Wiadomości dla rodziców

18178847
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
2778
13685
93949
18178847

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20

Projekt Szkolnego Koła Caritas Publiczna Szkoła Podstawowa i Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie w ramach programu „Ekologia Integralna encykliki Laudato Si’ w działaniach wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”.

Wspólnymi siłami przy współpracy wielu osób, rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i naszych rodzin powstało wymarzone wrzosowisko!

Za nami kampania informacyjna, warsztaty z projektowania krajobrazu z Panią Magdaleną Pelc, praca grupach, porządkowanie i przekopanie terenu, zakup i nasadzenia. Za nami również warsztaty diecezjalne dla Animatorów Lokalnych w Myczkowcach gdzie mogliśmy się pochwalić dotychczasową realizacją naszych projektów. A przed nami jeszcze konkursy z nagrodami dla uczniów naszej szkoły i oczekiwanie na pierwsze wiosenne kwiaty przy logo szkoły.

Czytaj więcej: Mamy to! 

W listopadzie rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu Szkolnego Koła Caritas „Ziemia domem dla dorosłych i dzieci – dlatego segreguj śmieci!”. Zaczęliśmy od kampanii informacyjnej skierowanej do Uczniów, Pracowników i Rodziców naszej szkoły. Potem nasze działania skupiły się na organizacji wyjazdowych zajęć edukacyjnych do PGE Energia Ciepła S.A. w Rzeszowie, podczas których uczniowie zapoznają się z prawidłową segregacją odpadów oraz sposobami na ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci, a także obejrzą Instalację Termicznego Przetwarzania Odpadów z Odzyskiem Energii. Wyjazdy do PGE odbędą się komunikacją miejską, by dodać „swoją cegiełkę” w walce z globalnym ociepleniem. Przed nami kolejne działania, o których będziemy Was informować!

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy realizację drugiego projektu Szkolnego Koła Caritas!

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!Przed Świętami chcemy podzielić się dobrem!

Razem możemy więcej!

W ramach Akcji Pomagam Rzeszów działającej przy
Parafii pw. Św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie przy współpracy
ze Szkolnym Kołem Caritas z naszej Szkoły chcemy zorganizować przedświąteczną pomoc dla rodziny Pani Edyty. Pani Edyta została sama z trójką dzieci. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna.
Wspólnie możemy pomóc !
Zapraszamy wszystkich do wspólnego tworzenia paczki najpotrzebniejszych rzeczy, by świąteczny czas przyniósł Rodzinie radość, poczucie  że są wśród ludzi ciche Anioły które dzielą się dobrem i z innymi!

Lista najpotrzebniejszych rzeczy (celem usprawnienia przebiegu akcji
i zapisu na listę) znajduje się w sekretariacie szkoły. Poza konkretnymi rzeczami z listy potrzebujemy dla Rodziny Pani Edyty środki czystości
takie jak:

kapsułki do prania, pasty do zębów, szampony, żele pod prysznic, mydła, kosmetyki pielęgnacyjne,  domestosy, płyny do podłóg, ręczniki itp.

Akcja Szkolnego Koła Caritas: Podziel się posiłkiem – ZJEDZ COŚ SŁODKIEGO, WSPOMÓŻ BLIŹNIEGO, została zakończona. 

Uzbieraliśmy kwotę 2343 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z naszej szkoły.

   W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM ZA PRZYGOTOWANIE CIAST I OGROMNE, BEZINTERESOWNE WSPARCIE!

"Końcem października ruszyła realizacja projektu Szkolnego Koła Caritas "W objęciach Matki Natury" Akcja informacyjna, a zaraz po niej wielka praca naszych uczniów, rodziców, Siostry Marinki i Siostry Eli, nauczycieli, Pana Zenona i członków naszych rodzin, a nawet samej Siostry Dyrektor :) Wszystkim wielkie dzięki! Mamy 3 etapy za sobą: porządkowanie terenu, przekopanie ziemi i przygotowanie pod nasadzenia, projektowanie zakup sadzonek i samo sadzenie!

Czytaj więcej: Rozpoczęła się realizacja projektu Szkolnego Koła Caritas!