Wiadomości dla rodziców

8294959
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
8804
16660
25464
8294959

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
15
16
17
18
19
23
24
25
26
27
28

28 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3 a SP mieli okazję wykazać się umiejętnościami konstrukcyjnymi. Na zajęciach technicznych wykonali roboty wielofunkcyjne  m. in. z kartonu, materiałów o różnej fakturze, folii, drucików, kleju. Podczas pracy uczniowie sprawnie odmierzali potrzebną ilość materiałów, cieli i montowali poszczególne elementy. Przy konstruowaniu robotów dzieci mogły również kształtować cierpliwość oraz doskonalić umiejętność współpracy. Efektem dwugodzinnej pracy były pomysłowe i kolorowe roboty.

Czytaj więcej: Robot wielofunkcyjny w wykonaniu uczniów klasy 3a SP

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

W związku z tym wydarzeniem w  naszej  szkole został przeprowadzony przez nauczycielkę plastyki, konkurs w klasach IV – VII na wykonanie plakatu „Bezpieczny Internet”. Najlepsze prace wykonały uczennice: Klara Mikicka  kl. IVa; Daria Urbańska kl. Va; Anna Półtorak kl. Vb.  Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

Renata Puszkarewicz

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 

Już po raz kolejny nasza szkoła została zaproszona przez Izbę Architektów w Rzeszowie do udziału w VII edycji Dnia Edukacji Architektonicznej. Jeszcze w listopadzie w klasach czwartych przedstawiciel rzeszowskich architektów przeprowadził prelekcje poświęcone architekturze i otaczającej nas przestrzeni. Następnie uczniowie wykonali na lekcjach plastyki pod kierunkiem nauczycielki Renaty Puszkarewicz własne projekty domów, które wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  - „Dom Moich Marzeń”. Po długim oczekiwaniu na werdykt jury, nadeszła informacja o wynikach konkursu. Dwie uczennice zdobyły wyróżnienia – Oliwia Pszona z kl. IVa i Natalia Książek z kl. IVb. Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy odbyło się 23.02.2018 roku w Okręgowej Podkarpackiej Izbie Architektów RP w Rzeszowie. Nagrodzone uczennice otrzymały również kalendarz na 2018 rok z zamieszczonymi na nim pracami własnych projektów domów. Dodatkową atrakcją była także możliwość zwiedzania Trasy Podziemnej w Rzeszowie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom z klas czwartych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „ Dom Moich Marzeń.”

Czytaj więcej: VII edycja Dnia Edukacji Architektonicznej

Dnia 12 stycznia 2018 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem pediatrą, rodzinnym - panią dr Moniką Małek pracującą, na co dzień w przychodni w Rzeszowie. Celem jego było zwrócenie uwagi na higienę zdrowia wyrażającą się poprzez zdrowe odżywanie, aktywne spędzanie czasu wolnego, czy też właściwe, bezpieczne korzystanie z komputera, komórki i portali społecznościach. Pani Monika zwróciła również uwagę na relacje rówieśnicze, które powinny charakteryzować się szacunkiem. One także wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Uczniowie obydwu klas wykazali duże zainteresowanie zaproponowaną im tematyką. Zadawali pytania, jak również podejmowali dyskusję z prowadzącą.

Czytaj więcej: Spotkanie uczniów klas piątych z lekarzem pediatrą, rodzinnym

W dniu 25.01.2018 roku odbył się w naszej szkole coroczny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorami byli wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczycielka muzyki.

Celem przeglądu była popularyzacja kolęd i pastorałek, oraz kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Uczestnicy - uczniowie klas I – VII, mogli zaśpiewać jedną kolędę lub pastorałkę a także, zagrać na dowolnym instrumencie muzycznym. Mogliśmy usłyszeć takie kolędy jak; „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Trzej Królowie” oraz pastorałki „Był pastuszek bosy”, „Skrzypi wóz” i wiele innych. Uczniowie grali na keyboardzie, flecie, gitarze, skrzypcach, a nawet na harmonijce ustnej. 

Czytaj więcej: Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek