Wiadomości dla rodziców

21278990
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
368
9963
36263
21278990

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Z wielką radością informujemy, że Szkolne Koło Caritas klas starszych wygrało w konkursie grantowym „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych” organizowanym przez Caritas Polska.

Zespół projektowy pod opieką p. Anny Wańcickiej i p. Doroty Trzeciak napisał projekt „Wodę filtrujesz – Świat ratujesz, Encyklikę Laudato Si’ promujesz!”

i uzyskał akceptację komisji konkursowej.
Działania projektowe zostaną dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Realizację projektu rozpoczniemy wraz z nowym rokiem szkolnym. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy przy realizacji zaplanowanych działań. RAZEM ZADBAJMY O NASZ WSPÓLNY DOM!

„Wszędzie można znaleźć sztukę” towystawa prac plastycznych uczniów klas siódmych szkoły podstawowej, wykonanych na lekcjach plastyki podczas zdalnego nauczania pod kierunkiem nauczycielki Renaty Puszkarewicz w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego: „Sztuka wokół nas”. Celem projektu było wykonanie plakatu – „Wszędzie można znaleźć sztukę” w którym trzeba było wskazać miejsca, mogące świadczyć o obecności różnych dziedzin sztuki.

Czytaj więcej: Wystawa plastyczna – „Wszędzie można znaleźć sztukę.”

Z radością informujemy, iż nasza uczennica Zofia Mazur z kl. 3b wraz ze swoimi siostrami zwyciężyła w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem organizowanym przez PGE Energia Ciepła. Zadaniem konkursowym było przedstawienie tytułowego bohatera w dowolnej formie, który wyjaśnia nam, jak powstaje ciepło, a także doradza, jak je oszczędzać i dbać o czyste powietrze.

W rozdział czwarty, w całości poświęcony technologii i infrastrukturze cyfrowej weszliśmy z ogromną ciekawością. W końcu wszyscy na co dzień z radością korzystamy ze wspaniałych wynalazków technicznych takich jak; komputer, drukarka, faks, telefon a także w innych dziedzinach, mowa tu o udogodnieniach w gabinetach dentystycznych, szkole, kinie, na lotnisku i w wielu innych.

Bardzo chcieliśmy przyjrzeć się naukowcom i ich wynalazkom z bliska i dlatego pełni zapału sami wykonaliśmy zaproponowane przez Panią Małgosię Micał-Kusibab sprzęty technologiczne wykorzystując do tego rozmaite materiały (pudełka, puszki, filc i inne) stając się niejako instruktorami tabletów, głośników czy kamer internetowychJ To już było zabawne a później czekała nas szeroka dyskusja na ten temat ( w języku angielskim rzecz jasna),  a na drugi dzień praktyczna zabawa w sklep komputerowy. Tu mieliśmy szansę nie tylko przećwiczyć zwroty i wyrażenia niezbędne w sprzedaży ale przede wszystkim wielu z nas odkryło w sobie pokłady talentów wchodząc w role kupującego i sprzedawcy.

To były niezapomniane chwile…………Uczniowie klasy 5a i 5b

Czytaj więcej: Technologia i infrastruktura cyfrowa oczami uczniów klas V.