Wiadomości dla rodziców

19809127
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
11711
14601
108975
19809127

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Spelling czyli  literowanie w języku angielskim nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, szczególnie pod presją czasu. Jednak nasi uczniowie klas III szkoły podstawowej świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Dnia  27 lutego 2020 r. odbył się konkurs” Spelling Master”. Umiejętność literowania słów to jeden z pierwszych kroków, który powinniśmy opanować podczas nauki języka angielskiego.Celami konkursu było m.in. utrwalenie znajomości alfabetu brytyjskiego oraz zwrócenie uwagi na rolę poprawności językowej.

Czytaj więcej: „Spelling Master”

W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu został zorganizowany  przez nauczycielkę plastyki Renatę Puszkarewicz  konkurs plastyczny na wykonanie plakatu pt: „Bezpieczny Internet.””

Cele tego konkursu to: popularyzacja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu  bezpiecznego środowiska online oraz promowanie technologii komputerowych.

Spośród zgłoszonych prac najciekawsze zostały nagrodzone i wyróżnione. Można je obejrzeć na wystawie w holu szkoły.

Zobacz wyniki konkursu - tutaj

Czytaj więcej: Dnia Bezpiecznego Internetu 2020

Nauka języka angielskiego jest wyzwaniem. Wszyscy wiemy, że w dzisiejszym świecie nie byłoby nam łatwo bez znajomości języków obcych. Ale aby je naprawdę pojąć postanowiliśmy podejść do sprawy praktycznie i obiecaliśmy sobie, że pochwalimy się efektami i naszymi osiągnięciami. My uczniowie klas V, zgłębiliśmy temat jakże aktualny – świat technologii, natomiast my, uczniowie klas VI weszliśmy w rolę prezenterów pogody. Nie tylko samodzielnie wykonaliśmy projekty i prace ale przede wszystkim ...opisywaliśmy je i to wszystko władając językiem angielskim. To była świetna zabawa ale przede wszystkim nowe doświadczenie:-) Pracujemy teraz nad kolejnymi, nowymi obszarami...fajnie jest uczyć się tak konstruktywnie...

Uczniowie klas V i VI

Czytaj więcej: TYMCZASEM NA JĘZYKU ANGIELSKIM...

Wszyscy uczymy się języka angielskiego na co dzień ale najbardziej interesujące są ciekawostki dotyczące różnych krajów, a przede wszystkim USA czy Wielkiej Brytanii. Bardzo lubimy dowiadywać się jak i gdzie Królowa Elżbieta II spędza wakacje, co reprezentują gwiazdki na fladze Stanów Zjednoczonych albo które kraje wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa:-) W obszarze naszych zainteresowań są oczywiście hymny, symbole, historia, rząd, ludność, waluta i wiele innych zagadnień. Dlatego świetną okazją do zgłębienia wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych była wystawa zorganizowana przez Panie Anglistki z naszej szkoły (panią Małgorzatę, panią Martę, panią Barbarę, panią Elżbietę oraz przez panią Katarzynę, która wsparła wystawę pracami plastycznymi). Mogliśmy zobaczyć nie tylko walutę brytyjską ale też mundur żołnierza amerykańskiego czy najprawdziwszą irlandzką czapkę z czterolistną koniczyną:-) Całość uświetnił quizz w którym chętni uczniowie odpowiadali na 10 pytań związanych z wyżej wymienionymi krajami i  wśród ogromnej grupy uczestników wyłoniono sześciu zwycięzców, którzy wykazali się doskonałą wiedzą w tym obszarze, odebrali dyplomy i nagrody. A oto i oni: Klaudia Wetoszka , Antoni Woliński, Julia Szczepańska, Leon Stepaniak, Maria Jaworska oraz Krzysztof Gdula.  Gratulujemy:-)

Czytaj więcej: DZIEŃ KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH...

25 lutego nasza szkolna społeczność przeżywała wielkie święto - wspomnienie liturgiczne (przypadające w dniu 26 lutego) świętej Pauli Montal, która dała początek pięknemu dziełu w którym uczestniczymy i które współtworzymy. Świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia. Dalsza część programu odbyła się w szkole i była z wielu względów wyjątkowa...Spektakl w formie musicalu zainspirowany życiem i działalnością Matki Pauli przygotował Tetr Atmosfera. "Wymarzona przez Boga" to opowieść, przeplatana śpiewem i tańcem o wyjątkowej dziewczynce, kobiecie i siostrze zakonnej, która swą niezłomną wiarą, wolą i miłością do Boga spełniała marzenia. Niezmiennie jest dla nas inspiracją, wzorem do naśladowania i powierniczką trosk.

Czytaj więcej: Święto św. Pauli Montal