Wiadomości dla rodziców

13363437
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
5011
14612
51715
13363437

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 2019-01-01
2
3
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym w naszej szkole organizowany jest konkurs plastyczny na „Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową”. Celem konkursu jest kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek, poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.

Organizatorzy – nauczyciele: plastyki – Renata Puszkarewicz i techniki – Tomasz Gajdek, zachęcali do wspólnego, rodzinnego wykonywania szopek. Jak co roku organizowana jest pokonkursowa wystawa szopek w holu szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz gratulujemy nagrodzonym.

Czytaj więcej: „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”

W dniu 21 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego w trakcie inscenizacji tradycyjnych Jasełek. Następnie Siostra Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom, uczniom, i ich rodzinom, pracownikom szkoły bożonarodzeniowe życzenia. Udekorowane odświętnie klasy stały się miejscem kameralnych spotkań wigilijnych, które przebiegały w atmosferze pojednania i wzajemnej życzliwości. 

Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby przy wspólnym stole podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Czytaj więcej: Wigilia w szkole.

W dniach 12-14 grudnia br. odbyły się w naszej szkole Przedświąteczne Dni Języka Niemieckiego. Już w pierwszym dniu świętowania uczniowie klas piątych i szóstych w rytmie pastorałki „Dzwoń dzwoneczku, dzwoń” – „Kling Glöckchen, kling” witali w drzwiach szkoły upieczonymi przez Rodziców pierniczkami adwentowymi, które zgodnie ze zwyczajem wypiekane są i ozdabiane w czasie adwentu w krajach niemieckiego obszaru językowego. Ten zwyczaj jest znany również w Polsce, więc nikt nie miał problemu z przepisem na najpyszniejsze ciasteczka adwentowe.

Oprócz wypieków uczniowie rozdawali też losy konkursowe. Nagrodą w tym konkursie było wyjście na zajęcia do Biblioteki Austriackiej na Uniwersytet Rzeszowski, a konkurs wygrała klasa 6a. W tej atmosferze jarmarku bożonarodzeniowego w związku z Przedświątecznymi Dniami Języka Niemieckiego w holu szkoły powstała wystawa kalendarzy i wieńców adwentowych. Uczniowie wykonali piękne prace, które jednocześnie były pracami na Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy inspirowany bożonarodzeniowymi tradycjami krajów niemieckiego obszaru językowego.

Czytaj więcej: Przedświąteczne Dni Języka Niemieckiego

W dniach 11 i 12 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się "Dni przedszkolaka", podczas których zaprosiliśmy dzieci z okolicznych  rzeszowskich przedszkoli, aby mogły zobaczyć naszą szkołę, klasy i oglądnąć przedstawienie pt. "W krainie bajek" przygotowane przez uczniów klasy 3b pt. Bardzo nam było miło gościć przedszkolaków i ich opiekunów. Cieszymy się, że nas odwiedzili i mogli zobaczyć jak wyglądają różne zajęcia w naszej szkole.

Czytaj więcej: Dni przedszkolaka w naszej szkole

W dniu 9 listopada w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Organizatorami Przeglądu byli: wychowawcy świetlicy oraz pani Renata Puszkarewicz - nauczyciel muzyki. Na wstępie wraz z wszystkimi zebranymi w świetlicy został odśpiewany Hymn Polski, a następnie każdy z wykonawców mógł zaprezentować jedną pieśń legionową, żołnierską bądź patriotyczną, wśród których prym wiodły: „Ułani”, „My pierwsza brygada”, „Ojczyzno ma”, „Legiony”. Celem przeglądu było propagowanie wśród najmłodszego pokolenia patriotyzmu oraz tożsamości narodowej. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych. Każdy z uczestników otrzymał „coś słodkiego”. Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli przypomnieć wszystkim zebranym piękno polskiej pieśni patriotycznej.

Czytaj więcej: Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości