Wiadomości dla rodziców

6625998
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
10716
13737
41455
6625998

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Data : 2017-11-27
28
30

Po raz kolejny mogliśmy liczyć na zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w zbiórkę na rzecz Podopiecznych Domu Samotnej Matki w Rzeszowie!

Za okazane serce w imieniu obdarowanych i w swoim bardzo dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas

W dniach 25 – 26 marca 2017 już po raz dwunasty Caritas Diecezji Rzeszowskiej wzięła udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak, pomagam”. Ponad 1000 wolontariuszy, w tym także wolontariusze z naszej Szkoły, pełniło dyżury w 35 rzeszowskich sklepach. Dzięki wrażliwości ludzi dobrej woli oraz zaangażowania wolontariuszy i ich opiekunów udało się zebrać 8 ton żywności, która zostanie przekazana najuboższym z okazji Świąt Wielkanocnych. Będzie również wykorzystana do zorganizowania śniadania wielkanocnego, a także do rzeczowej pomocy w kolejnych tygodniach. Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, opiekunom, a przede wszystkim tym, którzy podzielili się żywnością z serca dziękujemy!

Czytaj więcej: Udział Szkolnego Koła Caritas  w Ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak, pomagam”

9 i 10 grudnia 2016 r. po raz 11. w historii Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączyła się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas  pod opieką mgr Iwony Szeli – Połanieckiej i mgr Doroty Skwarczyńskiej – Gliwy aktywnie włączyli się w akcję zbiórki żywności.Wszyscy którzy w tych dniach robili zakupy mogli ofiarować produkty spożywcze, które zostały przekazane najbiedniejszym rodzinom oraz osobom bezdomnym i samotnym. W Rzeszowie udało się zebrać ok. 4 tony trwałej żywności. Wszystkim zaangażowanym z serca dziękujemy!

W dniach 12.12-16.12.2016 roku zachęceni do udziału przez Fundację SOS dla ŻYCIA wzięliśmy udział w zbiórce żywności i kart z życzeniami w ramach akcji VI Bożonarodzeniowa „Paczka dla Bohatera”.  Adresatami byli Kombatanci z Rzeszowa i okolic. Pomimo ograniczonego czasu trwania zbiórki po raz kolejny nasza społeczność Uczniowska nie zawiodła i ponownie dała świadectwo temu, iż  nie tylko w słowach ale czynem i szlachetną postawą można i da się pomagać innym, szczególnie w czasie Narodzin Chrystusa…gdy Nikt nie powinien zostać sam.

Za wszelkie przejawy pomocy i za niepozostanie obojętnym na los drugiego człowieka pragniemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Wychowawcom a także Rodzicom złożyć serdeczne podziękowania. Korzystając z tej formy przekazu, życzymy Wszystkim Spokojnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie Rodziny a przede wszystkim Błogosławieństwa Narodzonej Bożej Dzieciny na każdy dzień.  

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’
                                                 Jan Paweł II

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym"
W tym roku nasza szkoła po raz ósmy włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki dla czterech rodzin. Bardzo dziękujemy za wielkie serce, oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom, absolwentom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Dzięki wam na wielu twarzach mógła zgościć radość.

Przeczytaj relację wolontariusza z dostarczenia paczek.

Czytaj więcej: Podziękowanie za zangażowanie w akcje Szlachetna Paczka