdobyła drugie miejsce w etapie regionalnym i znalazła się w gronie siedmiu najlepszych uczniów na Podkarpaciu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: XXII Edycja Ogólnopolskiego  Konkursu  „Austria – kraj i mieszkańcy” rozstrzygnięta.

3 kwietnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wierszykowe podróże” skierowany do uczniów klas 1-3. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów dziecięcą poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień uczniów, rozwijanie pozytywnych cech charakteru takich, jak: życzliwość, otwartość, szacunek dla pracy oraz wysiłku koleżanek i kolegów.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski „Wierszykowe podróże”

W dniu 5 marca 2019r.  w naszej szkole uczciliśmy pamięć bohaterów powstania antykomunistycznego na ziemiach polskich po II wojnie światowej. Uczniowie klasy VI b przedstawili najwyższych stopniem oficerów polskiego podziemia, zamordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa. Chór szkolny pod kierownictwem p. Renaty Puszkarewicz i Małgorzaty Micał - Kusibab wykonał „Balladę o rotmistrzu Pileckim” Lecha Makowieckiego. Następnie odbyło się przedstawienie „Inka” w wykonaniu kl VI b. Przybliżyło ono postać siedemnastoletniej bohaterki, która w tych trudnych czasach „zachowała się tak jak trzeba”, czyli oddała życie nie wydając nikogo z oddziału. W roli głównej wystąpiła Anna Półtorak. Scenografię wykonała p. Alicja Smoczeńska, a program przygotowała p. Anna Styrnik.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkołach Sióstr Pijarek w Rzeszowie

Jak oswoić chemię? Pokazują to warsztaty w których udział wzięli uczniowie klas VIII, III gimnazjum oraz LO. Uczniowie pracowali w parach, pod okiem instruktora wykonując samodzielnie eksperymenty chemiczne. Dodatkowo przeprowadzony został godzinny pokaz wybuchowych eksperymentów dla wszystkich W ramach współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali, działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu już w maju odbędzie się wycieczka na trzydniowe warsztaty do Torunia.

Czytaj więcej: Chemia nie taka straszna!