Wiadomości dla rodziców

7621659
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
8077
18245
42828
7621659

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 2018-01-01
2
3
4
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
Data : 2018-01-29
30
Data : 2018-01-30
31
Data : 2018-01-31

Fascynaci informatyki i elektroniki, hobbyści fizyki oraz astronomii, młodzi pasjonaci nauk ścisłych, którzy chcą poznawać więcej, odkrywać jeszcze nieodkryte, rozszerzać horyzonty swojej wiedzy oraz przekładać teorię na praktykę. To właśnie my – członkowie Klubu „Fizyk”! Jesteśmy uczestnikami międzynarodowego konkursu CanSat. Aktualnie projektujemy minisatelitę, która w kwietniu zostanie wyniesione przez rakietę w przestrzeń powietrzną. Wówczas będziemy przeprowadzać szereg badań. Wszystko robimy wspólnie wraz z naszym opiekunem – s. Małgorzatą Jarosz. Od października pracujemy razem (Bartosz Półtorak, Hubert Kamuda, Jan Gąska, Karol Kudyba, Piotr Rodzinka oraz Marcel Rzemieniuk). Projektujemy satelitę, zakupujemy potrzebne akcesoria, tworzymy oprogramowanie, łączymy poszczególne komponenty, wykonujemy testy… Po prostu konstruujemy minisatelitę od postaw! A to wszystko dzięki wsparciu Siostry Dyrektor Publicznego Gimnazjum Joanny Tajduś. W naszych przedsięwzięciach patronują nam: Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Fundacja imienia Pauli Montal oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Politechnika Rzeszowska. Obie uczelnie objęły nas dodatkowo opieką merytoryczną.

Czytaj więcej: Międzynarodowy konkurs CanSat

W dniu 21 listopada 2017 roku reprezentacja Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum: Magdalena Małek, Roksana Mazur i Dominika Tasior wraz z opiekunem p. Anną Wańcicką wzięła udział w konferencji organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Tematem konferencji był „Wolontariat społeczne zaangażowanie na rzecz dzieci”. Podczas wielu wystąpień prelegentów mogłyśmy dowiedzieć się jakie rodzaje wolontariatu można podjąć w Hospicjum. Czym jest wolontariat akcyjny oraz medyczny. Miałyśmy okazję poznać osoby, które na co dzień poświęcają swój czas i pozytywną energię podopiecznym. Udział w konferencji miał niewątpliwie pozytywny wpływ na pobudzenie do czynienia dobra i dzielenia się tym co najcenniejsze czasem, uśmiechem i obecnością.

W tym tygodniu klasy VII SP oraz II gimnazjum uczestniczyły w pokazach chemicznych, które przeprowadzili studenci Koła Naukowego Studentów Chemii "Esprit" Politechniki Rzeszowskiej. Ciekawe i efektowne eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie i entuzjazm. Młodzi chemicy udowodnili naszym uczniom, że chemia to coś więcej niż trudne sprawdziany, wzory i reakcje, a wiedza którą zdobywają w szkole ma odbicie w rzeczywistości w postaci zadziwiających i kolorowych doświadczeń. 

Dlatego warto się uczyć i rozwijać pasje... 

Czytaj więcej: Lekcja chemii w praktyce

Uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę, już po raz drugi, przybyli na spotkanie zorganizowane w dniu 29 ego października. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w kaplicy szkolnej a następnie udaliśmy się na świetlicę, gdzie rozmowom nie było końca. Absolwenci opowiadali co u nich słychać, chwalili się swoimi sukcesami, niejednokrotnie prosili o radę i przysłowiowe trzymanie kciuków za ich pierwsze kroki na studiach. Wielu uczniów dzieląc się swoimi wspomnieniami pozostawiło wpis w pamiątkowej księdze absolwentów Szkoły Sióstr Pijarek. Wszyscy nauczyciel z dumą słuchali o sukcesach swoich uczniów i wychowanków. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechów i radości na kolejne już teraz wszystkich absolwentów  zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: Spotkanie absolwentów 2017

Jak co roku we wrześniu Szkoła Językowa British School zorganizowała pod patronatem wydawnictwa Macmillan międzyszkolny konkurs języka angielskiego ‘Let’s play English. Konkurs składa się z II etapów, zróżnicowanych według wieku.  Pierwszy etap polegający na rozwiązaniu testu  leksykalno-gramatycznego odbył się 21 września 2017r. Konkurs ma charakter otwarty i według podanych przez British School do konkursu zgłosiło się kilkanaście szkół z całego powiatu. Po kilku dniach ogłoszono listę 11 osób w kategorii Gimnazjum i 10 w kategorii klasy 4-7, które zakwalifikowały się do drugiego etapu- wśród tych szczęśliwców znalazło się 3 naszych uczniów:

Martyna Urban-klasa 7a; Anna Sabat- klasa 2b Gim; Patryk Kraska- klasa 2b Gim

Drugi etap konkursu odbył się w dniu 3 października 2017r. i polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego wiedzy na temat lektur podanych przez British School. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że test był trudny, a pytania bardzo szczegółowe. Mamy zaszczyt poinformować, że tegorocznym zwycięzcą VII Edycji Konkursu języka angielskiego ‘Let’s Play English  w kategorii klasy 4-7 została nasza uczennica- Martyna Urban. Patryk Kraska i Ania Sabat  także wstąpili na podium zdobywając  II i III miejsce w kategorii Gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Nasi Uczniowie Mistrzami w Konkursie Let’s Play English.