Wiadomości dla rodziców

17893359
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
12917
15249
58953
17893359

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
Data : 2019-11-18
19
21
22
23
25
26
27
Data : 2019-11-27
28
29
30

Jeszcze w maju, przed wakacjami Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy zaprosił naszą szkołę do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym – „ Sport w wyobraźni ucznia”. Uczniowie klas IV – VII pod okiem nauczycielki plastyki R. Puszkarewicz w konsultacji z nauczycielką wychowania fizycznego M. Mac, wykonali ciekawe prace plastyczne nawiązujące do różnych dyscyplin sportowych oraz zachęcające do uprawiania sportu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dopiero we wrześniu, w nowym roku szkolnym. Okazało się że spośród wielu pięknych prac jury wybrało jedną i przyznało II miejsce Marii Skrent uczennicy klasy Va. Gratulujemy sukcesu!!!

Czytaj więcej: Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym. 

W piątek 25 października wieczorem, uczniowie klas 3A i 3B wraz z rodzicami, wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach projektu  "Mamo, Tato - chcę wzrastać w wartościach". W programie spotkania znalazło się przedstawienie pt. "Kopciuszek" przygotowane przez uczniów i zaprezentowane rodzicom, wspólna modlitwa różańcowa oraz prelekcja pedagoga szkolnego p. Alicji Smoczeńskiej na temat: "Znaczenie spędzania czasu wolnego dla prawidłowego rozwoju emocjonalno - społecznego dziecka".

Czytaj więcej: "Mamo, Tato - chcę wzrastać w wartościach" - projekt realizowany w klasach trzecich.

To już niemal tradycja, iż co roku otrzymujemy zaproszenie na Konkurs Piosenki Religijnej w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II „Laudate Deum” ,  które przyjmujemy z wielką radością i dumą, chcąc najpiękniej wyśpiewać naszemu ukochanemu Papieżowi – Polakowi.  Jego ogromne serce, miłość do Ojczyzny i do młodzieży a także nauki są dla nas wzorem i drogowskazem w  naszym codziennym życiu. Dlatego, my chórzystki i chórzyści Chóru Reprezentacyjnego Szkoły Sióstr Pijarek pod nazwą ‘ Arietta Resovienses’ zaprezentowaliśmy w tym roku dwa utwory. Pierwszy to ‘Schowaj mnie” w języku polskim odśpiewał cały chór , przy akompaniamencie wielu instrumentów (flety proste, flet poprzeczny, skrzypce oraz keyboard). W tej kategorii (piosenka polska - zespół) zdobyliśmy miejsce III na XVI wykonawców. 

Czytaj więcej: Konkurs Piosenki Religijnej 2019

W dniu 8 października 2019 roku w świetlicy szkolnej uczniowie klasy Ia i Ib SP przystąpili do Ślubowania i Pasowania na Świetlika. 

Uczniowie klas I przeszli testy gotowości świetlicowej: słuchu i zręczności. Codziennie natomiast zdają śpiewająco testy z koleżeństwa i uczynności, dlatego na zakończenie przystąpili do Ślubowania:

Ja świetlik,

Od dziś świecący przykładem,

Ślubuję:

Być dobrym kolegą i koleżanką,

Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów.

Dbać o porządek i czystość w świetlicy.

Nigdy nie zapomnę powiedzieć:

Dzień dobry, Przepraszam, Dziękuję.

Obiecuję bawić się zgodnie,

i oczywiście kochać swoje Panie”

Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń po przejściu po kolorowym tunelu otrzymał zakładkę do książki.

Czytaj więcej: Pasowanie na świetlika 2019

Wystawa pod takim tytułem zagościła w naszej szkole dzięki uprzejmości Instytutu Goethego w Warszawie. Eksponat ma kształt dwóch ogromnych walizek i przedstawia różnorodne informacje na temat zwyczajów, geografii, kultury i tradycji naszych zachodnich sąsiadów. Wystawa ma formę interaktywną i angażuje prawiem wszystkie zmysły. Możemy dotknąć, posłuchać, przeczytać i  obejrzeć. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Młodszych uczniów zachwycą kolorowe krasnale i bajkowy zamek, a starsi mogą obejrzeć fragmenty filmów, posłuchać muzyki i znaleźć wiele ciekawostek o Niemczech. Wystawie towarzyszą warsztaty organizowane dla uczniów przez nauczycieli języka niemieckiego, podczas których uczestnicy szukają informacji ukrytych na ekspozycji.

Czytaj więcej: „Deutschland im Koffer - Niemcy w walizce”