Wiadomości dla rodziców

19897811
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
12800
14067
100395
19897811

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
4
5
6
7
8
9
Data : 2020-04-09
15
16
17
18
19
20
24
25
27
28
29
30

2 marca odbył się w naszej szkole finał Ogólnopolskiego Konkursu dla  Liceów Pijarskich „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Uczestnicy mierzyli się z zagadnieniem wolności  ukazanym w encyklikach „Fides et ratio”, „Redemtor hominis” oraz w książce „Pamięć i tożsamość”. Organizatorzy konkursu przyznali dwa pierwsze miejsca – zdobyły je Paulina Waśko, uczennica krakowskiego liceum oraz Agnieszka Szczepanik uczęszczająca do naszej szkoły. Wyróżniono Maję Sendorowicz oraz Mikołaja Pokrzepę. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również właścicielowi hurtowni Arka w Rzeszowie za ufundowanie nagród książkowych.

Czytaj więcej: Finał konkursu ogólnopolskiego w naszej szkole

W dniu 19 lutego na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyły się V Podkarpackie Targi Edukacyjne „Orientation Day”. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć naszej reprezentacji!

 

Czytaj więcej: Targi Edukacyjne

Kiedy w Rzeszowie za oknem wiosenna szaruga, w Magurze Małastowsiej koło Gorlic króluje zima. W tak bajkowej scenerii odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Narciarstwie i Snowboardzie, w których nasi uczniowie wywalczyli w pięknym stylu aż 5 medali. Liczba ta robi wrażenie, ponieważ reprezentowało naszą szkołę 7 zawodników. Gratulacje i brawa dla naszych Mistrzów! Opiekę podczas zawodów sprawowała mgr Agnieszka Magoń.

 

Czytaj więcej: Mistrzostwa w narciarstwie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Kobiety- wojowniczki w starożytności. Plemiona Słowiańskie- wędrówki ludów. Pierwsza wolna elekcja. To tematy wykładów w których uczestniczyli nasi licealiści w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Rozszerzamy wiedzę historyczną na poziomie akademickim.

 

Czytaj więcej: Zajęcia na UR dla profilu językowo-prawnego.

W dniach od 10 do 18 lutego w naszej szkole gościliśmy uczniów ze szkoły w Sorii. Czas spędzony razem był bardzo bogaty. Były ciekawe lekcje, zwiedzanie Krakowa i zajecia w Pstrągowej. To był fantastyczny czas! Dziękujemy!

 

Czytaj więcej: Wizyta uczniów z Sorii.