Wiadomości dla rodziców

21516525
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
4324
13252
31489
21516525

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

W dniu 17 marca 2016r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Od lat cieszy się wśród uczniów naszej szkoły dużą popularnością. W tym roku przystąpiło do niego aż 78 uczniów, z  tego jedna uczennica Anna Moroń z klasy 5a uzyskała wynik bardzo dobry, a aż 14 uczniów otrzymało wyróżnienie. Co roku w Kangurze bierze uczestniczy około 30 krajów. Obecnie w corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy z Polski. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. We wszystkich krajach obowiązuje wspólna data konkursu oraz te same zestawy pytań. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Międzynarodowy Konkurs zorganizowano już po raz 25. Konkurs ma charakter jednorazowego testu.  Jest rozgrywany w pięciu kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior, Student, dostosowanych odpowiednio do poziomu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Serdecznie gratulujemy  i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. WYNIKI

Czytaj więcej: Kangur 2016 r.

Zgodnie z Bożonarodzeniową tradycją w naszej szkole zorganizowane zostały różne  konkursy:  plastyczny na „Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową” zorganizowany przez nauczycielkę plastyki  p. Renatę  Puszkarewicz  i nauczyciela  informatyki p. Tomasza Gajdka, informatyczno– plastyczny na „e-kartkę Bożonarodzeniową” również zorganizowany przez nauczyciela informatyki oraz plastyczno – językowyna kartkę świąteczną w języku niemieckim  przeprowadzony przez nauczycielkę j. niemieckiego p. Ewę Szafer. Jak co roku zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże. W wykonanie szopek Bożonarodzeniowych często zaangażowane zostały całe rodziny, a uczniowie gimnazjum pracowali w grupach na zajęciach artystycznych. Podstawowym warunkiem udziału w konkursie było zachowanie tradycji chrześcijańskiej.  Technika wykonania była dowolna, jednak nie można było stosować  gotowych elementów. Takie szopki nie podlegały wtedy  ocenie jurorów. Nagrodzone i wyróżnione szopki oraz kartki w j. niemieckim  można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków miało miejsce podczas Wigilii Szkolnej 22 grudnia 2015 roku. Wybrane prace wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Szopek w styczniu 2016 roku. 

Wyniki konkursu.

Czytaj więcej: Do szopy, hej pasterze, do szopy bo tam cud’’

We środę 22 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III „POMYŚL, ROZWIĄŻ, ODPOWIEDZ”.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie 23 rzeszowskich szkół podstawowych. W czasie 60 minut  mieli oni do rozwiązania 15 zadań. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którzy wygrali eliminacje wewnątrzszkolne: Eliza Nowak, Krzysztof Rodzinka, Julia Szczepańska.

Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ Eliza Nowak zajęła II miejsce, a Krzysztof Rodzinka otrzymał wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III „POMYŚL, ROZWIĄŻ, ODPOWIEDZ”

Laureat:

Anna Moroń – klasa 4a

Wynik bardzo dobry:

Dominik Działowski – klasa 6b

Szymon Łukiewicz – klasa 6a

Wyróżniania:

Anna Półtorak – klasa 2b, Patrycja Paszkiewicz – klasa 3b, Bartosz Wójcik – klasa 3b, Krzysztof Rodzinka – klasa 3a, Eliza Nowak – klasa 3a, Szymon Jopek – klasa 4a, Jakub Skarbek – klasa 4b, Nataniel Matwij – klasa 5b, Krzysztof  Kulka -  klasa 5a, Kacper Cyran – klasa 6b, Piotr Rodzinka  - klasa 6b, Krzysztof  Sycz – klasa 6b, Aleksandra Szredzka – klasa 2a  gimnazjum

                                                   Gratulujemy sukcesu!!!!

W dniu 15 grudnia w naszej szkole odbył się matematyczny konkurs SUDOKU. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów. Konkurs ten odbył się w trzech kategoriach wiekowych, po dwóch uczniów z każdej klasy.

Oto lista zwycięzców w danych kategoriach:

Czytaj więcej: Konkurs SUDOKU