Wiadomości dla rodziców

18179090
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
3021
13685
94192
18179090

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20

W dniu 29.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się trzygodzinne warsztaty w języku niemieckim nt. ekologicznej mobilności w ramach programu Deutsch PLUS. Uczniowie dyskutowali o wadach i zaletach samochodów elektrycznych i innych alternatywnych środków lokomocji. Poznali też nazwy przyjaznych dla środowiska materiałów, z których produkowane jest BMW i3 np.: plastik z butelek PET, włókna węglowe, drewno eukaliptusowe  oraz  kenaf, czyli ketmia konopiowata, którym pokryto część deski rozdzielczej i boki drzwi, ponieważ ten materiał doskonale  zastąpił tradycyjny plastik.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Uczniowie mogli wsiąść do pojazdu i samodzielnie przetestować jego walory.

Dziękujemy Goethe-Institut w Warszawie za te warsztaty.

Czytaj więcej: Warsztaty na lekcji języka niemieckiego pt.: „Ekologiczna mobilność”

W dniu 17 października do naszej szkoły na warsztaty przyjechał p. Kevin Nowak w ramach programu Deutsch PLUS, Goethe-Institut w Warszawie. W spotkaniu z niecodziennym gościem uczestniczyli uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i pierwszych liceum. Pan Kevin opowiadał nam o kraju, w którym się urodził i wychowywał, czyli o Niemczech.  A następnie  uczniowie przetestowali go z wiedzy o Polsce. Bardzo dziękujemy Goethe-Institut w Warszawie za to miłe spotkanie.

 
 

 

Bieszczady są piękne nawet kiedy pada...

Dzisiejsza pogoda nie zachwyciła, jednak mimo niesprzyjającej, typowo jesiennej aury wycieczka udała się znakomicie. Wędrówka żółtym szlakiem rozpoczęła się łagodnym stokiem, następnie przejście przez las, kilka podejść, po których trzeba złapać oddech i już witają zamglone połoniny. Odpoczynek przy najwyżej położonym bieszczadzkim schronisku - Chatce Puchatka (1228 mnpm). Po drodze krótki przystanek w Polańczyku i powrót do Rzeszowa.

Czytaj więcej: Zajęcia z geografii w terenie dla liceum

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się rokrocznie w naszej szkole w dniu 11 października, jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej pierwszoklasistów SP i LO. Data nie jest przypadkowa, tego dnia 220 lat temu na świat przyszła Matka Paula. Podczas Mszy Św. uczniowie ślubowali na sztandar szkoły. Dalsza część świętowania  dla Szkoły Podstawowej przebiegała w szkole. Wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci z wychowawczyniami oraz rodzicami, a także goście udali się do klas na słodki poczęstunek. Natomiast Liceum wraz z wychowawcami wybrali się do kina.

Wszystkim pierwszakom tym duzym jak i małym życzymy wielu sukcesów i radości odkrywania tajników wiedzy w murach naszej szkoły.

Czytaj więcej: Ślubowanie klas I SP i LO

W dniach 03.- 07.10.2019 r.  gościliśmy w naszej szkole uczniów z rzeszowskich szkół podstawowych. Uczniowie klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2,  Szkoły Podstawowej nr 11  i Szkoły Podstawowej nr 17 pod opieką nauczycieli germanistów wzięli udział w warsztatach kulturoznawczo-językowych do wystawy Instytutu Goethego w Warszawie pt.: „Niemcy w walizce – Deutschland im Koffer”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wyszukiwali informacji na temat kultury, geografii, tradycji Niemiec, uzupełniając karty pracy. A następnie wzięli udział w quizie wiedzy i wykazali się bogatą wiedzą, odpowiadając na pytania w języku niemiecki. Serdecznie dziękujemy opiekunkom grup, nauczycielkom języka niemieckiego p. Lidii Kmak, p. Agnieszce Poterze-Barłowskiej i p. Monice Kata oraz uczniom, którzy odwiedzili naszą szkołę.

Czytaj więcej: Warsztaty języka niemieckiego