Wiadomości dla rodziców

15182161
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
6926
11535
18461
15182161

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
30
31

Z pamiętnika podróżnika... czyli słów i zdjęć kilka z Sori! Maj to miesiąc w którym wiele się dzieje, m.in zacieśniamy relacje i przyjaźnie z uczniami Szkoły Pijarskiej w hiszpańskiej Sori.

Lot samolotem z przesiadką w Monachium, trochę się dłużył, jednak towarzystwo kolegów i koleżanek oraz wspaniałych opiekunów, siostry Moniki i pana Konrada Leji umiliły podróż. Na dworcu w Sori czekali nasi hiszpańscy przyjaciele z rodzinami. 

Czytaj więcej: Wymiana z Sorią

Tak oto w ostatnią środę tj. 08.05 zadbali o swoją prawidłową postawę pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Poprzez połączenie przyjemnej zabawy z ćwiczeniami, każdy uczestnik zapoznał się jak zadbać o prawidłowy rozwój kręgosłupa przy wykorzystaniu " banalnych" przyborów: balonów, gazety czy kija od miotły. Na zakończenie uczestnicy utworzyli piękny bukiet z odrysowanych stop. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział i super zabawę.

Prowadzący zajęcia: mgr Monika Mac i mgr Dorota Skwarczyńska-Gliwa.

Czytaj więcej: Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Serdecznie GRATULUJEMY uczniom wyróżnionym w konkursie!

Poniżej znajdują się odnośniki do nagrodzonych baśni:

Anna Bazan 4b – Baśń o drzewcu Manfredzie i smokach

Filip Ciaś  4b – Klątwa Hariany

Krystian Stolarz 4b – Uwięziona Zimka

Klara Mikicka 5a – Królowa zwierząt

Natalia Książek 5b – Ukryty skarb

Wiktoria Tebin 5b – księżniczce, która niemożliwe pragnienia miała

Matylda Gazda 6a – Baśń o pięknej Elterce, odważnym młodzieńcu i zaczarowanym nożyku

Urszula Antonina Tomaszewska 7b – Magiczny pantofelek

Jagoda Zając  8a – Wełniana opowieść
Miłej lektury! 

Palma wielkanocna – gałązka palmy lub wierzby bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Palmę wielkanocną tworzy się z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych. Jest w niej bukszpan, jałowiec i kwiatki – żywe i sztuczne.

Czytaj więcej: Palma wielkanocna 2019

W piątek (5. 04.) uczniowie klas drugich spotkali się po południu w szkole, aby wraz ze swoimi rodzicami  przeżyć przygotowane przez dzieci Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Podczas każdej stacji śpiewany był fragment pieśni mówiący o wydarzeniu, które dotyczyło męki Pana Jezusa w drodze na Golgotę.  Wspólna modlitwa m. in. w intencji rodzin oraz naszej szkoły, bardzo zjednoczyła wszystkich uczestniczących. W trakcie spotkania rodzice mieli także możliwość wysłuchania krótkiej prelekcji  pedagoga szkolnego p. Alicji Smoczeńskiej na temat: „ Dekalog pochwały - Jak skutecznie chwalić dzieci.”

Czytaj więcej: Droga krzyżowa uczniów klas II