Wiadomości dla rodziców

17244735
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
5135
18374
23509
17244735

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

W dniach 10-12 czerwca 2019r klasy trzecie wybrały się na zieloną szkołę do Lipinek. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Inwałd, a w nim Park Miniatur, Warownię Zamku i uczestniczyliśmy w lekcji historii Polski w czasach średniowiecza. Następnie udaliśmy się do Lipinek. Tam miło i aktywnie spędzaliśmy czas. Odbyły się wyścigi rzędów, baloniada, lekcje przyrody na świeżym powietrzu, podchody, dyskoteka, gril i wiele zabaw. Pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do Rzeszowa. 

 

Czytaj więcej: Zielona szkoła klas III

W dniach 23-24 maja klasy 5a i 5b pojechały na wycieczkę w Bieszczady. Na początku zwiedzaliśmy skansen w Sanoku. Tam przewodnicy oprowadzili nas pośród starych chat, młynów i kościołów, opowiadając ciekawostki. Potem pojechaliśmy zobaczyć zaporę w Solinie. Chodziliśmy po koronie zapory, a następnie zwiedzaliśmy ją od środka. Podczas zwiedzania zeszliśmy poniżej  Jeziora Solińskiego. Po południu pojechaliśmy do ośrodka, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Tego samego dnia wieczorem odbyło się ognisko. Na ognisku piekliśmy kiełbaski i było radośnie. Następnego dnia po wczesnym śniadaniu pojechaliśmy obejrzeć  kamieniołom. Później odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach, gdzie oglądaliśmy różne okazy zwierząt . Później pojechaliśmy zobaczyć zaporę w Myczkowcach i podziwialiśmy jeszcze Kamień Leski. Obiad zjedliśmy w restauracji w Lesku. Następnie nauczyciele sprawili niespodziankę uczniom i zaprowadzili nas do cukierni „Słodki Domek”. Po tych wszystkim atrakcjach szczęśliwi wróciliśmy do Rzeszowa. Ta wycieczka była niezapomnianym przeżyciem.

Hanna Trybus 5a

Czytaj więcej: Wycieczka klas 5a i 5b w Bieszczady

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a jednym z nieodłącznych elementów tego okresu są wycieczki! Nic nie kształci i nie zacieśnia więzów między uczniami tak, jak wspólne podróże! Klasy 6 właśnie wróciły z trzydniowego wyjazdu i dzielą się z nami wrażeniami. Pierwszy dzień zarezerwowany był na park rozrywki z torami przeszkód, iluzjami optycznymi i innymi, pokazami magii, labiryntem i tyrolką. Drugiego dnia płynęli statkiem o największej polskiej rzece i zwiedzali niezwykle urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą. W Zwoleniu odwiedzili kaplicę grobową Jana Kochanowskiego. Ostatniego dnia zwiedzali Zamość i zamojskie ZOO. Mimo upału i wszechobecnego słońca wszyscy wrócili bardzo zadowoleni!

 

Czytaj więcej: Wycieczka klas IV do Nałęczowa

Warszawa da się lubić, mimo że żar spływał z nieba. Zachwyca zabytkami i duchem historii. Uczniowie zwiedzili Planetarium, które przeniosło ich do gwiazd z kolei w TVP udało się im zobaczyć gwiazdy na żywo. Występ Roksany Węgiel w Pytaniu na śniadanie i pana Łukasza Nowickiego.

 

Czytaj więcej: Klasy ósme z wizytą w stolicy. 

Podróże kształcą... a bogatsi w wiedzę wrócili z wycieczki z Wadowic czwartoklasiści. Jak wygląda praca pszczelarza? Jak pszczoły robią miód? Czy każdy miód jest taki sam? Nasi uczniowie mieli możliwość poznania roli pszczoły miodnej w przyrodzie i wcielenia się w życie pszczelarza. A wszystko to w Apilandii, Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa. 

Wzięli również udział w warsztatach w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego, podczas których zastanawiali się kim jest autorytet, jakie cechy powinien mieć superbohater oraz jakie wartości są w życiu ważne.

Czytaj więcej: Wycieczka klas IV do Wadowic.