Wiadomości dla rodziców

6625937
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
10655
13737
41394
6625937

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Data : 2017-11-27
28
30

Dnia 26.10.2017 roku przyszedł do naszej szkoły z wizytą architekt, Pan Marcin Smoczeński. Celem jego wizyty, było zapoznanie nas, z zagadnieniami dotyczącymi architektury. Mówił nam, o różnych ciekawostkach z tej dziedziny jak np.: o największym drapaczu chmur „Burdż Chalifa” w Dubaju, o najwęższym domu „Domu Kereta”, który został stworzony dla sławnego pisarza Edgarda Kereta w Warszawie. Opowiedział nam również, o swojej pracy oraz o projektach, które zostały wykonane  i zrealizowane w jego pracowni miedzy innymi: nasza szkoła i ośrodek wypoczynkowy w Arłamowie. Przygotował także projekt kawiarni Różanka w Rzeszowie, ale niestety nie został on zrealizowany. Na koniec, przybliżył nam historię powstania szklanego mostu w Chinach i ciekawostki z nim związane np.: że jest on umieszczony 300 m nad ziemią.

Spotkanie z Panem Marcinem było bardzo ciekawe. Zapoznał nas z tajnikami tego zawodu. Być może Jego pogadanka przyczyni się, że któreś z nas wybierze zawód architekta. Według nas wizyty takich osób, powinny odbywać się częściej.

Opracowały: Dominika Weres i Daria Urbańska z klasy V „a”

 

W piątek, 10 listopada 2017r., popołudniu do naszej świetlicy szkolnej przybył wyjątkowy gość. Było to miłą niespodzianką, gdy zobaczyliśmy Pana w wojskowym stroju galowym.

Spotkaliśmy się z dziadziem naszego szkolnego kolegi Panem pułkownikiem rezerwy Janem Olko. Zaprezentował nam w formie prezentacji, fakty o polskiej wojskowości. Poznaliśmy charakterystyczne różnice w umundurowaniu wojsk lądowych, sił lotniczych oraz marynarki wojennej, wyjaśniał znaczenie kolorystyki w strojach. Uważnie i w skupieniu poznawaliśmy ważne dla zawodu żołnierza informacje. Mogliśmy zrozumieć, że praca w wojsku to stała służba i gotowość do jej pełnienia. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Panem pułkownikiem rezerwy Janem Olko

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, we wtorek 31.10.2017 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Dzień Świętego Patrona. To druga edycja radosnego wspomnienia o naszych świętych i błogosławionych patronach. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na biało, był to dla nich dzień bez mundurka. Nauczyciele i pracownicy również włączyli się w wydarzenie zakładając białe stroje. Kto tylko mógł przygotował pisemnie informację o swoim Świętym Patronie – byli to patronowie, których imiona nosimy i wybrani patronowie, których szczególnie polubiliśmy. Całe wydarzenie koordynowali opiekunowie Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum i wychowawcy świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej: Dzień świętego patrona „To dla mnie i dla Ciebie święci orędują w niebie..."

Na lekcji języka niemieckiego w klasach piątych uczniowie utrwalali swoją wiedzę w formie gier planszowych. Dzieci miały bardzo oryginalne pomysły artystyczne. Do każdej gry powstało też sporo pytań i poleceń w języku niemieckim.  Następnie wypróbowano gry planszowe w praktyce.  Dzięki połączeniu nauki z zabawą dzieci utrwaliły pytania i odpowiedzi  związane z przebiegiem dnia oraz odmianę wybranych czasowników nieregularnych. 

 

Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie aby wziąć udział w XV Konkursie Piosenki Religijnej i Obcojęzycznej ‘‘Laudate Deum’ w Gimnazjum Sióstr Prezentek od razu wiedzieliśmy, że chcemy tam pojechać i zaśpiewać. Najgłówniejszym powodem naszej decyzji był fakt, iż ten występ będzie szczególny bo adresowany do naszego Najukochańszego Papieża Polaka – Jana Pawła II. My zapatrzeni w Jego Świętą Osobę, Autorytet, wsłuchani w Jego Najcudowniejsze i Ponadczasowe kazania jakie wygłosił w trakcie swojego 27-letniego pontyfikatu pragnęliśmy z całych serc być częścią tego wydarzenia pomimo czasu w jakim się odbywał (sobota), pomimo wielogodzinnego czekania, pomimo wszystko….

Czytaj więcej: XV Konkursie Piosenki Religijnej i Obcojęzycznej ‘‘Laudate Deum"