Wiadomości dla rodziców

19897806
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
12795
14067
100390
19897806

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
4
5
6
7
8
9
Data : 2020-04-09
15
16
17
18
19
20
24
25
27
28
29
30

Ubiegły wtorek, klasa 6a spędziła na wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Trasa, którą przeszli obejmowała podziemną przeprawę łodzią.To jedna z największych atrakcji bocheńskiej kopalni, podczas której płynie się przez zalaną solanką komorę. Zwiedzili również historyczny Zamek w Starym Wiśniczu. Piękna, wręcz wiosenna pogoda sprawiła, że wycieczka była naprawdę udana!

 

Czytaj więcej: Kopalnia Soli.

Karnawał to czas radości i rozrywki, dlatego nie mogło zabraknąć w naszej szkole prawdziwego balu kostiumowego. W dniu 5 lutego, sala gimnastyczna zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i komiksów. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, policjantów, sportowców i kowbojów. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale się bawili, tańczyli i brali udział w różnych konkurencjach i konkursach. A więc...niech żyje bal!

 

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa klas I-III

Gesund und fit!  Zdrowi i w dobrej formie!

Na lekcjach języka niemieckiego mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, w małych grupach powstały piramidy zdrowego trybu życia i żywienia.

Na zakończenie projektu samodzielnie przygotowaliśmy zdrowe i smaczne sałatki owocowe. Chcemy po raz kolejny przypomnieć sobie jak ważne dla nas jest zdrowe odżywianie i aktywność.

Czytaj więcej: Gesund und fit!

W minioną  środę 30 października już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patrona.

Od samego rana w całej szkole panowała radosna atmosfera. Na drzwiach szkolnych klas można było zobaczyć przepiękne portrety Świętych, przygotowanych przez uczniów klas szkoły podstawowej oraz uczniów liceum. Biel królowała na korytarzach przypominając nam w ten dzień, że każdy z nas powołany jest do świętości. Nasi Święci Patronowie nie byli przecież aniołami zesłanymi z nieba, byli tak jak my ludźmi z krwi i kości. Ludźmi, którzy zawierzywszy się Bogu pokładali nadzieję w jego miłosierdzie. Wierzyli, że z nim mogą  pokonać każdą słabość.

Zewnętrznym objawem radości i wiary w obcowanie naszych Świętych Patronów z Panem Bogiem w niebie był Bal Wszystkich Świętych, zorganizowany w szkolnej świetlicy.

Niech nasi wszyscy Patronowie pomagają nam każdego dnia na krętych ścieżkach naszego życia dojść do radości wiecznej.

Urszula Tomaszewska

Czytaj więcej: DZIEŃ PATRONA

W dniu 10 października 2019 roku uczniowie klasy 6B oraz opiekunowie, pani Małgorzata Micał-Kusibab i pan Arkadiusz Kamiński - uczestniczyli w wyciecze do Krasiczyna i Przemyśla. Dzień obfitował w wiele atrakcji. Dzieci mogły zwiedzić piękny renesansowy Zamek w Krasiczynie oraz Przemyską Archikatedrę , jej podziemia i wieżę katedralną. Ponadto do  najważniejszych punktów programu bez wątpienia należały: wizyta na torze saneczkowym oraz miłe chwile spędzone w cukierni „Fiore”, gdzie każdy mógł skosztować pysznych słodkości. Trzeba także dodać, że przez cały czas uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Do Rzeszowa uczniowie wrócili w dobrych humorach, snując już plany kolejnej wyprawy.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy VI b do Krasiczyna i Przemyśla