Wiadomości dla rodziców

12742413
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
24870
42910
287571
12742413

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Akcja Szkolnego Koła Caritas: Podziel się posiłkiem – ZJEDZ COŚ SŁODKIEGO, WSPOMÓŻ BLIŹNIEGO, została zakończona.

Uzbieraliśmy kwotę 2592 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z naszej szkoły i pomoc charytatywną.

   W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM ZA PRZYGOTOWANIE CIAST I OGROMNE, BEZINTERESOWNE WSPARCIE!

W dniach 6-7 grudnia już po raz 3 zorganizowana została w naszej szkole akcja Lepiej dawać, niż dostawać - Podziel się słodkim upominkiem od Św. Mikołaja”

 Akcja miała na celu zachęcenie do podzielenia się słodyczami otrzymanymi od Św. Mikołaja. 

Tak jak w ubiegłych latach mogliśmy liczyć na naszych uczniów i ich ogromne serca. Dzięki zaangażowaniu uczniów i członków Szkolnego Koła Caritas, uzbieraliśmy mnóstwo słodyczy, które zostaną przekazane dla podopiecznych Domu Dla Dzieci w Łopuszce Małej.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Czytaj więcej: Lepiej dawać, niż dostawać 2018

W piątek i sobotę (21-22 września 2018 r.) uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji Caritas "Kromka Chleba dla sąsiada". Zbiórka żywności odbyła się w pobliskich sklepach Biedronka. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom starszym. Efekty zbiórki można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Bardzo gorąco dziękujemy Wolontariuszom, którzy bezinteresownie wsparli tę piękną inicjatywę! 

 

Czytaj więcej: Akcja Caritas "Kromka Chleba dla sąsiada"

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”

i Panią dr n. med. Ewę Jakubiec – Blajer.

„Dzieci – dzieciom,” która polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci poszkodowanych w skutek konfliktu na Ukrainie.

Akcja trwa do 15.06.2018r.

Dary serca można składać w świetlicy szkolnej i w sali zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie się.

9 i 10 marca 2018 r. po raz 14. w historii Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączyła się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. Także wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Anny Wańcickiej, p. Doroty Skwarczyńskiej-Gliwy, p. Iwony Szeli-Połanieckiej oraz p. Arkadiusza Kamińskiego aktywnie włączyli się w akcję zbiórki żywności. Akcja „Tak, pomagam” była odpowiedzią na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który w „Orędziu na Wielki Post” wyjaśniał: Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem. 9 i 10 marca 2018 r. rzeszowska Caritas podjęła wielki czyn zgromadzenia produktów spożywczych, które posłużą jako wsparcie dla ludzi najbiedniejszych – dla osób starszych, samotnych, bezdomnych. W ciągu 2 dni trwania zbiórki – zgromadzono dużą ilość żywności (konserwy, makaron, ryż, olej, mąka, cukier, kasza itp.). Zostanie ona wykorzystana podczas udzielania wielkanocnej pomocy ubogim, a także w okresie poświątecznym. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!