Wiadomości dla rodziców

8294982
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
8827
16660
25487
8294982

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
15
16
17
18
19
23
24
25
26
27
28

Do największych atrakcji w tym obiekcie można z pewnością zaliczyć afrykarium oraz oceanarium. Około godziny 13:00 uczniowie mogli podziwiać Panoramę Racławicką Wojciecha Kossaka i Jana Styki w słynnej Rotundzie. Dzieło przedstawia pokaz bohaterstwa narodu polskiego, sprzeciwiającego się okupantowi, który to podczas Insurekcji Kościuszkowskiej dzielnie walczył z zaborcami. Następnie wycieczkowicze udali się do hotelu na odpoczynek po podróży.

Drugiego dnia pierwszym punktem programu była sceneria zamku Książ nieopodal Wałbrzycha. Zamek jest jedną z największych twierdz w Polsce i bezcennym walorem historycznym oraz kulturowym Śląska. Później gimnazjaliści odwiedzili miasto Kłodzko, mogli dostrzec wspaniałość tego malowniczo usytuowanego miasteczka. Następnie uczestnicy wyprawy zakwaterowali się
w Lądku – Zdroju, gdzie spędzili dwie kolejne noce.

Początkowym punktem wycieczki dnia trzeciego było odwiedzenie znajdującej się na granicy polsko – czeskiej Kaplicy Czaszek, jednego z najciekawszych miejsc Kotliny Kłodzkiej. Później gimnazjaliści wybrali się w Góry Stołowe, gdzie przechodzili przez tajemnicze w swym kształcie Błędne Skały, wkrótce potem zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec  Wielki. Był to ostatni punkt podróży tej doby.

Czwartego dnia uczniowie zobaczyli Świdnicę oraz mieszczący się w nim, jedyny w swoim rodzaju Kościół Pokoju. Świątynia ta została wybudowana po wojnach religijnych w Europie wyłącznie z materiałów nietrwałych, mimo to przetrwała ona do dziś i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wycieczkowicze odwiedzili kopalnię w Zabrzu, a właściwie jej szyb „Guido”, gdzie mogli poczuć i zobaczyć, jak wygląda codzienna praca górników. Był to ostatni punkt całego wyjazdu.

Po obiedzie uczniowie bezpiecznie dotarli do Rzeszowa. Wycieczka pozostanie w pamięci uczniów jako niezapomniana przeżycie.

Michał Wrona