Wiadomości dla rodziców

15182453
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
7218
11535
18753
15182453

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
30
31

W dniu 26 kwietnia byliśmy na wycieczce w Sandomierzu. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem i po niespełna dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Sandomierz powitał nas piękną pogodą. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Następnie przeszliśmy Wąwozem Królowej Jadwigi i udaliśmy się na Rynek. Ostatnim etapem zwiedzania były sandomierskie podziemia. Po smacznym obiedzie cieszyliśmy się czasem wolnym, który spędziliśmy na Małym Rynku. Po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa.

Emila Chudziak 5b

Czytaj więcej: WYCIECZKA KLASY 5B DO SANDOMIERZA

19 grudnia 2018 roku klasy 3 wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wykonuje się bombki  i ozdoby choinkowe ze szkła i  jak się je ozdabia. Każdy otrzymał pamiątkową bombkę z własnym imieniem.

Czytaj więcej: Fabryki Bombek Choinkowych 

5 XII 2018 r. nasza klasa Vb wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Na wycieczce zwiedziliśmy kościół pw. św. Marka Ewangelisty oraz ponadstuletnie izby mieszkalne w skansenie. Tam też poznaliśmy tryb życia ówczesnych ludzi. Po zwiedzeniu skansenu udaliśmy się do dawnej szkoły podstawowej, gdzie braliśmy udział w warsztatach, na których uczyliśmy się robić ozdoby świąteczne i lepić pierogi. Te ostatnie oczywiście degustowaliśmy, by poznać nasz kunszt kulinarny. Organizatorzy zadbali również o podzielenie się opłatkiem i wigilię z pysznymi potrawami. Nie zabrakło również śpiewania kolęd. Po wigilijnym posiłku oglądaliśmy film dokumentalny, który przybliżył nam świąteczne obyczaje sprzed stu lat. Na sam koniec wycieczki można było się zaopatrzyć w pamiątki.

Podsumowując, pobyt w skansenie był super pomysłem i niezwykle pouczających wydarzeniem, które na długo zapadnie nam w pamięci.

Wiktoria Tebin 5b

Czytaj więcej: WIGILIA W SKANSENIE

29 września uczniowie klasy 2A wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w ośrodku "Kobakówka" w Mogielnicy.

Śpiewanie przy gitarze, zabawy w kręgu, wspólne rozmowy, piękna pogoda i... grillowane kiełbaski. Wszystko to, stworzyło klimat sprzyjający lepszemu poznaniu się rodzin uczniów. 
W czasie imprezy odbyło się również kilka konkurencji sportowych: wyścigi, mecze siatkówki i piłki nożnej oraz entuzjastycznie przeżywane przeciąganie liny.

Czytaj więcej: Integracja w klasie 2 A!

Klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami – p. Renatą i s. Elą oraz p. Magdą wyruszyły na Janiowe Wzgórze. Droga minęła szybko - na rozmowach, podziwianiu pięknej jesieni. Na miejscu, po wędrówce czekały na nas pieczone kiełbaski i pyszna herbata. Gdy już nabraliśmy mocy- zaczęły się wspólne zabawy integracyjne i międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną chłopców. Dziewczynki spędzały ten czas na różnych formach zabaw. I jak to zwykle bywa – co dobre szybko się kończy – jeszcze na zakończenie pamiątkowe zdjęcie i wędrowanie do szkoły. Dzielni uczniowie sprostali zadaniu. Podziękowania i brawa były dla wszystkich.

Czytaj więcej: Nie spoczęliśmy, nim doszliśmy.