Wiadomości dla rodziców

11847086
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
21504
17446
104053
11847086

W dniu 27 października 2018 roku w Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbył się XVI już Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deum” w Hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II. Gdy otrzymaliśmy zaproszenie, od razu zabraliśmy się do pracy. W tym roku przygotowaliśmy utwór po Łacinie „Credo in unum Deum”. Zaśpiewaliśmy go w 45 osób, na dwa głosy. Na początku nie wszystko udawało się tak jakbyśmy sobie tego życzyli ale pod czujnym okiem Pani mgr Małgorzaty Micał-Kusibab, Pani Anny Pazdna oraz Pani mgr Renaty Puszkarewicz... efekt końcowy był imponujący. Wyśpiewaliśmy II miejsce. Bardzo miło będziemy wspominać ten nasz wspólny czas i nasze wspólne dzieło... Chórzystki i Chórzyści  „Arietta Resovienses”.

Zobacz filmik z udziału w konkursie.

Czytaj więcej: Przeżyjmy to jeszcze raz....

14 października Kościół w Polsce obchodził 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Uczniowie z naszej szkoły także wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu. Uczestniczyli we Mszy św. w rzeszowskiej Katedrze, oglądali spektakl o św. Janie Pawle II, a także uczestniczyli w animacji papiesko-patriotycznej „POLSKA! MOJA OJCZYZNA” wykonanej przez 300 uczestników w Parku Papieskim przy Katedrze.

Czytaj więcej: Dzień Papieski 2018

Od najmłodszych lat uczymy się jeść zdrowo i kolorowo! Uczniowie klasy 1b SP podczas zajęć z edukacji technicznej przygotowywali świeże przekąski z jajek i warzyw.

 

Czytaj więcej: Jeść zdrowo i kolorowo.

Dziękujmy naszym lekkoatletkom!!!

Obydwie drużyny zdobyły III miejsce w zawodach powiatowych, niestety bez awansu do finału wojewódzkiego. Starsze i młodsze zawodniczki podczas sztafety pędziły jak antylopy i walczyły jak lwice.... jednak zabrakło troszkę szczęścia i kilku setnych... Gratulujemy dziewczynom tak wysokiego wyniku i sporej dawki emocji! 

Dumne opiekunki : p. Magdalena Zawora oraz p. Agnieszka Magoń.

Czytaj więcej: Biegi przełajowe dziewcząt.

Nic tak nie cieszy jak próba wykorzystania języka angielskiego w praktyce i przeniesienia go na grunt „użytkowy” i tak też uczyniliśmy. Gdy tylko usłyszeliśmy temat „zakupy” przygotowania ruszyły pełną parą no bo czy jest ktoś kto nie lubi wydawać kieszonkowego na przyjemności? :-) Po niewielkich poszukiwaniach  zdobyliśmy kasę, towar i środki płatnicze i...zabawie nie było końca, to znaczy zabawie plus nauce rzecz jasna :) Nie ma wśród nas już nikogo kto nie poradzi sobie z zakupami w jakimkolwiek zakątku na świecie..

Przyznajemy jednogłośnie: Dobrze jest znać języki:-)

Uczniowie klasy 5a i 5b

Czytaj więcej: A tymczasem w klasach ‘5’ SHOPPING TIME........