Wiadomości dla rodziców

21279117
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
495
9963
36390
21279117

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

8 czerwca 2018 roku klasy 2 szkoły podstawowej wybrały się do Jasła na wycieczkę. Uczniowie zwiedzili jedyne w Polsce "Muzeum lizaka", gdzie oprócz usłyszanych wielu ciekawostek dotyczących pracy w fabryce lizaków mogli także wytworzyć własne lizaki. Po słodkiej uczcie udaliśmy się do pobliskiej włoskiej pizzerii, w której mogliśmy zjeść własnoręcznie przygotowane pizze. Dowiedzieliśmy się również skąd pochodzi nazwa popularnej w świecie pizzy Margarity. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia kulinarne wróciliśmy do Rzeszowa. 

Czytaj więcej: Wycieczka klas II do Jasła

W maju klasa 5a z Panią Alicją i siostrą Janinką pojechała na wycieczkę do Ochotnicy Górnej. Miejsce naszej wyprawy ma bogatą i długą historię. W roku 1416 wieś o pierwotnej nazwie Ochodnicza otrzymała przywilej lokacyjny z rąk króla Władysława Jagiełły.  Nazwa wsi w obecnej postaci występuje od połowy XVI w., kiedy w dolinie Ochotnicy powstała wieś Babieniec (obecnie Ochotnica Górna). Najwyższą górą jest torbacz który ma ok. 1310 m. n.p.m. spaliśmy w ośrodku "U Chlebków", który słynie z przepysznego jedzenia. Ochotnica Górna ma dla jednej osoby z naszej wycieczki szczególne znaczenie. Siostra Janinką przyszła właśnie tutaj na świat. W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy dom rodzinny siostry. Byliśmy również w muzeum w którym poznaliśmy całą historię tej miejscowości.  Wycieczka została super zorganizowana i nie było takiej chwili  w której  ktoś by się nudził.

Opisał: Adam Dąbrowski, uczeń klasy V „a”

W dniach 15 – 17 maja 2018 r. klasy 6a i 6b wyjechały na trzydniową wycieczkę do Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Od początku wiedzieliśmy, że wycieczka może okazać się deszczowa, ale na szczęście przynajmniej pierwszego dnia deszcz prawie nas ominął. Mimo opadów w następnych dniach wyjazd był udany i zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. W Kazimierzu Dolnym graliśmy w grę terenową, w Nałęczowie byliśmy w pijalni czekolady, w Wojciechowie odwiedziliśmy Zoo, a w Ćmielowie mogliśmy zwiedzić fascynujące Muzeum Żywej Porcelany. Lecz to nie wszystkie atrakcje, więcej można zobaczyć na zdjęciach…

Czytaj więcej: Wycieczka klas 6a i 6b do Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego

Dnia 20 października, o godzinie 830 klasy piąte wyjechały na świetna wycieczkę do Karpackiej Troi i Biecza. W Karpackiej Troi zwiedziliśmy skansen, zjedliśmy pyszne pierogi oraz uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Następnie wyruszyliśmy do Biecza. W nim zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Bieckiej i Farmacji oraz Muzeum Kata. Około godziny siedemnastej wróciliśmy pełni wrażeń i zadowoleni z wycieczki. Było super, bo byliśmy razem i z super nauczycielami.

Opisały: Małgorzat Kuźniar i Lilianna Padula z klasy V „a”

Czytaj więcej: Wycieczka klas piątych do Karpackiej Troi i Biecza

30 października br. o godz. 7:00 Trzecioklasiści wraz ze swoimi opiekunami (s. Mariną Szlachciuk, s. Joanną Tajduś, p. Dorotą Trzeciak i p. Moniką Lasotą) wybrali się na wycieczkę historyczno-przyrodniczą do Kopalni Soli w Bochni. Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu windą Szybem Campi na głębokość 212 m. Tam czekała na nas kolejka, którą przemierzyliśmy kilometrową trasę. Następnie przewodnicy przenieśli nas w czasie do roku 1248, gdzie przy pomocy polskich królów  oraz genueńskich żupników poznaliśmy historię bocheńskiej kopalni. 

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3a i 3b SP do Kopalni Soli w Bochni